Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Anyósülésen, a 2 éves gyermek...

Anyósülésen, a 2 éves gyermek üléssel utazhat? Menetiránnyal megegyező irányban.

Figyelt kérdés
2015. szept. 26. 11:49
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Nem.
2015. szept. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2015. szept. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Van egy keteves es egy ket honapos fiam. Uton vagyunk, gyerekek hatul. Es a pici nem alszik, jo lenne, ha tudnek mellette ulni. Ferjem vezet, a legzsakot nem lehet kikapcsolni.
2015. szept. 26. 12:02
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősömet most büntették meg ilyenért. Azt mondta neki a rendőr h csak akkor lehet elöl a gyerek ülésben ha hátül nincs üles ahova be lehet kötni.
2015. szept. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
En meg most olvasom a btk-t es nem tiltja de nem is engedelyezi. A vezetouleshez tilos rogziteni (ez egyertelmu) de nincs leirva olyan jogszabaly, hogy anyosulesre is tilos lenne. Menetirannyal ellentetesen csak legzsak nelkul vagy annak kikapcsolasa utan jogszeru az ulest beszerelni.
2015. szept. 26. 12:15
 6/9 anonim ***** válasza:
28%

[link]



Azt viszont hozzátenném, hogy 3 év alatti gyereknél a fej testhez viszonyított nagyobb aránya miatt ütközésnél nagy a veszélye annak, hogy az előrelendülő fej leszakad a gerincoszlopról. A nyak nem elég erős még, így bár kívülről sértetlennek tűnhet, a koponya és a gerincoszlop "csatlakozása" sérülhet, eltörhet, a lágyszövetek megszakadhatnak.

Tehát nem arról van szó, hogy a nyak bőre is elszakadna és a feje elgurul, hanem a csontozat és a tartószalagok adják meg magukat - belül. Emiatt én menetirány szerint semmiképpen nem kötnék be ennyi idős gyereket.

2015. szept. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem egy éve elől ül, mivel hátul hányingere van és gyakran hányt is. A KRESZ szerint igen is ülhet elő gyerek ülésben, (magasitoval viszont nem) de a légzsákot ki kell kapcsolni, mert sérülést okozhat egy esetleges ütközésnél. A rendőrök nem büntetnek érte. 2,5 éves kisfiú anyukája
2015. szept. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6os, akkor hány éves gyereket lehet már menetiránnyal megegyezöen bekötni? 5? 10? Egy ekkora gyerek már el sem fér normálisan háttal.
2015. szept. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Törvény szerint igen utazhat, ha a megfelelő gyermekülésben és megfelelően rögzítve utazik.

Mivel a tv csak kifejezettem a menetiránnyal ellentétes utazást tiltja elől, ha nem kikapcsolható a légzsák.

Bár hozzáteszem én nem szívesen tenném előre az én most 3,5 évesemet sem. Nekünk most 3,5 és 1 évesek a fiúk. Ha ilyen gond volt (hogy pl enni kellett neki vagy ilyesmi) bepréseltem magam a 2 ülés közé (mivel kb fél embernyi hely marad a 2 ülést behelyezve), de sosem gondoltam, hogy előre tegyem a nagyobbat, majd ha esetleg már ülésmagasító kell neki.

2015. szept. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!