Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Milyen menetiránnyal ellentéte...

Milyen menetiránnyal ellentétesen beköthető gyerekülések vannak? (Nem babahordozóra gondolok! )

Figyelt kérdés

Konkrét üléseket írjatok légyszi! Külföldön állítólag sok helyen minimum 2 éves korig kell így utaztatni a kocsiban a gyerkőcöt, 4 éves korig pedig ajánlott.


Örülnék saját tapasztalatoknak is!


Köszi!


2015. febr. 27. 14:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

A 0-18 kg-os ülések ilyenek, nekünk például ilyen volt. Hozzáteszem, hogy 1 éves kora után megfordítottuk, mert már nem bírta háttal a fiam:

[link]

2015. febr. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Van egy 2 éves 4 hónapos és egy 3,5 hónapos fiúnk. A nagyobbik 1 éves koráig használta a "babakocsi-szettben" lévő babahordozót, aztán vettünk neki egy 9-18 kg-ig használható maxi coxi-t. Hasonló, mint amilyet ti is vettetek (legalábbis kinézetre). Gondoltuk 3 évesen ő majd kap egy újat és ezt is megörökli a kis tesó, de mostanában több helyen abbabotlottam bele, hogy minimum 2 éves koráig, de még jobb ha tovább így utaztatjuk az esetlegesen bekövetkező sérülés veszély miatt! Ezért most a fejembe vettem, hogy utánajárok a dolognak, hogy milyenek a tapasztalatok és hogy itt Mo-on lehet e kapni ilyen ülést.


Esetleg az iso fix-es védőpajzsos ülések jobbak, mint a mienk? (biztonság szempontjából)

2015. febr. 27. 15:10
 3/18 A kérdező kommentje:
így, mármint menetiránnyal ellentétesen :)
2015. febr. 27. 15:11
 4/18 A kérdező kommentje:
Ami még feltűnt,hogy a ti üléseteknél is azt írták (és eddig csak ilyet találtam), hogy csak 10 kg-ig lehet menetiránnyal ellentétesen használni, utána pedig meg kell fordítani...
2015. febr. 27. 15:13
 5/18 anonim ***** válasza:

Én inkább úgy értelmezném ezt, hogy 10 kg-ig kötelezően menetiránnyal ellentétesen kell bekötni és 10 kg-tól már meg lehet fordítani, de nem kötelező. A fiam egyébként 1 évesen 11,5 kg volt és akkor még háttal volt bekötve az ülése, kb. 12 kg volt, mikor megfordítottuk.

Én ilyen ülésből nem ismerek pajzsost, de nem is kerestem, mert azt a fiam nem bírja.

2015. febr. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

[link]

mi ezt fogjuk neki megvenni ha lecseréljük a hordozót

2015. febr. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Kedves Első válaszoló! Igazad van, én értelmeztem félre a használatát!

Pajzsosból nem találtam menetiránnyal ellentéteset, ez csak egy alternatíva volt részemről,miszerint talán biztonságosabb, mint a 3 pontos biztonsági övvel rendelkező (sajnos nekünk állandóan kibújik az övből. Már kerestem rá csatot de nem kaptam. Mindig feszesre, de nem túl szorosra húzzuk az övet.) Abban meg teljesen igazad van, hogy a gyerkőcnek is van véleménye,amivel számolni kell!

2015. febr. 27. 15:55
 8/18 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó hozzászóló! Megnéztem a belinkelt ülést. Nem tűnik rossznak, bár kicsit elriasztott az ára, mert azt hittem 70-80 között megúszhatjuk. Viszont ha jól értelmezem, akkor az ülés 84 990 Ft, de ehhez meg kellene venni a rögzítőtalpat, ami plusz 65 990 Ft most 4 000 Ft kedvezménnyel)...
2015. febr. 27. 15:59
 9/18 anonim ***** válasza:

[link]


mi pont a héten vettünk ilyet :)

2015. febr. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nekünk 0-25 kg-os ülésünk van. Arra azt írták, hogy 10 kg-ig kössük be menetiránnyal ellentétesen. Utána menetiránnyal megegyezően. Igazából nem tudom, hogy egy 2-4 éves gyerek hogy férne el menetiránnyal ellentétesen. Gondolj bele 104-116 cm-en hova tenné a lábait, ha ellentétesen kötöd be?
2015. febr. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!