Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Mit lehet kezdeni a számodra...

Mit lehet kezdeni a számodra sértő helyzettel boltban, amikor azt nézik nem e lopni akarsz es babakocsiba pakolni a kosár helyett?

Figyelt kérdés

Épp két terméket hasonlítottam össze(ahol törzsvásárlo vagyok),közben visszaadtam a gyerek maciját mert kidobta a babakocsibol.a nagy darab üzletvezetö (aki először volt jelen),felénk tornyosult es miután kényszeresen megdicsérte a gyereket milyen szép, arról faggatott, mégis mindkét terméket meg akarom e venni.mondtam hogy melyiket gondolom, de közben még szétnéztem a többi termék között. ezután nem tágított, végig ott állt közvetlen mellettünk és bámult minket.kicsit feszülten megkérdeztem zavarunk e...erre kérdezi miert.mondtam mert csak itt áll mellettünk.erre közli, hogy ott áll ahol akar. Csak érdekes ahogy távoztunk a pénztárhoz hirtelen már nem akart ott állni hanem lesett tovább minket.


Ilyen esetekben semmit nem tehet az ember? Le kell nyelni?


2016. ápr. 22. 18:37
1 2
 11/19 Baranka ***** válasza:
63%
Hát én még olyan boltban sem pakolok a babakocsi aljába fizetés nélkül ahol az üzletnyitása óta törzsvásárló vagyok (huszon sok éve). Nem tudom milyen hülye szokása ez a kismamáknak??!! Ja biztos velem van a baj, hogy két gyerekkel, babakocsit tolva megbirom fogni azt a rohadt kosarat.
2016. ápr. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
23%

Én mindig a babakocsi aljába pakoltam. Üres alsó kosárral mentem, megmutattam a biztonsági őrnek, amikor bementünk, és mondtam, hogy oda fogok pakolni. Egyik sem jött a kasszához, hogy aztán bámuljon, hogy tényleg mindent kipakoltam-e. Ez alapvető bizalom.

A LIDL-ben pl. nincsenek biztonsági őrök.

Ez az üzletpolitikájukhoz tartozik. Nem tudom, hogy egyáltalán mennyi veszteségük van az ilyen boltoknak "tolvajlás miatt", de szerintem ha egy csóró ember elrejt valahogy egy kiflit, az biztos nem vágja földhöz őket, hiszen amúgy is van valamennyi "veszteség". Az emberek 98%-a meg normálisan vásárol...

2016. ápr. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
alulra én se pakolok,max a naptetőre,ha figyel,hát figyeljen,nincs titkolnivalóm,táskát is szivesen kinyitok neki,nem háborgok..akinek nincs rejtegetnivaloja az megmutatja a táskát ugy gondolom.ha csak egy dologért ugrok be akkor pedig végig a kezemben viszem azt a kasszáig,ha esetleg vissznéznének a kamerán akkor lássák.
2016. ápr. 26. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Baranka a kérdező sehol nem írta, hogy a babakocsiba pakol, sőt azt írta, hogy azt bámulta az üzletvezető, hogy nem-e odapakol a kosara helyett. Csak a gyerek maciját rakta vissza a kocsiba.


Amúgy én se pakolnék a babakocsiba. A táskámba se pakoltam soha, szerintem az ilyen dolgok nem változnak attól, hogy kismama az ember. A bevásárlókosárba kell pakolni, nem pedig ide-oda, ahova az ember gondolja és akkor nincs félreértés. Mondjuk lehet van olyan kocsi, amivel sehogy se lehet megoldani, hogy kosarat is vigyen az ember, ezt nem tudom.


De ezt a kérdező is tudja, volt is bevásárlókosara. Őt már eleve azért bámulták, mert babakocsi volt nála. Legalábbis én így értelmeztem.


Amúgy engem azért zavar a dolog, ha már valaki felhozta, mert bár nem lopok és nincs rejtegetnivalóm, néha már nem is tudom, hogy hogy kéne viselkednem. Ne menjek közel a polcokhoz? Ne olvassam el az összetevőket? Vagy mégis mit kéne csinálni, hogy ne nézzenek tolvajnak? Szakadt se vagyok, csak normális. Akkor mi velem a baj? Mondjuk én ilyen helyeken az első eset után nem vásárolok. Azért nem sok ilyen van. Emlékszem egyszer még tizenévesen apukámmal mentem egy Marionnaud parfümériába anyukámnak ajándékot venni. Végig 2-3 méterre lemaradva jött utánunk egy biztonsági őr, eladónak meg eszébe se jutott megkérdezni, hogy segíthet-e. Csak emiatt nem vettünk semmit és én azóta se vásároltam soha annál a láncnál.


Nem vagyok felvágós alapból, azóta is szégyellem magam, de egyszer úgy felbosszantott egy eladó, egy pénztárcát nézegettem és szabályosan rám ordított, hogy az a pénztárca ám HAAAAAT EZEEEEER forint és meg tudom-e venni egyáltalán. Letettem a pénztárcát és közöltem, hogy szerintem fél év alatt se keres annyit, amennyiért a nyaklánc fityeg a nyakamban, de elment a kedvem a vásárlástól.


Sokan annyira bunkók tudnak lenni, épp csak ki nem dobnak a boltból, de komolyan nem értem, hogy mi alapján, mikor tök normálisan viselkedek. Én már komolyan odáig jutottam, hogy már a pénztárcámat is a kezembe veszem, mielőtt bemegyek egy üzletbe, nehogy gyanús legyen, ahogy a táskámba nyúlok érte.

2016. ápr. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
14-es vagyok. A férjemnek meg még van egy ilyen szokása, hogy mikor bevásárolunk, akkor még amíg állunk sorba, ő akkor leveszi a hátizsákját és nyitja ki, hogy majd tudjon pakolni, vagy veszi elő belőle az újrahasználható szatyrát. Én meg ilyenkor is mindig teljesen kész vagyok, hogy miért kell a táskájával matatni, mikor még nem fizettünk. Szóval én aztán tényleg semmi olyat nem csinálok, amiből arra következtethetnek, hogy lopkodok, de azért néha mégis kifogok egy-két biztonságiőrt vagy eladót, aki meg van róla győződve, hogy el akarok lopni egy-két párszáz forintos szart, mert mi másért olvasnám el, hogy mik vannak bennük.
2016. ápr. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
58%

Terhesen vettem fel azt a szokást hogyha nagyon őgyeleg a biztiőr vagy az eladó akkor leejtem a cuccot(ha nem törékeny),és csak ennyit mondok:

Hoppá!Bocsi.De legalább nem lopok igaz?Viszlát!


És bár akkor nem vásárolok de máskor visszamegyek.Azóta sen eredt a nyomomba egyik ott dolgozó sem.Életemben nem loptam még,csak egyszer a 9 hónapos fiam.Búcsúban voltunk,nagy tömegben keresgéltem a lányomnak valami játékot,a fiamat meg babakocsiban toltam.Amikor hazaértünk,kipottyant az öléből egy vadiúj bőr pénztárca.Visszamentem de addigra az árusok elpakoltak.Valszeg a gyerek leemelhette,fene se tudja,nem tűnt fel.Azóta sem ismételt 😃

2016. ápr. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%

A Mariaunaudban nagyon kedvesek az eladók, rengeteg akciójuk van, sokkal olcsóbbak mint a Douglas ajánlom, és nincs biztonsági őr!

Én simán hívtam volt a botl vezetőt és panaszkönyv, plusz elküdtem volna a jó francba.

Mi is mentünk gyerekágyat nézegetni és az Ikeából én kifordultma, mert zöldséges ketrecnek gondolom, amit ők ágyként árulnak...nem akartam végigjárni azt a poros, légkondi nélküli gagyigyárat és azonnal a lécsőhöz mentem visszafelé, és nekem is megnézték a pöttömnyi válltáskámat, ridikült, hogy ne lopok e valamit....

2016. ápr. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Vannak Budapesten ezek a "kiskínaik", illetve azokhoz hasonló vegyesboltok, ahol az a módi, hogy a pénztáros perifériás látásába konkrétan mindig benn van a kamerarendszer által közvetített képek, emiatt nincs senki, aki az ember nyakába lihegjen. Ez a kukkolás inkább -ellentmondásos módon- az olyan helyeken jellemző, ahol egy sokkal alaposabb kamerarendszer, plusz sípolókapu is van. Tudni kell, hogy én alapvetően úgy nézek ki, mint a "metamfetamin - utána" kép, és el tudom képzelni, hogy hozzám, meg a baráti köröm nagy részéhez hasonló megjelenésű embereket szoktak mutogatni a biztonsági őröknek, meg áruházi alkalmazottaknak, mint potenciális shoplifter, így általában az őrszemnek valami furcsa egybeesésből kifolyólag mindig arra akad dolga mint nekem/nekünk. Megsértődhetnék rajt, de felfogom poénként, egyszer egy unalmas délutánomon nekiálltam szándékosan összefüggéstelenül bóklászni egy boltban, többször is levettem a polcról ugyanazt a terméket megnézni, stb. és figyeltem az őr reakcióját, ami egyébként valahol gonosz dolog, mert meg tudom érteni. Mégiscsak az a dolga, hogy figyeljen, nyilván senki nem örülne neki, ha tényleg lopna valaki, akire nem figyeltek eléggé. Ha csak nem vet nekem oda valami bunkóságot (mint a fentebb írt pénztárcás eset ami amúgy lolwut), akkor én se. Ha már nagyon zavaróan rosszallóan bámul, nem is leplezve gyanakvását, mikor haverokkal gondolkodunk, mit vegyünk, akkor szoktunk elkezdeni jó hangosan tárgyalni arról, hogy "Na vajon hogyhogy épp mi vagyunk a gyanús elemek, nem pedig az az idős bácsika a tejsoron", ilyenkor általában sértődötten távozik. Ez ezek szerint működőképes módszer, de ugye csak akkor, ha nem egyedül vagy (amennyiben magadban beszélsz, már nem csak potenciális rosszarcú, de bolond is vagy). :)
2016. máj. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor mosolygok rájuk, és megkérdezem öket a véleményükröl, és továbbra is matatok a gyerek körül, miközben 50 terméket próbálok összehasonlítani.


Majd megunja. Nekem rejtegetni valóm nincsen, lopni sem fogom, majd megunja :D


Amúgy már nekem is volt olyan élményem egy táska/cipöboltban, ahol tényleg nem olcsó darabok vannak.

Köszöntem ahogy beléptem, senki rám se köszönt, látták, hogy nézegetem a táskákat, egyik sem jött oda megkérdezni, hogy segíthet-e. Konkrétan tudtam, mit keresek.

Kicsivel késöbb belibben valami proli anyuka (láthatóan) a menö lánykájával, nem is köszöntek, de egyböl üdvözölték, és megkérdezték, hogy segíthetnek e neki...


Volt egy táska ami nagyon tetszett, az ára az ö havi fizetésük volt, de nem vettem meg inkább...


Viszont a Van Graaf-ba nagyon szeretek járni, mert tökre puccos hely, mégsem néznek le, vagy vesznek semmibe, amiért nem úgy nézek ki, mint aki hitelkártyákkal rohangál.


Ott bármikor kapok segítséget :) és a biztonsági ör se akar átszúrni :D

2016. máj. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!