Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Hordozókendősök véleménye,...

Hordozókendősök véleménye, tapasztalata érdekelne?

Figyelt kérdés
Mindkettőnk szeretne hordozni, de csak egy kendő megvételére tudunk költeni. Nekem elég lenne a 4 és fél méteres kendő is, de a férjemnek nem, így azt tanácsolták, hogy legalább öt méterest kell vennünk. Az a férjemnek jó is, nekem viszont, ha felkötöm a babát, akkor is még bőven marad fél méternyi rész, amit még pluszba magamra kell tekerni, hogy ne lógjon a bokámig a maradék anyag. Arra lennék kíváncsi, hogy nagyon zavaró tud-e ez lenni nekem, hogy plusz réteget kell még kötnöm magamra, ami már nem lenne szükséges?

2014. máj. 10. 17:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
rólam is lelóg elöl, elvezetem hátra és megkötöm a baba popója alatt is. engem nem zavar a plusz réteg.
2014. máj. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ. Próbababán próbáltuk ki, és nekem a rövidebb pont kényelmes volt, de a férjemnek az rövid. ezért a hosszabbat vesszük, hosszabbat visoznt nem sikerült kipróbálnunk, így látatlanban tartok a hosszú fölösleges anyagtól, de akkor ezek szerint megoldható.
2014. máj. 10. 19:55
 3/17 anonim ***** válasza:
még az lemaradt, hogy ha meg később mást is akarsz kötni, lehet ahhoz is kell a hosszabb neked.
2014. máj. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Mást is kötni? Ezt hogy érted? Másféleképpen? Direkt azt a kötést próbáltuk, ami a legtöbb anyagot veszi fel, hogy ennél a kötési módnál lássuk meg, hogy mi a jó méret.

Bár ugye arra is gondolni kel, hogy nő a baba és nagyobb korában már többet vesz el az anyagból?

2014. máj. 10. 21:14
 5/17 anonim ***** válasza:

igen pl. az is. főleg ha később hátra kötöd, ott is többféle mód van.

na meg télen ha sok ruha :D

2014. máj. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
normál testalkatú anyukánál 4.5m-es kendőből a sok anyagos háti kötéseket is meg lehet kötni (háti zsebes keresztezett, dupló, a batyuhoz (ami az alap háti kötés) viszont elég 3.6m apukáknak is max. 4-4.10.
2014. máj. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
én meggondolnám, hogy apuka pl. egy karikás kendőben hordozzon, mert általában napi szinten az egyik szülő hordoz csak, neki jelentősen megnehezítheti az életét, ha túl hosszú a kendő.
2014. máj. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Még nem hordoztam, első baba lesz és ezért ilyen kérdések is felmerülnek. Én vagyok a leendő anyuka, és vékonyka, 150 centi vagyok, elég aprócska termetű. A férjem sem magas, 170 centis, de vállban erős (szertornász volt) meg hát ami azt illeti van egy kis pocakja is. Szóval neki a 4.40-es kendő nem volt elég hosszú, és a hordozókendős tanácsadó hölgy azt mondta, hogy neki kell az 5.20-as kendő.

Nekem viszont a 4.40-es jó volt, bőven volt elég anyag, ezért az 5.20-as-tól félek, hogy tényleg túl hosszú lesz.

Nagy dilemmában vagyok, mert egy jó minőségű kendő 120-150 euró (nem Magyarországon élünk, és itt ilyen árban lehet beszerezni, használtan egyáltalán nem is találtam) Kettőt nem tudunk venni. Viszont a férjem nagyon szeretne hordozni, aminek nagyton örülök, és miatta nem akarok önző lenni, hogy csak az én kényelmem miatt legyen inkább rövidebb kendő.

2014. máj. 11. 14:15
 9/17 A kérdező kommentje:
a karikás kendőt is próbáltuk egyébként, de azt annyi féleképpen nem lehet megkötni, mint a sima, szövöttet, és az ugye egy vállat terhel, így a férjem is inkább a többféle verziós sima szövöttel szimpatizál.
2014. máj. 11. 14:16
 10/17 anonim ***** válasza:
szerintem a manduca a legjobb es nem kell kotozni.minden meretre jo.ebben az arban mar azt is kapsz.
2014. máj. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!