Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Az autóba köthető hordozónak...

Az autóba köthető hordozónak meg autós ülésnek miért kell az az adapter vagy mi?

Figyelt kérdés

Sokszor látom, hogy valaki úgy árulja a hordozót, hogy adapterrel. Meg lattam már, hogy autós ülésnel is van.

De az mire is jó pontosan, kell e egyáltalán?

Vagy attól biztosabb a hordozó és az autósülés?



2016. nov. 16. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:
26%
Az isofix-re gondolsz?
2016. nov. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen
2016. nov. 16. 11:43
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 2 dologra lehet gondolni, ha adapterről van szó, az egyik az az elem, amivel a hordozót bizonyos típusú babakocsikra tudod rögzíteni.


A másik, az autós adapter lényegében egy fix talp, amit az autóban rögzítesz (isofix vagy a kocsi 3 pontos biztonsági övével), és erre a talpra tudod tenni a hordozót magát. Így egyszerűbb ki-be rakni, mert a talpba egy kattanással rögzíthető, és az övvel nem kell variálni minden ki és beszállásnál. A gyártók szerint még azért jó, mert így kisebb az esélye a nem helyes rögzítésből adódó baleseteknek. Nekünk volt ilyen a hordozóhoz, és nagyon szerettük, sokkal kényelmesebb volt így használni.

2016. nov. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A harmas tok jol leírta,meg annyival egeszitenem ki,hogy ennek koze nincs az isofixhez..az egy teljesen mas dolog(lattam mar adaptert isofixnek hirdetni) az isofix ket kis kallantyu az ulesen,hordozon,amit arra alkalmas autoba konkretan az autohoz tudsz rogziteni(auto ulese alatt ket fem horogba),nem csak ovvel bekotni,igy kb. Egy teljes erteku ules biztonsaganak felel meg.
2016. nov. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hármas jól összefoglalta.
2016. nov. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!