Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » újszülött babakocsinál mikre...

újszülött babakocsinál mikre kell figyelni, ill. ha nem dönthető, csak majdnem vízszintbe, az baj?

Figyelt kérdés
2014. márc. 1. 18:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hú, jó sok dolgot kell figyelembe venni. Néhány példa:

jól irányítható-e, milyen magasan van a baba, bevásárláshoz kosár mérete, kerék mérete a terepviszonyok miatt, mekkorára csukható, mennyire nehéz a váz, milyen kiegészítők vannak, állítható-e a kar, nem rúgsz-e bele a keresztrúdba a kerekeknél (ha magas vagy). Egyéb dolgok is fontosak lehetnek (már akinek): állítható-e a mózes támlája, ringatható-e a mózes. Természetesen az ára, milyen színekben van, van-e magyarországi szerviz. Mindenképpen úgy vegyetek,h kipróbáljátok előtte. Ne interneten próbáljatok meg kiigazodni, mert a belezavarodtok. Illetve minden kocsiról fogtok iszonyat kritikákat is olvasni. Menjetek el bababoltokba, az eladók minden fontos dolgot megkérdeznek, és megmutatják, amik szóba jöhetnek.

Szerintem nem egészséges a babának, ha nem lehet teljesen vízszintbe dönteni a kocsit. Újszülött korban fontos, h vízszintben legyen.

2014. márc. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

köszi, ezt a jó kimerítő választ

már el is ment a kedvem a vásárlástól :D

2014. márc. 1. 18:56
 3/11 anonim ***** válasza:

A majdnem vízszint tökéletes.

Ma már a 2 funkciós babakocsik olyanok (0-36 hós sport rész + autósülés), hogy a sportrész 95%-ban dönthető. Ez bőven elég az újszülöttnek hiszen a kiságyat is ma már megemelik, a bukás visszanyelése miatt.


Illetve érdemes ilyen 2 funkciós babakocsit venni, mert a vázra felteheted a biztonsági gyerekülést, amit az autóba kell tenni, abban pedig van újszülött gerinckiemelő. Ebben is 2 órát el lehet a legkisebb csecsemő is.

Ennél több időre amúgy sem viszi az ember sehová babakocsiban az újszülöttet.


Ajánlom figyelmedbe a lengyel babakocsikat, mint Adbore arte, Bebetto nicó stb..Árban jóval az ismert divatmárkák alatt van, de nagyon strapabíró, megbízható kocsik.


nekünk bebetto nico 2 funkciós van, nagy terepjáró kerekekkel :D nagyon masszív vázzal. Szuper

2014. márc. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha más nincs, házilag is meg lehet oldani a vízszintezést, ha csak picike hiányzik. Mi ilyen sportbabakocsit kaptunk - egy összehajtott takaróval és rajta egy keményebb pólyabéléssel lett vízszintes.

További szempontok: mennyit kell majd emelgetned, milyen széles ajtókon muszáj átvinni, milyen terepen fogsz menni vele, autóval vagy inkább tömegközlekedéssel, lesz-e hozzá lábzsák, esővédő, bírja-e a váza, ha telepakolod bevásárolnivalóval, kell-e egy kézzel tudnod tolni.

2014. márc. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 lcs ***** válasza:
A 3as válaszoló véleményét osztanám a bebetto-val, nekünk már volt pár babakocsink, most bebetto van, hát mérföldekkel jobb bármelyik eddiginél.
2014. márc. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Lehet,h pusztán véletlen, de nekünk is Bebetto van :)

Annak idején ezt a listát ajánlották nekünk az egyik üzletben (nem ott, ahol vettük a Bebetto-t). 11. ez a kocsi a több100ezres kocsik között.

[link]

2014. márc. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
vízszintes a legjobb a babának, inkább olyat keressetek.
2014. márc. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

én nem tudom miért nem alap dolog, hogy vízszintes legyen.

ha van is olyan babakocsi, eddig olyat találtam, ami csak fekvő.

az állíthatóak egyikét sem lehet vízszintezni


ennyit a több száz ezres kocsikról is (habár én olcsóbbat szeretnék)

2014. márc. 1. 21:01
 9/11 A kérdező kommentje:

és az nem szempont, hogy milyen lent van?


szóval van babakocsi ahol a tengely, vagy mi, szóval a baba ahol fejszik, egyik kocsinál leni, másiknál fenti..

ez mit jelent?

2014. márc. 3. 17:28
 10/11 anonim ***** válasza:
1es vagyok. Én sztem írtam, ha egyre gondolunk. Hogy mennyire van fent a baba "fekvő/ülő felülete"? Nekem fontos szempont volt,h ne legyen túl alacsonyan a baba, mert elég fájós a derekam, és nem lenne jó mélyre hajolgatni hozzá. De több helyen olvastam,h azért is javasolják,h magasabban legyen a baba, mert így kevesebb jut neki a szmogból. Nem tudom,h erre gondoltál-e.
2014. márc. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!