Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Hány éves korig kell a pajzs...

Hány éves korig kell a pajzs a gyerekülésnél? Ma pajzs nélkül bekötöttem a 2,5 éves lányom és minden öv jó helyen megy. Súlya 16 kg körül van és 94 cm magas. Csak belepróbáltam, elindulni nem mertem pajzs nélkül.

Figyelt kérdés
2017. ápr. 19. 22:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
19%
Mi az a pajzs a gyerekülésnél?
2017. ápr. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
39%

Nem mertel elindulni??? Miert, mi tortenhet, ha van egy normalis otpontos ov a gyereken de pajzs nelkul, kirantjak az ufok ha tulleped a 14 km/h sebesseget, vagy mi?


A pajzsra vonatkozoan semmilyen szabaly nincs, szerintem egyszeruen tulzas, az elsogyerekes, mindent tulaggodo szulok lehuzasara van kitalalva. Hogy miert irom ezt neked? Hat...

2017. ápr. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Van itt valaki, aki értelmes választ tud adni? Első: nem belső biztonsági öve van a 9-36-os ülésnek, hanem egy pajzsot rögzítesz a gyerek elé.
2017. ápr. 19. 22:42
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Amig ki nem növi, mert ütközesnel nagyon nem mindegy
2017. ápr. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
16 hónapos a fiunk, Cybex Juno 2 fix pajzsos ülésünk van. 9-18 kg, 4 éves korig jó. Én úgy tudom, a pajzsos üléseket csak pajzzsal együtt lehet használni. Hogyan próbáltad nélküle? Beraktad az ülést, beleültetted a gyereket és a kocsi biztonsági övével bekötötted? Nem ismerem az összes pajzsos ülést, a miénket biztosan nem lehet más módon használni, kizárólag a pajzzsal.
2017. ápr. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

Én is azt mondom, hogy amíg belefér, használjátok. Kb 18kg-ig (hiszen a 9-18-as kategória van így.) Sokkal biztonságosabb pajzzsal, mint nélküle.


Egyébként van pajzsos 9-36kg ülés is. Ott is így írták, hogy 18 kg-ig pajzs használatával, utána nélküle lehet használni.

2017. ápr. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
5-ös válaszoló vagyok. Nem hagyott nyugodni és megnéztem, a Cybex Pallas pajzsos ülésnél azt írják, 15 kg-tól használható övvel. Nyilván a gyerkőc magasságától is függ, ki kell próbálni. Én mindenesetre azért inkább pajzzsal együtt használnám.
2017. ápr. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
2.5 évest én nem kötnék be 3 pontos övvel.
2017. ápr. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
64%
Lehetni lehet bármikor övvel használni, de nem érdemes. Ennyi idősrn még nem biztos, hogy nem bújik ki belőle, másrészt a pajzs sokkal boztonságosabb mint az öv. Amíg lehet használd. Nekünk pallas 2 van, ha jól emlèkszem 18kgig lehet pajzzsal használni, az nálunk 4 éves kor jelentett, de addigra már megértette, hogy nem szabad kibújni az övből.
2017. ápr. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
28%
nekem is 2.5 éves mondjuk én nem is hallottam ilyen pajzsról...megnéztem most mi az, nekünk nincs olyan, 1 éves kora óta 3 pontossal kötöm.....de ha lenne olyanom, mi vesztenivalóm volna hát használnaám míg ki nem növi :) balesetmentes közlekedést! :)
2017. ápr. 20. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!