Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Nektek melyik praktikusabb?

Nektek melyik praktikusabb?

Figyelt kérdés
A babakocsi vagy a jordozó kendők és miért az?

2016. máj. 25. 20:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy a legpraktikusabb, ha mindkettő van. Nálam így jött be, mert bizonyos helyzetekben egyik, bizonyos helyzetekben meg a másik a jobb.
2016. máj. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kettő együtt! :)
2016. máj. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekünk is van mindkettő, fél éves koráig csak hordoztam. Aztán amikor már sportkocsizni lehetett, akkor kezdtük kiaknázni a babakocsi adta lehetőségeket.
2016. máj. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én is hordoztam fél évig most babakocsizunk és nem tudom h eladjam a rugalmas kendőt vagy ne...mikor használjátok még a kendőt?
2016. máj. 25. 21:57
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

A rugalmas kendőt max 6-7 kilóig lehet biztonságosan használni. Utána nyúlik a súly alatt, nem támasztja megfelelően a babát. Valamint csak 3 rétegű kötésben biztonságos amivel csak elől lehet hordozni, háton nem. De elől 6-7 kg után már nem ajánlott hordozni, mert nagyon megterheli a gátat, a medencetáji izmokat, amik később problémát okozhatnak:méhsüllyedés, inkontinencia.

Az egyetlen rugalmas, ami tovább használható, az a zsömbi. Minden másnál a 10en pluszos súlyhatár, a terhelhetőségét jelenti, az anyagnak, tehát akkora súlyig tesztelték és nem szakadt el. De ez nem jelenti azt, hogy a babát megfelelően támasztja és tartja.

Szóval, igen, add el a rugalmast. :) Vegyél helyette szövött, vagy karikás kendőt. A szövöttben sokkal több a lehetőség, lehet háton is hordozni vele. A karikás pedig a gyorsan felkapom kategória, viszont csak elől és csípőn használható, háti hordozásra nem alkalmas.

2016. máj. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mind2 van. Szoktunk metrozni, igy akkor hordozunk, de nagy setakra nyilvan a babakocsival megyunk. Foleg mert abban magasabban van a gyerek, mint az en mellkasomon (szmog, por), de amugy is jobb azzal sokat setalni.
2016. máj. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Én láttam háton rugalmas kendőt, de igen nem igazán támasztja már.

A karikásat utálom...annyira nehéz veállítani. Akad az anyag a karikában, azt csak a csípőn hordozáshoz tartom meg h ha eljön az az időszak.

Az a másik kendőt kipróbálom köszönöm :)

2016. máj. 25. 23:27
 8/12 anonim ***** válasza:

6-os, Te milyen magas vagy, hogy a babakocsiban magasabban van a babád, mint a mellkasodon?

Csak, mert én 156 vagyok, de szerintem nem létezik olyan babakocsi (vagy nem tudnám tolni, miközben a gyereket sem látnám benne), ami magasabb mint kb 130 cm.


Rugalmasban egy fajtában lehet háton hordozni, a zsömbiben (Je Porte Mon Bébé (JPMBB)- ez a hivatalos neve). De hordozási tanácsadók ebben is a minimum 2 rétegű kötéseket ajánlják, de inkább a 3 réteget.De ez egy jóval vastagabb anyag, mint egy hagyományos rugalmas kendő. Nyáron iszonyat meleg.

A karikáskendőben, ha felvétel előtt szépen elrendezed az anyagot, akkor nem kéne szorulnia. Hacsak nem rossz szériás Nandu a kendőd, amiben rossz karikák vannak.Azzal tényleg nem fogsz sokra menni. Egyébként kis gyakorlással, és a megfelelő videó segítségével könnyen megtanulható a karikás is.

Csípőn pedig újszülött kortól lehet benne hordozni, nem kell, hogy "eljöjjön az ideje". :)

2016. máj. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem megoldás lehet kendő helyett már egy mei tai. nekünk az volt a babakocsi mellé, és nagyon szerettük, főként amikor már hátra került (végre hátra mertem kötni :))
2016. máj. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Kendőt csak annyiban tartom praktikusnak, ha le kell szaladnom a boltba, vagy ilyesmi. Mi 2-3 órákat sozktunk sétálni a babával, el se tudom képzelni, hogy ezt hordozva tegyem meg, szerintem neki se lenne úgy kényelmes, nekem leszakadna a hátam, összeizzadnánk, stb. Erre a babakocsi tökéletes, szerete tolni, ő is szeret aludni benne séta közben. Itthon sem használom, próbáltam nem rászoktatni a gyereket, hogy egés znap ölben legyen, amennyit meg ölben van, annyit tudom fogni is. Szóval ha vélasztani kell, akkor mindenképp babakocsi. Nem is értem, akinek csak kendő van, az nem sétál a babával? Vagy cipeli 2-3 órát??
2016. máj. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!