Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Testvér babakocsi? Nektek...

Testvér babakocsi? Nektek bevált? Használtátok? Melyiket? Kisfiam 2 eves lesz, amikor megszületik a kistestvére. Van egy egyszemélyes babakocsink, azon gondolkozom vegyek-e egy testver babakocsit. Minden tapasztalat érdekel!

Figyelt kérdés

#baba #babakocsi #testvér #testver babakocsi
2014. márc. 25. 12:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én is másodikat várom,áprilisban érkezik a pici, májusban lesz 2 éves a nagylányom.

Mi már megvásároltuk a testvér babakocsit, első ülésen a nagy utazik, félig dönthető, hátul pedig teljesen fekvő ill. ültethető a támla, tökéletesen el fognak férni. Keresztfiam is kicsi még, volt hogy a napokban vigyáztam rá, és kipróbáltuk a kocsit, mondhatom, bevált! ajánlom neked is!

2014. márc. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Klassz! Gratulalok a gyerekekhez!:-) milyen fajtát vettel? Mennyiért? Hol ? :-)
2014. márc. 25. 13:13
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekünk Graco Quattro tour Duo van , mi imádjuk. Nálunk 1,5 év a korkülönbség. Igaziból nagyon jó mi nyáron használtuk sokat , amikor strandoltunk stb.. Kényelmes nem túl nagy, könnyű, nagy tárolója van.

Az ára egy kicsit borsos de használtan olcsóbb.


Nálunk fontos volt a kisebbik májusi , de mi végig csak a tesó kocsit használtuk volt olyan, hogy nagy a kiszállt , de akkor is mi ezt használtuk. Én ajánlom ,hogyha veszel a másikat próbáld meg eladni, tapasztalat most már nem kell a tesókocsi de akarunk hamarosan kicsit, így eltettük most sport kocsizunk

2014. márc. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok, 4 hónapot volt használva első tulajtól 8 ezer ft ért kaptuk meg, hibátlan állapotú, sötétkék, nem a legcsajosabb de a célnak megfelel :) apródon keresgéltem egyébként, ott használtan, elég olcsón hozzá lehet jutni.
2014. márc. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Egy két évesnek már nem vennék és nem is vettem, inkább testvérfellépőt. Azzal sokkal könnyebb közlekedni.
2014. márc. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
utolsó, nekem azzal csupán annyi bajom van hogy ha lázas beteg a gyerek, vagy fáj valamije, ne adj isten esőbe mentek valahová és elázik? ha pedig lázas, és sehogy nem tudod megoldani csak úgy hogy mindkettőt viszed pl orvoshoz, nem lehet kellemes végig ácsorognia az utat.
2014. márc. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A testver fellépőről nem ugrál le? Az én kisfiam egy másodpercig nem marad nyugton!
2014. márc. 25. 13:27
 8/13 aHermann ***** válasza:
100%

Szia!

Te tudod mennyire terhelhető a nagy, de én vennék egy beülős valamit.

Nálunk 20 hónap a korkülönbség, több okból is, de vettünk egy tesót szállító eszközt. Életünk legjobb döntése volt.

Nálunk a nagy eleve későn kezdett el járni, és elég kényelmes típus. A tempót se vitte túlzásba, és ha időben el akartunk jutni valahova, azért egyszerűbb volt kocsiztatni. Hiszti ellen is jó volt, amikor mondjuk nem volt hajlandó hazaindulni 2 óra sétálás után, a kicsi meg már éhes volt.

A tesófellépőhöz szerintem még kicsi, és ha nagyon elfárad, állni se fog tudni.

Kérdés, hogy mennyit szánsz rá.

Több opció közül lehet választani. Vagy veszel egy klasszikus tesókocsit, ahol elöl ül a nagy, és hátul van a kicsi. Ezeknél azonban érdemes megnézni, a kezelhetőséget (súlypont máshol van mint az egyes kocsiknál), a méreteket (kocsi csomagtartó, hossz a lifthez), illetve a hátsó ülés hosszát ledöntve. Nálunk elég csöpp a második gyerkőc, de félévesen már kinőtte volna a hátsótraktust alvópozícióban.

Előnye, hogy szimpla kocsi szélességű vagy.


Szerintem érdemes megfontolni a tesóüléssel bővíthető szimplakocsikat. Ezzel kvázi szimplakocsi maradsz, és típustól függően kell elhelyezni a tesóülést. A könnyű kezelhetőség megmarad. Ami egy kicsit problémás lehet, hogy némelyik típusnál hátul lent van a pótülés, így a nagy nem sok mindent lát, illetve a bevásárlórész elvész.

Ilyen pótüléses kocsi a Baby Jogger City Select, a Britax B-Dual, Gracco Trekko Duo.


Nekünk egy pótülésünk (Buggypod) van, amit a legtöbb babakocsihoz lehet csatlakoztatni. Felhajtható, lecsatolható. Kiegészítővel külön babakocsi (kb. mint egy esernyőkocsi) lehet. Mi nagyon szeretjük.

2014. márc. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én nem igazán szerettem a testvérkocsit. Két lányom között pont 2 év van, akkor nem vettünk, mert a babakocsira fel tudott állni a nagy. 17 hónappal később született a harmadik, akkor muszáj volt venni, de csak kb. fél évig használtam. Azért nem szerettem (Greco Stadium Duo), mert elég nagy volt, nehéz volt vele bemenni egy ajtón, például naponta kétszer az óvodába. Egyébként méretéhez képest könnyen kezelhető volt, nagy tárolóhely, a két gyerek is kényelmesen ült, csak mindig az volt az érzésem, hogy egy csuklós busszal vagy vonattal közlekedek.
2014. márc. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekünk 23 hónap van a lányok között, de muszáj volt tesókocsit venni. Sokszor megyünk egész napos kirándulásokra és bizony még a nagyobbik is elfárad, vagy egy délutáni alvás erejéig beteszem őket a kocsiba. De fogzás miatt is volt, hogy róttam velük a köröket, mert a nagy csak a babakocsiban tudott elaludni.


Britax b-dual kocsink van. Nagyon szeretem, mert kis helyet foglal, nem egymás mellett vannak az ülések, simán betolom a sparba pl., nem kell senkit különösebben kerülgetnem vele.

2014. márc. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!