Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Van gyerekülés, de nem kötik...

Van gyerekülés, de nem kötik bele a gyereket. Utaznál így?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Testérem utaztatja előszeretettel a gyerekeit úgy, hogy ugyan van gyerekülés, de a gyerekek csak simán beleülnek, nuku biztonsági öv, mondván városon belül nem kell az.


Szerintem ez rendkívüli felelőtlenség és meg szeretném győzni, hogy rendesen használják a gyerekülést.


Nektek mi erről a véleményetek?


Köszi.


2014. ápr. 28. 10:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Mi mindig használjuk a gyerekülést, a lányom is ezt szokta meg, automatikusan beleül.

Ha a tesódéknak jó így, akkor egészségükre, reméljük csak a pénztárcájuk látja kárát előbb utóbb.

2014. ápr. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

Dehogy utaznék így, és dehogy utaztatnám így a gyereket.


Maximum annyit tehetsz, hogy ha van rendőr ismerősöd, rá küldöd, büntesse meg egyszer-kétszer, hátha elmegy a kedve jó pár tízezer kifizetése után.

Hülyére max. így lehet hatni.

2014. ápr. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%
A 2. jót írt, de csak ha tényleg jó ismerősöd a rendőr. Nehogy nagyobb büntije legyen.
2014. ápr. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Soha. Városon belül is lehet hirtelen akkorát fékezni, hogy a gyerek lefejeli az előtte levő ülést. Jó esetben csak egy pukli lesz a homlokán, rosszabb esetben kitörik a nyaka.


Ez sem hatja meg a tesódékat?

2014. ápr. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az ilyen csak a saját kárán tanul. Néhány büntetés, esetleg egy baleset, majd észhez téríti. Egy ismerős caaládban is ugyanez volt, nem kötötték be a gyereket, mert ők nem szerették az övet, meg minek az, ők biztonságosan vezetnek...a gyerek hátul állt az ülésen, kapaszkodott a két.elsőbe, mert látni akarta az utat, az apukának meg hirtelen kellett nagyot fékeznie. A gyerek feje a műszerfalon koppant. Egy púpon kívül nem lett baja a gyereknek, de a szülők most is hibásnak érzik magukat, az öveket pedig megtanulták elviselni, és használják.
2014. ápr. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Sohase értettem azokat az embereket akik azt gondolják, hogy komoly baleset csak 25 km megtétele után lehet :x. Kérdésedre a válasz, nem határozott nem és azokat sem értem akik így utaztatják a gyereket. Persze sokat látok én is így sajnos.
2014. ápr. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Valóban rendkívül felelőtlen "szülők" a testvéredék.

Ezeknek általában az a kifogásuk, hogy "de jól vezetek" csak épp abba nem gondolnak bele, hogy más is van az utakon, esetleg részegen, betépve, vagy csak simán állat módjára közlekedve.


Az egy dolog, hogy egy sima közúti ellenőrzésnél mekkora lóvéra fogják lerántani, a rendőrök sem szeretik a potenciális gyerekgyilkosokat, úgyhogy számíthat a maximális büntetésre, de ne adja a jóisten, hogy túlélje a gyerekeket, mert nyomnia kell egy satuféket valamikor.

2014. ápr. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
B@sszus! Elég, ha éppen 30-al döcögsz, és átrohan előtted egy macska. Fék, és a gyerek már zuhan is ki az ülésből! Ennyi esze, hogy lehet valakinek? Azért van az ülés, és benne a biztosnági öv, hogy használják! Nem dísznek rakják bele!
2014. ápr. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

azért a gyerek esetlegese kárára marhára nem bátorkodnék ennyire. Nem kell ahhoz hosszú táv, vagy nagy sebesség, hogy valaki megsérüljön. Volt már rá példa, hogy falun belül törött totálkárosra valakinek az autója. Elég egy kis figyelmetlenség, egy szabálytalan gyalogos, vagy egy részeg biciklis. Nálunk automatikus, hogy ha beül a gyerek az ülésbe, akkor bekötöm. Ha magamtól nem tenném, már a 2 éves gyerekem szól érte. Elmagyaráztuk neki, hogy addig nem indulunk, amíg mindenki be nem köti magát, mert jön a rendőr, és megbüntet. Vagy ha nekimegyünk valaminek, megütjük magunkat. Az ilyenek gyerekei lesznek majd jó eséllyel olyan felnőttek, akik tojnak a szabályokra.


Nem tudom, hogy hogy győzhetnéd meg. Talán keress eseteket, ahol így történt baj. Vagy talán néhány rendőrségi büntetés is használna, de ezt nem tudom, hogy hogy lehetne elintézni.

2014. ápr. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Varoson belul, megengedett sebesseg alatt totalkarosra tort az autom, nem az en hibambol. Betonkeritesnek utkoztem, ha nem lettem volna bekotve kirepulok, hat meg egy gyerek. Kuldd el neki ezt a topicot, olvasgassa csak.
2014. ápr. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!