Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Lilliputi csatos hordozót...

Lilliputi csatos hordozót mikortól használtad?

Figyelt kérdés

Oké, hogy 3,5 kg-tól (szinte újszülött kortól) ajánlott és lehet hordozni benne a babát, de mégis kb. mikortól ajánlott elkezdeni?


2-3 hét múlva szeretnék venni egyet. Akkor lesz 1 hónapos a lányom. Nem hordoznám 0-24-ig benne, csak max. 1 óra, amíg a nagyobb gyerkőcért a bölcsibe mennék.


2014. febr. 13. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos semmikortól, megvettem, de lehetetlen egyedül bekapcsolni, segítség kell hozzá, így funkcióját vesztette, pont az lett volna a lényeg, hogy egyedül kicsit könnyebben kimozduljak. Ja és derékrésznél olyan szűk, hogy épp összeér pedig nem vagyok kövér, aki kicsit erősebb be sem tudná kapcsolni.

Jól gondold meg azt tanácsolom, hogy megveszed-e, már megbántam, hogy nem küldtem vissza,2 éve áll a szekrényünkben , egyszer sem használtam.

2014. febr. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1., nem tudom, te milyen hordozóról beszélsz, mert az eredeti Lilliputi nem ilyen.

Én egyedül nevelem a lányom, így értelemszerűen segítségem sincs, de nem is kell.

Pillanatok alatt a hátamra veszem a lányom, elől összekapcsolom+ a derekamon és kész.

Én telt vagyok, mégis lehetne még bőven állítani a derékrésznél, tehát bármekkora emberre jó a hordozó.

(Jó, 120-150 kilósra már lehet, hogy nem...)


Amúgy kérdező, csatosba csak 6-7 hónapos kortól szabad babát hordozni, még fél órára se tedd bele míg nem tud stabilan magától ülni, mert a csatosok nem tartják úgy a testet, mint egy kendő.


A csatos hordozók tipikusan már nagyobb babáknak készültek egészen 2-3 éves korig, azért praktikus, mert a szaladgáló babát fél perc alatt le-föl tudod csatolni, ha mászkálni akar, ill. ha elfáradt és fel akarod venni.

Fél éves kor alatt semmiképp ne használd.

3-4 hónapos korától már vehetsz meitai-t, előtte csak kendőt.

2014. febr. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
újszülöttként kendőt vagy kötözős hordozót ajánlok, onnantól ha már tud ülni szerintem teljesen jók a csatosak,egyedül is fel/le lehet őket venni, jól lehet őket kezelni
2014. febr. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Katmama válasza:
A legjobban akkor jársz ha elmész egy hordozós klubba,és kipróbálod,mielőtt megveszed.De kérdésedre a válasz,kb. 3 hós korig rugalmas kendő,utána mei tai,vagy a személyes kedvencem,a Manduca csatos!
2014. febr. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A márkája mindegy (liliputi, manduca, bondolino vagy más), de a lényeget leírták feljebb: újszülöttet, illetve pár hónapos babát kendőn kívül nem ajánlott más hordozóeszközben vinni, mert nem támasztják megfelelően a gerincét oldalirányból. A mei-tai sem.

Tehát kb fél éves korig rendes szövött kendő (rugalmasam nem volt, de az 7-8 kiló fölött már nem jó), utána csatos - nekem manducám van, rongyosra használtuk.

2014. febr. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!