Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Van valami ajánlás arra, hogy...

Van valami ajánlás arra, hogy meddig lehet elöl hordozni? Ti mikortól hordozzátok háton a gyerkőcöt?

Figyelt kérdés

Kislányom 10,5 hónapos, szépen felül, feláll egyedül, tehát elvileg mehetne a hátamra. Liliputi csatos hordozónk van. A napokban megpróbáltam a hátamra venni bent a lakásban, de egyrészt nagyon nehezen ment (bár biztos megvan a technikája csak még nem jöttem rá, a leírást meg hirtelen nem találtam), másrészt nem igazán tetszett neki. Nagyon hamar elkezdett ficeregni. Ma reggel viszont elöl vittem benne, és 10 percen belül el is aludt. Így nagyon szereti.

Vihetem így ameddig nekünk így kényelmes, vagy próbáljam "erőltetni" a háton utazást?


2014. szept. 5. 09:08
 1/4 anonim ***** válasza:

6-7 kiló felett már a te csípőízületed védelme érdekében ajánlott a háton hordozás.

Ráadásul idővel annyit nő a gyerek, hogy már nem fog elférni az álladtól.

Én kb. 7 hónapos korától vittem a lányom hátul, csatosba 10 hónapos korától tettem, akkor vettem én is pont Lilliputi SSC-t, bár ezt lecseréltem 1 éves kora után Manduca-ra, nekem ez sokkal-sokkal kényelmesebb, a lányom is sokkal jobban szereti, azóta is ezt használjuk, nem sokára 2 éves lesz.

2014. szept. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Esetleg csípőn hordozas? Persze nem alvás időben. Nekünk nagyon bejött: engem nem akadályoz a mozgásban, ő kilat és én is látom őt.
2014. szept. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem tudom hány kiló, mert 8 hónaposan látta utoljára védőnő, de 8 kg biztos megvan már. Szóval akkor mégis váltani kéne...

A csípő eszembe se jutott, lehet megpróbáljuk azt is.

Bár az is lehet, hogy az utcán a háton hordozás is tetszeni fog neki, mert amikor elkezdtem elől beletenni (szintén csak a lakásban), akkor az se nagyon tetszett neki, de az utcán nem panaszkodott.

2014. szept. 5. 10:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocsánat az offért, de én most szeretném elkezdeni hordozni a fiamat (3 hónapos, 7kg, 65cm). Őt hol lehetne? Oldalt csak, vagy lehet mèg elől?
2014. szept. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!