Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Most akkor belerakhatom a 3...

Most akkor belerakhatom a 3 honapos lanyomat a csatosba vagy sem?

Figyelt kérdés

Mar regota szeretnek venni csatos hordozot. De az elejen lebeszeltek rola (tobbnyire itt).

Eddig tobb fele varriaciot hallottam, hogy mikortol lehet.

Itt tobben azt irtak, hogy 7-8 honapos kortol lehet, de irtak mar 1 evet is.

Kozossegioldalakon 3 honapos kort mondtak a legtobben.

Hordozohazban meg kozoltek, hogy akar ujszulottkortol is bele lehet rakni a babat.


Most mar teljesen elbizonytalanodtam.

Raadasul nem 0-24 oras programra kellene, hanem max. 1 orara, amig a nagyobbik gyerkocert elmegyunk az oviba es hazahozzuk. Mivel b.kocsival korulmenyesebb a dolog, igy ez megkonnyitene a helyzetem nem kicsit.


Lilliputi csatost neztem ki.


Szoval, akkor mikortol rakhatom bele?!


2014. ápr. 22. 07:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, amikortól tud ülni a gyerek
2014. ápr. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%
persze, a gyártó nyilván ezt írja...
2014. ápr. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
18%
A csatos hordozók rendelkeznek egy ún. újszülött betéttel, ezért ez a hordozóeszköz a baba pár hetes korától használható. 6 hónapos kortól - amikor már biztosan tud ülni a baba - háton is ajánljuk. Ebben a hordozóban, a speciális kialakításnak köszönhetően gyakorlatilag ül a hordozott. Eleinte kényelmesebb elöl hordozni benne, de akinek az szimpatikus, akár csípőn hordozáshoz is használhatja. Ahogy nő a gyerkőc súlya, érdemes hátra tenni, de hogy hol hordozod, sokkal inkább egyéni döntés, mintsem előírás. Használhatósága súlyhatár nélküli, az egyénre állítható pántok segítségével sok évig kihasználható hordozóeszközről van szó.
2014. ápr. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia,


3 hónapos kortól belerakható, de tapasztalatból mondom, pedig nagy babám volt, hogy elveszik benne. Mei tai-unk volt a fiammal, most a lányommal kaptam kölcsön egy rugalmas kendőt, hasonló céllal használom mint Te, reggel és délután oviba hordásra, imádom. Sajnos most is nagy babám van, így hamar kinövi, de tervezem, hogy mei tai előtt még előbb sima kendőbe rakom, mondjuk könnyen vagyok, mert lehet nálunk kölcsönözni.

2014. ápr. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
ehhez képest a legtöbb hordozóházban, boltban lebeszélnek róla, és bármelyik hordozási tanácsadó is ugyanezt mondta, akivel beszéltem erről
2014. ápr. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Ha mindenképp csatost akarsz, ne a Liliputit válaszd, mert az hatalmas. Manduca, vagy Magyarinda inkább.

Őszintén megmondom, én szintén 3 hónapos fiamnak vettem csatost, és nem bántam meg, de az a minimum hogy tartsa a fejét. A csatoson nincs semmi ami ezt megtenné helyette, láttam olyan anyukát aki a csatosban végig tartotta a baba fejét, kicsit ijesztő volt...

Az újszülött szükítő nem jó, ebben biztos vagyok, de a 3 hónaposnak nincs is már rá szüksége.

Amit én mindenképp ellenjavallatnak tekintenék: ha van bármilyen csípőproblémája a lányodnak.

Ami a csatoshoz hasonlóan kényelmes de ortopédiailag talán jobb, az a Bondolino.


(ez az én teljesen laikus véleményem, saját tapasztalatok alapján)

2014. ápr. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Múlt héten kérdeztem erről az ortopéd gyerekorvost. ő 3 hetes kortól rakta hordozóba a saját gyerekét. azt mondta, hogy a lényeg, hogy körbeölelje a hordozó és rugalmas legyen. több orvost is kérdeztem és a végeredmény: ha kendőszerű, rugalmas a hordozó, akkor szinte születéstől

az én babám 3 hónapos elmúlt, de még kell az újszülött szűkítő.

egyébként én is pár hetes korától raktam bele és nem kellett tartania a fejét, mert még bőven a hordozóban volt (kb mint egy kendőben)

2014. ápr. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mi kombináltuk. 5 hónapos koráig rugalmas kendőben kötöttük magunkra, mióta erősebben tartja magát, azóta átkerült ssc-be. Elvileg az ssc-re is az van írva, hogy újszülött szűkítővel használható születéstől kezdve, de nekünk jobbnak látszott a kendő, amíg olyan kis laza a tartása. Abban szeretett összegömbölyödni.
2014. ápr. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Julie S ***** válasza:
Mi is ugy csinaltuk, mint az utolso. :)
2014. ápr. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!