Érdemes a drága ülés?

Figyelt kérdés

Lassan kinövi a kislányom a hordozót, gondolkodunk egy nagyobb ülésben. Mindenképp olyat keresünk, ami menetiránynak háttal is beköthető, minimum 18, de inkább 25kg-ig használható legyen.

Néztünk egy peg peregot 65e-ért.

Viszont

Az autónk egy 2000 évjáratú kis peugeot 106-os. Ha ezzel bmi történik, nem tudom, a 65e ft-os ülés segítene-e bármit a helyzeten. Férjem azt a hasonlatot vetette fel, hogy hiába veszünk 10/10es ülést, ha a kocsink csak 10/2-3-as... és látok benne én is rációt.

Szóval szerintetek érdemes azt a 65e-t kiadni, vagy mondjuk egy ilyen, ehhez hasonló is megfelelő lehet?

[link]


Olvastam egy újabb tesztet egy német oldalon, miszerint a legdrágább ülések közül is 9ből 5 nem ment át a teszten egy 50-60km órás ütközésénél, kicsúszott az öv, stb..

szóval nagyon nem tudom, mi legyen... Amit linkeltem sem a legolcsóbb gagyi nania ülés, ez is 30e, nem gondolom, hogy olyan gagyi lenne, nyilván a pegperego 2x annyiba kerül..


2017. márc. 26. 19:32
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

vagy esetleg ez:

[link]

2017. márc. 26. 19:34
 2/12 anonim ***** válasza:
off: Én inkább 9-18-as üléseket néznék és nem 0-25.
2017. márc. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem erdemes nagyon dragat venni es nem az autotok miatt, hanem sokszor a markat kell megfizetni... sajat tapasztalat alapjan egy kozep arkategoriasat vennek, es a kenyelmet (is) tartanam nagyon szem elott.
2017. márc. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
9kgtól jók közül nem találtam olyat, ami háttal is beköthető
2017. márc. 26. 20:03
 5/12 anonim ***** válasza:
Én megfizetném, mert sosem tudhatom... ha nem olyan biztonságos az autó, akkor még inkább nagyon jó ülést vennék. Szerintem nem érdemes ezen spórolni, nézd meg a törésteszteket, az alapján válassz. Ha van isofixetek, akkor mindenképp olyat. Egyébként ezek a sok kilóig elegendő ülések általában nem tartják jól a kisebb gyerekeket, én is olyat akartam, de 18 kg-ig valót vettem végül. Próbáld csak bele a kislányodat, meglátod majd.
2017. márc. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
nincs isofix. Amúgy a fent említett drága isofixes ülések közül is volt, amelyiknél teljesen elengedett az isofix...
2017. márc. 26. 21:03
 7/12 anonim ***** válasza:

Napokig jartuk a bababoltokat ules miatt.mindenhol megkerdeztem az eladot,hogy mennyivel biztonsagosabb a dragabb ules.

Mindenhol azt a valaszt kaptam,hogy semmivel.

A nevet,es a jobb anyagot(anyag alatt a huzatot ertem) fizeted meg.es a tobb funkciot.pl atfuzes nelkul allithato ovmagassag,melyebb dontest eredmenyezo plusz kitamaszto(perego pl),360°ban forgathato bekotott allapotban.

Nekunk espiro van,amit a kerdezo is linkelt,es volt ugyan ez pierre cardinban is,csak gyengebb huzattal,36e ert.

Es pl,mi probaltunk draggabakat is,de a 12 kilos,82centis 1 evesem bele sem fert sokba.olyan picik,szukosek.

Van a baby centerben(mi ott lattunk) olyan ules,ami 120e.nen tudom pontosan a markajat,ez volt az egyetlen ules amit 4 eves korig lehet kattal kozni.ennel azt fizeted meg,hogy lehet allitani a labresznel valami kitamasztot,amit a gyerek labanak meretehez tudsz igazitani,hogy elferjen a laba kenyelmesen hatrafele bekotve is.eredetileg azt szerettuk volna.de nem volt tul kenyelmes,eleg kicsi volt az is.nem tudom,milyen 4 eves fer abba bele.

2017. márc. 27. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy mert drágább az ülés nem biztos hogy jobb, DE nézd meg a törésteszteket és bizony a drágább kategóriákból vannak a jobbak is, pl Cybex, Römer, Besafe. Szóval lehet drága az ülés és nem véd olyan jól, mint egy másik drága ülés ami jó a teszten.

Nézd meg a teszteket!

Az eladók eladni akarnak, nyilván van egy árukészlet lehet az olcsóbból épp sok van így arra beszél rá, amúgy az sem biztos hogy rossz, de én egy tesztnek jobban hiszek.

2017. márc. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Nyilván ne azt vedd, amelyik drága, de nem jót olvastál róla. Nézd meg a törésteszteket.
2017. márc. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
milyen teszteket nézzek pl? Én csak az adac-ot ismerem, ott a 65e-s pegperego volt a legelviselhetőbb árú a 0-18 kategóriában
2017. márc. 27. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!