Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Belerakhatom 7 és fél hónapos...

Belerakhatom 7 és fél hónapos 8.5kg-os fiam a 9-18kg-os autósülésbe ha már tud magától ülni?

Figyelt kérdés
Sokan azt monjdák,hogy majd csak akkor ha betölti a 9hónapot.De az én fiam már nem marad meg a hordozóban:(
2013. jan. 20. 12:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%

Simán!Mi 7 hónaposan kezdtük használni a 9-18kg-os ülést,mert a korábbi (hátrafelé beköthető)ülésében végigordított mindene egyes autókását.Aztán ahogy beleültettük ebbe,mint amit kettévágtak.Élvezte az utazást,mert kilátott.

Ha stabilan ül,akkor nyugodtan tegyétek csak bele!

2013. jan. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%
Igen bele rakhatod!
2013. jan. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Igen,nálunk is hasonló a helyzet.Rémálom az utazás.
2013. jan. 20. 12:16
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

Hát be teheted de egy nagyobb balesetnél igen valószínüen nyai sérülése lesz. Söt egy nagyobb satunál is meghúzódhat neki a nyaka.


A szakemberek (és akik ezeket az üléseket árulják) azt mondják hogy 12 hós kor elött a nyak nagyon sérülékeny és egy nagyobb fizikai hatásra sérül, ilyen a fékezés vagy ütközés.


nekem lányom 8 hósan ült fel magától és 9 kiló volt, de nem raktam bele. 11 hósn már nem szeretett a hordozóban egy kicsit sem így ekkor került át, ekkor volt 9,2 kg.


èn a második lányomat sem fogom elöbb áttenni, amíg csak lehet húzni fogom.

2013. jan. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%

Egyetértek 4. válaszolóval.


Ez nagyon tanulságos, olvasd el:


[link]


Úgyhogy mi egy 0-18kg-os ülést vettünk (nem Besafe, félreértés ne essék, olcsóbban is lehet venni), ezek még háttal is beköthetőek, de sokkal kényelmesebbek, mint egy hordozó! Az én lányom 9 hónapos és 12 kg, ülni is tud, de én még nagyon sokáig nem fogom megfordítani az ülést, inkább utazok vele hátul a kocsiban és szórakoztatom, ha kell, de a biztonsága nekem többet ér...

De imád utazni, a hordozót ő sem csípte annyira anno... :)

2013. jan. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
A 4-nek igaza van. 1 éves kora előtt egyik gyerekemet se tettem 9-18kg-os gyerekülésbe. De így is ülésszűkítőt használtam. Ha szülnék egy harmadikat, 0-18kg-os gyerekülést vennék.
2013. jan. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%

Én sem tenném, teszem....

Mi téli göncben nem fértünk a hordozóba és 0-18-asat vettünk, Concord Ultimaxot, mert amíg lehet, biztonságosabb neki háttal. Szerencsére 50m után alszik.

2013. jan. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Találtam egyet,szerintetek ez jó lenne akkor?

[link]

[link]

2013. jan. 20. 13:45
 9/11 anonim ***** válasza:
23%
Ezt nem értettem sosem, hogy miért általánosítják a gyerekek nyaki izomzatát egymáshoz?Minden gyerek más-más ütemben fejlődik. Szerintem nagyon függ attól hogy pl. mit mikor csinál a mozgásfejlődésben.Az én lányom pl.már 5 hónapos kora előtt magától felült és 5 hónaposan már stabilan ücsörgött.Míg látod kedves 4-es válaszolók a te babád ezt 8hósan tette.Ezért is nem értem hogy honnan veszik emberek azt, hogy minden babának csak és kizárólag 12 hónapos kora után van "kifejlődve" a nyaka egy erősebb fékezéshez.Amelyik baba gyorsabban fejlődik ergo erősebb az izomzata nem hiszem hogy ne lehetne bekötni szemben a forgalommal.Na, de ez az é véleményem csak és eszem ágában sincs vitázni ezen!:)
2013. jan. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem csak az számít, hogy mennyire ül stabilan a gyerek, hanem hogy milyen magas is. Nem hiszem, hogy egy 5 hónapos gyerek meglenne kb. 80 cm, ami majdnem csakhogy feltétel azokhoz a gyerekülésekhez, amik 9-kg-tól vannak. Nemtudod rendesen bekötni, mert nem a válla felett vezeted el az övet, hanem a nyakánál, ha nincs meg a kellő magasság.
2013. jan. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!