Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Mi a véleményetek a testvér...

Mi a véleményetek a testvér babakocsiról?

Figyelt kérdés
Kis korkülönbség lesz a 2 gyerek között 22 hónap. Szeret szaladgálni a fiam de babakocsiba ülni jobban. Lányunk júliusba érkezik.

2016. ápr. 25. 08:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Te ismered a fiadat, hogy kell-e majd neki. Nálunk a 24 hónapos különbségnél elég volt a testvérfellépő, a 17 hónapos különbségnél kellett a testvérkocsi.
2016. ápr. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nektek szükséges vegyetek. Nekünk ilyenkor már nem kellett babakocsi a nagynak. De júliusig még változhatnak a szokásai, ráér utolsó percben megvenni, hátha addigra már nem kell majd.
2016. ápr. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 aHermann ***** válasza:

Szia!

Nálunk a nagyok között 20 hónap van. Mi akkor egy pótülést vettünk a nagynak.

A tesókocsival az volt a bajom, hogy elég nagy volt. Nem bírtam dönteni padkázáshoz. A hátsó ülést elég kicsinek találtam. Ha egymás mellettit veszek, akkor meg a szélesség nagy.


Nekünk olyan babakocsink volt, amihez hozzá lehetett csatolni a pótülést (buggypod io). Ha kellett lehajtottam, és bele ült a fiunk, ha nem kellett felhajtottam, v. levettem. Keskenyebb ajtónál/liftnél felhajtás, gyerek ki, de egyszerűbb volt, mint fennakadni az ajtón.

A mienk ráadásul mini babakocsivá is alakítható, így ha ketten voltunk felnőttek akkor 2 külön kocsival mentünk. Most már sokszor csak a kicsit használjuk.


További opció lehet, ha veszel egy tesófellépőt. Már lehet ülőset venni, bár akkor a mózest, illetve fektetve a sportrészt nem nagyon lehet használni. A fiunknál ez nem lett volna opció, mert mikor fáradt volt, már állni is alig bírt. Pont ma láttam egy tesófellépős megoldást, ahol a nem túl magas anyuka is inkább oldalt tolta a kocsit, mert nem fért a fellépő miatt rendesen a babakocsi mögé.


Lehet esetleg pótüléssel bővíthető babakocsit venni. Mondjuk a legtöbbnél hátul van a tesóülés a nagyobbnak. Így szimpla kocsi méretű maradsz.


További opció, a hordozás. Vagy a picit, vagy a nagyot lehet hordozni.

A babánál fontos a megfelelő hordozóeszköz (kendő), míg a nagynak már egy jó csatost is nézhetsz, amit később a kicsi is használ.

Mi a harmadik gyerkőcnél vettünk egy csatost (Magyarinda), mert ő nagyon igényli a közelséget. Imádja, ráadásul a nagyokat is még bele tudom tenni. A legnagyobb 20kg, már mondjuk húzza idővel a hátam, de középsővel (15kg) meg a kicsivel simán megyek hosszabb távon. Nagyon jól alátámaszt, ami nekem fontos volt, mert derékfájós vagyok, és köldöksérvem is van.

Ha budapesti vagy, érdemes a Hordozóházat megnézni, mert válogathatsz a különféle megoldások közül, és kölcsönzésre is van mód.

A Magyarinda van piciknek is szűkítővel.

2016. ápr. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Fiamat is hurcikendőztem most is ezt szeretném, de nyáron születik a kislányunm és nem lenne jó 50fokba hordozni majd csak ősszel télen tavasszal
2016. ápr. 28. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!