Kocsi tesòknak?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Úgy nèz ki jön a tesò. Én meg azon gondolkodom,hogyan jutok el két gyerekkel mindenhova. Milyen babakocsit ajánlanátok? 18 hònap lesz a picurok között,ha minden jòl megy. Előre is köszi a segítsèget.

2014. jún. 27. 06:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Bugaboo donkey
2014. jún. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tervezem, hogy a picit hordozom, a nagyobbat tolom. A nagyobbat is minden gond nélkül tudtam hordozni, simán elfér rajtam egy picike kendőben, később SSC-ben. Az egyes babakocsi meg elég lesz. Aztán amikor a nagy már tényleg nagy, jön mellettem simán, akkor a pici bekerül a kocsiba. :) De ez az első által javasolt babakocsi nagyon jól néz ki :)
2014. jún. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 aHermann ***** válasza:

Szia!


Nálunk 20 hónap a korkülönbség, több okból is, de vettünk egy tesót szállító eszközt. Életünk legjobb döntése volt.

Nálunk a nagy eleve későn kezdett el járni, és elég kényelmes típus. A tempót se vitte túlzásba, és ha időben el akartunk jutni valahova, azért egyszerűbb volt kocsiztatni. Hiszti ellen is jó volt, amikor mondjuk nem volt hajlandó hazaindulni 2 óra sétálás után, a kicsi meg már éhes volt.

A tesófellépőhöz szerintem még kicsi, és ha nagyon elfárad, állni se fog tudni.

Kérdés, hogy mennyit szánsz rá.

Több opció közül lehet választani. Vagy veszel egy klasszikus tesókocsit, ahol elöl ül a nagy, és hátul van a kicsi. Ezeknél azonban érdemes megnézni, a kezelhetőséget (súlypont máshol van mint az egyes kocsiknál), a méreteket (kocsi csomagtartó, hossz a lifthez), illetve a hátsó ülés hosszát ledöntve. Nálunk elég csöpp a második gyerkőc, de félévesen már kinőtte volna a hátsótraktust alvópozícióban.

Előnye, hogy szimpla kocsi szélességű vagy.


Szerintem érdemes megfontolni a tesóüléssel bővíthető szimplakocsikat. Ezzel kvázi szimplakocsi maradsz, és típustól függően kell elhelyezni a tesóülést. A könnyű kezelhetőség megmarad. Ami egy kicsit problémás lehet, hogy némelyik típusnál hátul lent van a pótülés, így a nagy nem sok mindent lát, illetve a bevásárlórész elvész.

Ilyen pótüléses kocsi a Baby Jogger City Select, a Britax B-Dual, Gracco Trekko Duo.


Nekünk egy pótülésünk (Buggypod) van, amit a legtöbb babakocsihoz lehet csatlakoztatni. Felhajtható, lecsatolható. Kiegészítővel külön babakocsi (kb. mint egy esernyőkocsi) lehet. Mi nagyon szeretjük.


További opció az ikerkocsi, aminek az egyik üléséhez veszel külön mózest/adaptert a hordozóhoz, ha szükséges.

Lehet egymás melletti pl. a Bugaboo Donkey, Teutonia Team Cosmo, stb. vagy egymás mögötti pl. ABC Zoom, Peg Perego Duette, Jané Twin, Cam Twin Pulsar.

2014. jún. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szèpen köszönöm a segítséget. Drágák vagytok. Szép napot :) Hú utolsó ez ám a segítség :)
2014. jún. 27. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!