Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Anyukák, mennyit használjátok...

Anyukák, mennyit használjátok a babakocsit? Mekkora a gyermek?

Figyelt kérdés

Újra és újra elbizonytalonodom, hogy fölösleges volt megvenni, mert hordozni szeretném úgyis. Persze most már mindegy, meg a koncepció az volt, hogy hátha valami miatt nem jön össze a hordozás/nem fogja szeretni, szóval tudom, hogy lutri.


Viszont ha már itt van, érdekelne, hogy aki használ/használt mózest, mennyit, és mire használta? (nagyméretűt vettünk)


Illetve a sportbabakocsit mennyit használjátok/használtátok? (eredetileg egy jó könnyű, olcsó esernyőset akartunk, aztán lett belőle egy "szipi-szupi" drága, 10 kilós sportbabakocsi).


Kíváncsi vagyok olyanok válaszára is, akik hordozzák a babát, és olyanokéra is, akik nem.



2015. nov. 23. 17:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Minden nap használtuk a mózesest (amíg kicsi volt) és később a sportkocsit is. 1,5 éves korában hagytuk el a babakocsit. Soha nem hordoztam. Mi sétára használtuk illetve ha kirándultunk, vittük a nyaralásra is. Bevásárolni sosem voltam vele, azt autóval intéztem.
2015. nov. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

eredetileg is fektethetős sport kocsink volt - télre egy meleg puha bundazsákkal :-)

de ha pl vásárolni mész akkor tök jó h nem kell mindent neked cipelni :-)

szal akkor a babakocsit kb 1,5 éves korig elég rendszeresen onnantól fokozatosan elhagytuk

igazából mikor már stabilan ment akkor kezdtem el, elhagyni

illetve csak hosszabb útra vetem elő 2 éves kortól vagy mikor éppen alvás időben kellet elmennünk

2015. nov. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
születésétől kb. napi 3 órát használjuk átlagosan. a hordozóban ő nem volt el, jól megszívtam volna ha nem veszek, mondjuk nem is vagyok túl hordozó barát..
2015. nov. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Utolsó, mármint a kendőben, vagy az autóshordozóban?
2015. nov. 23. 17:46
 5/17 anonim ***** válasza:
Többnyire kendőzünk, de néha előkerül a babakocsi, ha messzire megyünk (4-5 km). Ilyenkor a nagy (3 éves) ül benne, vagy a testvérfellépőn utazik. Ha olyan helyre megyünk, ahova sok cuccot kell vinni, akkor a csomagoknak is jó a kocsi. :)
2015. nov. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

16 hónapos a gyerkőc és 1 hetes korától fogva gyakorlatilag napi szinten használjuk a babakocsit. Falun lakunk, el sem tudtam volna képzelni, hogy pl. az 1-2 órás sétákra hordozókendőben vigyem magammal.

Először egy régebbi típusú, sógoréktól megörökölt darabbal kezdtük, ami nem mózeskosaras ugyan, de vízszintesig dönthető, valamint zárttá tehető és "téliesíthető". Amikor pedig már ülni kezdett, vettünk használtan egy olyan sportbabakocsit, ami könnyebben befér az autóba, terepes és egyébként travel system kialakítású, így - ha lesz második baba - az autós hordozó is csatlakoztatható rá.

2015. nov. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
3-as vagyok...babahordozó alatt kengurut értettem, nem szerette, mert nem tudott benne mozogni meg nem látott ki rendesen...de pl ismerősöm mei tait használ, abban jól elalszik a gyereke, de amitn felébred rohanni kell haza, mert nézelődni nem tud benne, a feje oda van préselve az anyja hátához (1 éves). Szerintem mindenképp olyat vegyél ha már hordozol, amiből legalább ki lát rendesen...de inkább vegyél egy pót babakocsit biztos ami biztos alapon. Így télen ráadásul felöltöztetni is sokkal könnyebb babakocsis sétához mint felkötözéshez...ha csak nem veszel magadnak hordozó kabátot is. Mi a mózest 5 hónapos koráig tudtuk használni, abba pöpec be tudod bugyolálni, nem esik ki belőle a takaró vagy van hozzá lábzsák stb..szerintem télre sokkal kényelmesebb
2015. nov. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én két hónapos kora óta hordozom, és azóta kb. 3-szor vettük elő a babakocsit - könnyebb volt a kocsi aljában elvinni valamit a célállomásra, mint kézben. :) Karikás kendőt használok, bár a hosszúkendőt is meg tudom kötni, de a karikás jobban a szívemhez nőtt. Jelenleg 15 hónapos a kisfiam, februárra várom a tesóját, szóval lehet, hogy később megint elő fog kerülni a kocsi, ha nem bírom már vinni, vagy ha megszületik a kicsi, mondjuk lehet, hogy akkor inkább veszünk majd egy esernyőre csukhatót.

Azzal nem értek egyet, hogy a babakocsiba könnyebb felöltöztetni a gyereket, nekem mindig is macerásnak tűnt a több réteg ruhába, anorákba, bundazsákba belevarázsolni a babát, ráadásul ilyenkor télen minden üzletben annyira fűtenek, hogy a vásárlás végére rákvörösen üvöltene a fiam. Hordozós kabátom nincs, egy nagyméretű kabátot szereztem be erre a célra, ami alá mindketten beférünk. Nem kell több réteg ruhát ráadni, és ha az üzletben leveszem a kabátot, melegünk sincs. Egyébként a kifejezetten hordozós ruházat elég drága, de egy varrni tudó ismerős bármilyen kabátot hordozóssá tud alakítani.

2015. nov. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
epp ezert jobba ababakocsi mert abban csak levesed a gyerekrol a kabatot a boltba nem kell lekotozni a hatadrol meg visszakotozni....amugy kivancsi vagyok visszafogod e tudni szoktatni a hatadrol a babakocsiba, baratnom még csak par hete hordozza a fiat de mar uvolt a babakocsiba :) na ezert sem tartom jonak.
2015. nov. 24. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nekunk nem volt mozesunk annak idejen, akkor meg nem volt ennyire altalanos.

Ket gyerekem van es mindkettovel nagyon sokat babakocsiztam, mert nem vezetek es nem is buszozok, de varosban elek es eleg nagy tavolsagokat kell megtennem minden nap. Illetve szeretek setalni es ok is szerettek.


En nem is igazan hordoztam, mert a gyereken kivul akkor meg a tobbi cuccot is cipelnem kellett, igy ez nehez volt, illetve a nagyobbik gyerek amikor elfaradt gyakran felallt a babakocsira es pihenhetett.


Viszont mindket gyereknel a sportbabakocsit valasztottam ki jobban, kb 7 honaposak voltak, amikor az ujszulott kocsit lecsereltem. Sportbol mindig olyat vettem, ami konnyu, nagyon konnyen iranyithato, egyben van a tolokar, igy egy kezzel tolhato, valamint eleg nagy a sulybirasa. Erre szivesebben is koltottem tobbet, mert az ujszulott kocsit csak egy jo fel evig hasznaltam gyerekenkent, a sportot pedig sokaig (a masodik gyerekkel, az elso hamar kikerult belole, o inkabb testverfellepon utazott.



De nem vagyunk egyformak, nekem hiaba volt 3 fele hordozokendom, mindegyiket eladtam, mert nem szeretgem hasznalni. Akartam, ezert vettem meg oket ajanlasok alapjan, tanultam is hogyan kell hasznalni, de nekem igy bevasarlassal, napi kb 8 km setaval es ket gyerekkel tenyleg nehez volt a hordozas.

2015. nov. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!