Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Milyen gyermekülést ajánlotok?...

Hubilla kérdése:

Milyen gyermekülést ajánlotok? (részleteiben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kisfiamnak lassan kicsi lesz a hordozó, mert nagy baba, de még nincs 9 hónapos. Milyet vegyünk?

- 9-18 kg?

- 9-36 kg? - ebben nincs szűkítő? Mert sokan azt mondják, ez túl bő határérték)

- Árban? - csak 40ezer fölött, az az alatti tényleg "gagyi"?

- A ki-be -rakása melyiknek egyszerűbb?

- Bekötése melyiknek egyszerűbb?

- Jobb az ISOfix-es? - mitől?

- Jobb az, amiben saját beköthetőség van?


Köszönöm a válaszaitokat!!



2014. máj. 31. 07:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nekünk is közeleg ez a probléma , de még pont jó a hordozó, így várok amíg megtanul ülni. ISOfix-eset veszünk mi mindenképpen, mert biztonságosabb. Mi 40 körül veszünk mert nincs autónk (anyósom adja kölcsön az övét ha kell) az üléseknél valóban igaz, hogy minél drágább annál biztonságosabb is. Viszont ez attól függ mennyi pénzetek van és mennyit használjátok a kocsit. Ha évente kb. 10 alakalommal akkor elég egy középkategóriás ülés is,(de akkor sem a legolcsóbbat) ha napi szinten én biztosan nem sajnálnám rá a pénzt (amúgy tök csórók vagyunk, de ezen nem spórolnék. Nem tudok neked márkát mondani mert mi is csak nézünk, de ezt a két dolgot mi már eldöntöttük (ISOfix, nem a legolcsóbb) Szerintem 9-36kg veszünk , de ez attól fog függeni mikor kell megvennünk az ülést és mennyire tud már ülni addigra. (6 hónapos 74cm, 8kg most)

Érdemes ilyen videókat megnézni:

https://www.youtube.com/watch?v=R0azEjy0tEM

https://www.youtube.com/watch?v=O5kd_mytDsw

2014. máj. 31. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hány kilós?
2014. jún. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
7 hónapos, 10 kg és 75 cm. Épp, hogy jó még a hordozó, de sztem pár nap/hét és kilóg a lába, ami ugye egyet jelent a cserével (gy.üléssel).
2014. jún. 1. 17:50
 4/13 anonim ***** válasza:

attól függ, mennyit szánsz rá.

ha lehet drága, akkor ilyet vennék:

[link]


illetve van ebből isofixes is, de az már 100 fölöt van.


mi ennyit nem akartunk rászáni, így emellett döntöttünk, ez is kényelmes, de nem annyira biztonságos. amolyan közép kategóriás.

[link]


aztán ha már biztonságosan ül, lehet venni egy hosszabbtávra megfelelőt. pl. mi STM starlight-ot.

2014. jún. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"egyet jelent a cserével (gy.üléssel)."

Rosszul tudod! A gyerek akkor nőtte ki az ülést/hordozót, ha

-elérte a súlyhatárt, vagy

-a bizt.öv pántja már a válla alatt húzódik, vagy

-a gyerek feje túllóg a támlán úgy, hogy a füle felső vonala alatt van az üléstámla

Attól, hogy kilóg a lába még nem nőtte ki a hordozót!!!

2014. jún. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Utsó vagyok.

Ettől függetlenül ha cserélni akarsz, akkor 9-18-ast, max 9-25-öst vegyetek, mert a 7 hó és 10 kiló nagyon kevés egy 9-36-os üléshez. (lehet, hogy még a 9-25-höz is)

35-40 ezer alatt nem biztos, hogy találsz igazán jót.

A ki-be rakása és bekötése nagyjából mindegyiknek ugyanolyan, apró eltéréek lehetnek.

Isofix: amitől jobb: könnyebb a rögzítése, lényegesen kisebb a bekötés hibalehetősége.

Mi az, hogy "saját beköthetőség"?

Ha kinézel üléseket és belinkeled, megpróbálok segíteni Neked, én már elég sokat golyóztam rajta, hogy mikor milyen ülést vegyek.

Amiket linkelt az egyik válaszolód: Besafe Izi comfort: Nagyon jó, megbízható ülés, viszont bazi nagy, nem fér be minden autóba, ha jól látom, ez nem Isofixes. Amelyik az, kb. 90 ezertől indul.

Espiro annyira nem biztonságos, nem sok mindenre való a szűkítője, a Te babád lötyögne benne.

2014. jún. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok, azért írtam, hogy az egyenlő a cserével, mert azt (is) mondták, hogyha kilóg/túllóg a baba lába a hordozón, az már nem biztonságos. (egy ütközésnél már sérülhet) Ez valóban így lehet, másodsorban pedig ha fel van öltöztetve, már igen kényelmetlen, szűk a hordozó.


Kb úgy 40-50 ezer Forintot szánnánk rá. Épp van is egy Römer, ami új, de kiállított darab volt, de nem isofix-es (amúgy ez az isofix valóban olyan fontos?).

Láttam chicco-t is és a maxi cosit ajánlották még. Az övhasználatnál az a kérdésem, hogy amikor beültetem a babám, a bekapcsolások közt - mondják sokan - van különbség.


Természetesen nagyon hálás vagyok az eddigi válaszokért, sokat segítetek vele!!

2014. jún. 3. 11:51
 8/13 anonim ***** válasza:

"mert azt (is) mondták, hogyha kilóg/túllóg a baba lába a hordozón, az már nem biztonságos. (egy ütközésnél már sérülhet)" Nem, nem igaz. Hogy sérülne egy ütközésnél egy behajlított láb azért, mert nem egyenesen van? Te sem nyújtott lábbal ülsz és ha be vagy kötve, akkor általában túl nagy bajod nem lesz, de legalábbis nem a lábad sérül elsősorban.

Ha felöltöztetve szűk a hordozó, akkor természetesen csere, hisz kényelmetlen a babának.

A Römer jó, nem baj, hogy kiállított darab, ha nem sérült.

Ha nem Isofixes nem tragédia. Mint írtam, könnyebb a bekötés, kisebb a hibalehetőség. Ha az ülés az előírásoknak megfelelően van bekötve, akkor ugyanolyan biztonságos.

Az összes saját öves autósülésnek 5 pontos öve van. Mindegyiknél két csatot dugsz be. Nincs különbség, legfeljebb az egyik háromszög, a másik kör alakú, vagy mittudomén. Mindegyik ugyanazon az elven működik. (Egy kivétel van: a pajzsos ülések, amit nem ajánlok. Szuper jók a tesztjeik, ami az oldalirányú és frontális teszteket illeti. De ha a kocsi fejreáll, kicsúszik belőle a gyerek.)

2014. jún. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

Nem írtad pontosan, melyik Römert nézted ki, de itt egy videó egy Römer/Britax bekötéséről. Mindegy, hogy ez nem olyan, de a bekötésnek ez a lényege: bele kell taposni az autósülést a kocsi ülésébe. Nem kell félni, nem megy tönkre! :)

http://www.youtube.com/watch?v=qGUMzKS2vuI

2014. jún. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok, ezeket néztem:


[link]


Römer King Plus 9-18 kg - 2008-as gyártmány - nem ISOFIX (ADAC teszt: jó)


[link]


[link]


Mit gondoltok?

2014. jún. 4. 09:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!