Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hova ültessem a gyerekemet az...

Hova ültessem a gyerekemet az autóban? A hátsó ülés jobb, vagy bal oldalára tegyem a gyerekülést? Ki mit tud arról, hogy melyik oldal a legbiztonságosabb?

Figyelt kérdés
2012. jan. 3. 14:28
 1/5 bánomisén ***** válasza:

Mindig a vezető mögötti hely a legbiztonságosabb.

Ha valami történik, a vezető ösztönösen önmagát, azaz a saját oldalát védi. Nem mert nem figyel az utasaira, hanem mert olyankor teljesen ösztönből cselekszik az ember tizedmásodpercek alatt. Így a vezető mögött ülni a legbiztonságosabb.

2012. jan. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindkét oldal mellett szólnak érvek és ellenérvek. Talán a bal hátsó hely biztonságosabb a fent leírtak miatt, de akkor az úttest felől kell kivenni és betenni a gyereket. Ez pedig - főleg városban - nagyobb veszélyt jelent, mint az, hogy a jobb oldal nagyobb eséllyel törik össze. Városban aligha érsz el olyan sebességet, aminél már különösebben számítana (főképp a hátsó ülésen), hogy az autó melyik oldala csattant. Viszont ha az út felől kell beültetni a gyereket és arrafelé kell kivenni vagy mikor már tud járni, kiengedni (ráadásul elég sűrűn), akkor több rá az esély, hogy egy út szélén tekerő kerékpáros, oldaltávolságot nem ismerő autós vagy bármi más telibe talál vagy téged, vagy a gyereket (vagy mindkettőtöket).
2012. jan. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 bánomisén ***** válasza:

Ebben igaza van az előzőnek, de körültekintő parkolás mellett a gyerek ki- és betétele is biztonságosan megoldható, vagy akár a hátsó ülésre beülve a járda felől is betehető a gyerek a kocsiba.

Viszont a haladás az úton hosszabb időt vesz igénybe, mint egy ki- és beülés, azon felül, ha te nem is hajtasz gyorsan, mások ezt szívfájdalom nélkül megteszik és abból is lehet baj.

2012. jan. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én az anyósülés mögé teszem, mert: Vezetek, hátratudok pillantani a vállam fölött, hogy mit csinál, adok neki játékot pirosnál meg tudom itatni, orrot tudok törölni, meg tudom simizni a lábikót, LÁTOM őt. A mögöttem lévő ülésen nem látom.
2012. jan. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
én is az anyós ülés mögé tenném, mert így hátra tudnék nyúlni, ha kéne, meg eleve jobban látni a gyereket.
2012. jan. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!