Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Kengurut szeretnék venni 5...

Szilvi1977 kérdése:

Kengurut szeretnék venni 5 hónapos kislányomnak. Tanácsot kérnék, melyik az amiben nem zsibbad el fél óra múlva? (Kirándulni is mennénk. ) Csak elől szeretnénk hordozni, de ott mindkét irányba nézhessen. Köszönöm az infókat!

Figyelt kérdés

2015. márc. 5. 22:37
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
A kenguru védett állat. Sürgősen mondj le erről a butaságról. Főleg hogy bele is akarod dugni a gyereket a kenguruba, hát humánus dolog ez szerinted?! Szét fog repedni az a szerencsétlen állat!
2015. márc. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Annyira tudtam, hogy pontosítanom kellene...:D ...de ott a pont :)
2015. márc. 5. 22:54
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A kenguru nagyon nem jó. Ültetni a babát, és túlságosan megterheli a gerincet.

Inkább horozókendőt vegyél.

2015. márc. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

:D

Tipust nem tudok mondani, de annyit igen, hogy fel ora alatt nem a gyerek zsibbad el, hanem a te hatad, foleg a derekad. Nekem sokkal jobb volt a hordozokendo. Biztonsagos, s tobbfelekeppen fel tudtam kotni, ha nagyon faradt a hatam, oldalra kotottem a csipomre.

2015. márc. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy muszaj lenne Magadat kitenni egy hátfájásnak. A baba, aki még ülni sem tud, igaz támasztott gerinccel van a kenguruban, egy idő után kényelmetlenül fogja magát érezni. Hiszen csak a lába között lévő peluson fog "ülni".
2015. márc. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Sajnos az alap kérdésre nem tudok válaszolni, de egy valamit szeretnék hozzátenni: a babának egyáltalán nem jó a kifelé hordozás. Nem akarom túldramatizálni hogy "tilos" meg "káros", de szerintem mindenképpen olvass utána hordozós oldalakon. (Pl [link] )


Kenguru és hordozókendő közötti átmenet a mei tai, nem annyira bonyolult megkötni mint a kendőt, de mégsem kenguru, jól tartja a babát. [link]

2015. márc. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egészséges "kenguru" amit keresel az egy csatos hordozó, úgynevezett ssc. Priviben írj, szívesen segítek hol találsz ilyet, akár használtan áron alul, és melyikek jók. :)
2015. márc. 6. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

mi ezt használjuk :

[link]

inkább csatosat vegyél,vagy hordozókendőt,mert a kenguru nem jó a baba gerincének,sem a csípőjének. kifelé hordozva meg főleg,úgy nem lehet,akkor se ha mondják,az csak a reklám,hogy megvedd. nekem fél éves a lányom,és úgyanúgy szeret befelé hordozva lenni,főleg,hogy amúgy tök jól kilátni ebből a hordozóból,szóval hülyeség,hogy 4 hónapos kortól nem maradnak meg úgy.

2015. márc. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

a kenguruval az a baj hogy nincs olyan amiben ne zsibbadna el fél óra múlva. vagyis inkább 1 másodperc múlva. egyrészt lóg benne a lába ami a csípőnek rossz, másrészt kinyújtja a hátát ami a gerincének rossz. ennek egészséges alternatívája az ssc hordozó:


[link]

cikk alján vannak linkek konkrét márkákra


[link]


[link]


elől hordozásról annyit kell tudni, hogy 6-8 kiló fölött már nagyon megterhelő, neked. hátadnak, gátadnak. 10 perc és leszakad mindened.


kifelé nézést szintén nem ajánlják, a nem megfelelő tartás miatt rossz a babának. persze az 5 hónapos már szeretne nézelődni, erre jó megoldás ha háton van.

2015. márc. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítségeteket, ötleteket!

úgy néz ki ssc-t veszek. A kenguru úgyis védett állat...! :)

2015. márc. 6. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!