Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Tudnátok ajánlani olyan...

Tudnátok ajánlani olyan gyerekülést 9-18 kg, amit isofix, és isofix nélküli autóban is tudok használni?

Figyelt kérdés
esetleg jövőre tudok venni új autót, a baba viszont kinőtte a 0-9 kg hordozót, tehát nem várhatok vele, félévet.
2014. okt. 2. 12:33
 1/5 aHermann ***** válasza:

Szia!

A legtöbb isofixes ülést nem isofixes kocsiban is tudod használni, mert védett helyen van a két rögzítő kapocs, amit pl. gombbal kell kitekerni.

Ennél a kategóriánál azonban még a nem isofixes ülések is nagyon masszívan beköthetők a kocsiba, mert totál fixre kell meghúzni az autó biztonsági övét, és az üléseknek is vannak extra övfeszítői.

Nekünk egy sima Römer King Plusunk van, nem isofixes. Stabilan van bekötve.


Azt nem írtad, hogy mekkora a gyerkőc, de én lehet, hogy elgondolkodnék a helyedben egy 0-18-as ülésben. Egyelőre háttal ülne, majd kb. 13kg-tól már előre.

Pl. Maxi Cosi Opal

Isofixesként és simán is használható a Hauck Varioguard.

Ez utóbbihoz érdemes teszteket nézni.

2014. okt. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 p.csabesz ***** válasza:

Besafe Izi Comfort isofix

Römer Safefix Plus

Römer Duo Plus

Römer Versafix


Ezek isofi, vagy biztonsági övvel rögzíthetők.

Nagyon kevés isofixes ülés rögzíthető övvel is.

2014. okt. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 p.csabesz ***** válasza:
Létezik még ezen kívül pár, csak a jobbakat írtam le.
2014. okt. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nagyon köszönöm a válaszokat!

p.csabesz! a hozzászólásod alapján elkezdtem nézegetni, és a Römer Versofix mellett döntöttem! Remélem napokon belül be tudom szerezni. A honlapon úgy hirdetik, hogy csak személyes átvételben adják mert bonyolult bekötni, de a hölgy elküldi postán. Ezen még dilemmázok, hogy keressek-e üzletet ahol kapható, vagy rendeljek online.

2014. okt. 3. 21:10
 5/5 p.csabesz ***** válasza:

Sajnos Magyarországon eléggé hiányzik a szakmai ismeret, tapasztalat. Ezért írnak sokan hülyeséget.


Az egyik legkönnyebben beköthető ülés.

Arra figyelj, hogy a Römer Safefix nagyobb, tovább tudja használni a gyerkőd.


Érdemes boltban megvenni, ott meg mutatják hogy kell bekötni.

2014. okt. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!