Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Szerintetek melyik a legbizton...

Szerintetek melyik a legbiztonsagosabb ules a kocsiban? Nalatok hol utaznak a gyerek/ek?

Figyelt kérdés
2016. okt. 15. 22:53
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Ez nem szerintem kérdése, hanem tény hogy a vezetőülés mögötti hátsó ülés a legbiztonságosabb az 5 hely közül.
2016. okt. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nálunk hátul jobboldalon van. ISOFIX rendszeres üléssor van így abba van behelyezve a gyerekülés, mi csak ezért vettünk idén új autót, mindent a gyerek biztonságáért!
2016. okt. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Vállalom a lepontozást, de szerintem a közlekedés szerencse kérdése is.

Én suzukival járok, alapvetően mögöttem van bekötve a gyerek. De néha előre ültetem. Amikor szörnyülködnek, hogy nem féltem? Csak annyit szoktam mondani, hogy ismerősömbe hátulról szaladt bele egy teherautó, és eltűnt a kocsi hátulaja. Szóval nem tudhatom, lehet azzal mentem meg, hogy elöl van. A statisztika nem vigasztal, ha nálam pont nem érvényesül.


Természetesen igyekszem biztonságosan vezetni, az elmúlt 9 évben rengeteeg kilómétert vezettem balesetmentesen, napi 60 km-t ingázok, és soha egy koccanásom sem volt.

2016. okt. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Amíg hordozós volt, addig előre kötöttem, mert ott pl. hosszabb úton jobban tudtam rá figyelni. Most mindkettő már hátul ül. Gyerekülés Römer-van. Bár néztük a töréstesztet, ahogy egy rendőr barátunk mondta, nem igazán az ülés számít balesetkor, hanem a kocsi kasznija! :)

Nem rossz autónk van, egy barátunknak szintén ilyen. Egy éve karambolozott, elég durván. Az ő kocsijában senki sem sérült meg, a másik kocsiban, ami kevésbé volt masszív, szinte mindenki.

2016. okt. 16. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nálunk eleinte a lányom elöl utazott mig egyedül volt. Először háttal majd amikor elérte azt a kort és súlyt akkor menetiránnyal szemben szintén elöl.

Megszületett a tesó akkor a kicsi háttal az anyós ülés mögött a nagy meg mögöttem. Igy ha a kicsi orditott akkor vagy szórakoztatta a nagy vagy tudtam cumisüveget adni a szájába.

Most úgy vagyunk hogy a nagy kihisztizte az anyósülést, mögötte mega kicsi igy őt továbbra is tudom etetni ha menet közben éhes lesz.

Gondolom most jön a lepontozás de sokkal egyszerűbb 1 kézzel valtanom még megeszi mint hogy vegig orditson. Ha megállnánk akkor meg a nagy hinné hogy megérkeztünk és ő orditana mert nem kötöm ki.

Szoval nalunk igy ülnek de rendőr még nem szólt érte hogy elöl ül.

A markát nem ismerem francia márka az autósülésük azt tudom a brendonból vettük.

2016. okt. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Az anyósülés mögötti hely a legbiztonságosabb!Nem véletlen, hogy az államfőket is oda ültetik.
2016. okt. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
3 gyereknél nem igazan van lehetőség valogatni,hogy hol utazzanak:) hátul:D előre nem tennem őket,es nem papír autónk van...amihez ragaszkodom mindig be kell kotni magukat...50méterre is...
2016. okt. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A nagy mögöttem (2,5 éves) a kicsi (3 hetes) anyósülés mögött. Nekem pont ezért van az átlagnál hosszabb autóm (egyébként sedan), így elől és hátul is védve érzem magunkat. A férjem sportwagonja sem kicsi és ha azzal utazunk, a gyerekek ugyanígy kerülnek be!
2016. okt. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hátul utaznak. Míg csak egy gyerek volt, ő mögöttem utazott, mert oda mindig van hely betenni, mikor megszületett az öcsi, ő került mögém, a nagyobb pedig az anyósülés mögé. Elég biztonságos autónk van és jó babaülés. Innentől szerintem csak a hit meg a bizalom marad...
2016. okt. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekünk három gyerekünk van, egy óriás schnauzerünk, és egy 24 éves terepjárónk. :) Hátul középen csak 2-pontos az öv, és a normális gyerekülés billeg a hátsó ülésen, mert rövid és a két széle olyan furán keskenyedik (hiába, nem erre tervezték). Szóval nekem a legkisebb (2 éves) ül az anyósülésen rendes 9/25-ös ülésben, a két nagyobb (6 és 4,5 évesek) ülésmagasítón hátul, a kutya meg mögöttük a csomagtérben, pofáját feltámasztva a két fejtámla között az ülés támlájára. :)


Én bízom benne, hogy a 2 tonna vas megvéd minket egy esetleges balesetben - mondjuk ezzel 80-nál gyorsabban nem is lehet menni, bár nyilván nem kell nagy sebesség egy akár halálos ütközéshez sem.

2016. okt. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!