Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Hány kg-os gyerkőcöt lehet...

Hány kg-os gyerkőcöt lehet még SSC-ben elöl, vagy csípőn hordozni? A háti hordozás valahogy nagyon nem szimpatikus.

Figyelt kérdés
2013. okt. 11. 10:41
 1/5 anonim ***** válasza:
a te teherbírásodon múlik, én 10 kilósan már tutira hátra tenném. Elöl pl a lábai is zsvarhatnak már, hátul viszont tud nézelődni. Próbáld ki egyszer, csak először furcsa.
2013. okt. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

saját felelősségre természetesen bármeddig. nem a gyereknek teszel rosszat vele,hanem a saját hátadnak. ha bírod, nem zavar téged elől,akkor hordozd ott. nekem sem szimpi a háti hordozás,bár sztem csak azért,mert még béna vagyok benne. de muszáj lesz megtanulni,mert már 8400 gr a 6 hónaposom... :S

úgyhogy gyakorolj! :D

2013. okt. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ameddig bírod. De ahogy nő a baba egyre jobban terheled a gerinced, a gátad. Lehet, hogy elöl kevesebbet fogod tudni hordozni, mint ami igénye lenne.

Csípőn is ameddig bírod, de az oldalakat váltogatva.

A hátihordozás pedig jó:) Amekkora szabadság kézben cipelés helyett elöl vinni, ugyanúgy elölről hátra váltani.

Nem látod, de érzed minden rezdülését.

2013. okt. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
7 kiló felett javasolt háton hordozni (és én is ajánlom, így még a 14 kilósomat is elbírom, ha néha-néha hordoznom kell)
2013. okt. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 6 hónapos korától hordozom háton, akkor 6200 gramm körül volt.

Ha buszon, vonaton kell mennünk, még mai napig előre kötöm, de már nagyon megterhelő a csípőmnek, gerincemnek, most 10 hónapos és kb. 8 kg.


Nekem se volt szimpatikus a háti hordozás, aztán annyira belejöttem, hogy nagyon szeretem.

SSC-m és kötözős mei tai-om is van, mindkettőt használom.

Kiskorában kendőztem, de azt háton nem tudom szépen megkötni, így azt már eltettem.

Tényleg nagyon szabad érzés háton hordozni, olyan, mintha egy hátizsákot cipelnél.

Ha a gyerek csendben nézelődik, vagy elalszik, el is feledkezem arról, hogy gyerek is van velem és teljesen ki tudok kapcsolódni.

Nekem ennyi szabadság jut, így ezeket igyekszem maximálisan kiélvezni.

2013. okt. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!