Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Emeibaby babahordozóról...

Emeibaby babahordozóról vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

[link]


Ez az egyetlen olyan csatos-szövött kendő kombó, amit hordozási tanácsadók is ajánlanak újszülött kortól is, nemcsak az ezt reklámoz cégek.


A szempontjaink:

- rá lehessen a babára rendesen igazítani

- legyen kényelmes a babának és a szülőknek is

- viszonylag gyorsan, egyszerűen magunkra lehessen kötni (nem első alkalommal természetesen, tudom, hogy az az emeibabynél is több időt igényel, míg az ember megtanulja, kitapasztalja, de a sokaid megkötésnél már jó lenne, ha gyorsan menne)

- újszülöttkortól lehessen használni

- lehessen benne szoptatni


Eddig rengeteg jó, és kevés rossz véleményt olvastam róla. Gondolkozunk a szövött kendőn is, ami viszont attól visszatart, az az, hogy lassabb megkötni, és az emeibaby hosszabb idejű hordozáshoz, pl. kiránduláshoz, jobbnak, kényelmesebbnek tűnik, valamint elölhordozásnál nagyon jókat írnak róla, hogy tovább lehet elöl hordozni benne a babát, mert olyan jó a súlyelosztása, és pár hónapos koráig pl. szinte meg sem lehet érezni a kendőkhöz képest.


Ti mit gondoltok? Minden véleményt szívesen fogadok.



2015. júl. 20. 18:46
 1/5 sandrachnologic ***** válasza:
En hordoztam benne a kisfiamat meg 3 évesen es 20 kilosan az állatkertben is. :) mi kendoztunk es meitaioztunk, akkor egy kölcsön emei volt nalunk, tenyleg jo, de nekem mondjuk nem lett szerelem, en kendő mániákus vagyok :) kényelmes volt, de a beállítása sok idot vesz el, aztán ahogy no a gyerek mindig ujrallitani, nekem macerás lenne. :) es szerintem újszülöttnek kényelmetlen. Ez olyan mint a manduca, ahhoz is adnak újszülött betétet, de igazabol inkabb megis jobb a piciknek a kendő. :) olelosebb nekik ea az meg akkor nagyon fontos. Szerintem olyan 6-7 hotol lehet ezeket a csatosokat, felcsatosokat, onbukat jol hasznalni, elotte a babának is jobb a kendő. Esetleg ha a kötéssel való bibelodes tart vissza akkor nézz utana a karikás kendonek, az rovid es 5 perc a felkotese kezdőként is a gyerek belehelyezesevl egyutt. :)
2015. júl. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én csatos màniás vagyok, de kipróbáltam ezt is. Nem győzött meg az ár-érték arány :-s Akkor inkább kicsihez karikás kendő, nagyhoz meg csatos...
2015. júl. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én szinte az elsők között voltam aki vásároltam itthon Magyarországon Emei hordozót, és nagyon jó tapasztalataim vannak a hordozóról. Leírom az előnyeit, és a hátrányait.

Jó, mert a terpesze a baba korának megfelelően állítható a karikák segítségével, így valóban a 3 kg-nál nagyobb baba simán hordozható benne. Kisebb súlyú újszülött hordozását mindig 30 cm szélességű kendővel kell kezdeni, mert képtelenség annyi anyagot felhalmozni a baba térdénél, hogy a hátán ill a popsija alatt ne legyen gyűrött az anyag. Tehát, ebbe a hordozóba nem kel újszülött szűkítő, mert a terpesz rész állítható. Amúgy kb két mozdulattal állítod a kendőt, tehát nem macerás. A váll részén van egy pánt, amivel magadhoz tudod húzni a kendő felső részét, így a baba nem tud "hátra" dőlni. A fejnek található egy 3 méretben állítható alvó csuklya, amit inkább elől hordozásnál lehet jól használni. Ez egy kicsit zavaró a háti hordozásnál, de olyankor egy sál segítségével tartottam meg a baba fejét amikor aludt. Nagyon könnyen "mert jó a csat kiválasztása" lehet állítani a váll pántot, amivel ki, ill be tudom húzni a vállaknál a nagyságot. Kényelmes a vállpántja, mert kellő mennyiségű, és szélességű a szivacs benne. Kényelmes a babának is, még akkor is, ha nincs rajta rugi, vagy harisnya a nagyobbakon, mert az anyaga finom puha, és nem vágja a lábát. No, és akkor most jöjjön az egyetlen rossz, ami nem tetszik a hordozóban. A karikáknál van egy szivacs, ami védené az ember oldalát a karika nyomásától. Szerintem ez a szivacska lehetne egy kicsit nagyobb felületű. Még egy dolgot szeretnék jelezni, hogy szerintem szoptatni nem lehet benne, bár én ezt már nem tudtam kipróbálni, mert két éves volt a lányom amikor vettem a hordozót, most 4,5 éves, de még mindig cipelem benne, ha fáradt, vagy beteg. Tehát szerintem kiváló termék. Ja és még egy dolog. Két és fél éve használjuk, és még egy hiba sincs a hordozón, ezzel szemben a Liliputi csatosunk az első héten elengedte magát, és csak a jó reflexemnek köszönhetően nem esett le a gyerekem a földre, valamint a Liliputinak a derékrészén található anyag sajnos már teljesen szétfoszlott, és csak fél év gari van a hordozóra, míg az emei bébire több év, ha nem örök gari. A barátnőm Manducát vett magának, egy gyerek használta, de az újszülött szűkítő tönkrement, még pedig a patent része. Természetesen javítani lehet na de... A hosszú kendőnek pedig csak és kizárólag az az egyetlen egy hátránya, hogy amikor már föl, -le menne a gyerek, akkor a kendőt vagy cipeled magaddal, vagy magadon tekerd százszor körbe, míg a csatost a hátadon viszed mint egy hátizsákot, és nincs útba. Sőt, én azt szoktam, ha szatyor is van nálam, de a gyerek nem szeretne a hordozóba lenni, hogy fogom a szatyrot, fel a hátamra, és már is szabad a kezem. Nem esik le, és ki sem borul!:)

2015. aug. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ponotsítanék: vannak olyan horozási tanácsadók, akik ajánlják újszülött kortól is, és vannak olyanok, akik nem. Ugyanis logikus: ha alvócsuklya kell az alvó baba fejének megtámasztásához akár elöl, akár hátul, az azt jelenti, hogy a hordozó önmagában nem képes a legoptimálisabb fiziológiás tartást biztosítani a babának. Az optimális tartásban ugyanis az egész gerinc, beleértve a nyakcsigolyákat is, úgy meg vannak támasztva, hogy a baba automatikusan a hordozó személy mellkasára vagy hátára hajtja a fejét és az meg van támasztva, nem billen el normál mozgásnál (séta, kis hajlások).


Én úgy látom, hogy az Emeibaby a csatosok közül egyedülálló, mert sok mindent tud, amit egy másik csatos sem! Ha bármi miatt nem működik semmiképpen a szövött kendő vagy karikás kendő újszülöttnél, akkor ez még mindig jobb kompromisszum, mint egy hagyományos mei tai vagy csatos. De azért kompromisszum.


Az, hogy a súlyelosztás amilyen, illetve mennyire kényelmes valakinek, az teljesen egyéni. Tudni kell, hogy a jól megkötött hordozókendőben sem kéne érezni a súlyt, kisbabánál semmiképpen sem, nagyobb gyereknél is minimálisan. Természetesen több órás hordozás után jobban elfárad az ember, mintha nem hordozna, hiszen az izületein, stb. nagyobb a terhelés, de azt kifejezetten nem kéne érezni, hogy súlyt cipel.


Az már egyéni, hogy kinek kényelmesebb a derékra ill. a vállra terhelés, nekem pl. a 16 kg-os nagyfiammal is kényelmesebb a kendő bizonyos kötésfajtákkal, mint a csatosunk, apukája viszont csatos-párti.

2016. máj. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Véleményem még nincs, de jó olvasni a hozzászólásokat, mert most rendeltem meg egy német oldalon keresztül (alig) használtan egyet, és sok reményt fűzök hozzá.

Korábbi gyerekeim révén van egy Nandu kendőm, talán ha kell, a legelején használom majd, bár az nagyon rövid.


Sokat várok tőle, a férjem is tudja majd használni, mert ő a kendőket sosem tudta megkötni, csak ha én ráerősítettem...

És a gyakori fel-le vétel miatt is remélem, hogy hasznos lesz.

Én megkockáztattam, pont azért, mert Magyarországon kevés van belőle, hogy ha mégsem jön be, akkor majd eladom.

2016. máj. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!