Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Szerintetek biztonságosabb...

Szerintetek biztonságosabb lenne 12 éves korig 5 pontos övbe lenne becsatolva a gyerek?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom szerintem sokkal jobb lenne ha a nagyokat is lehetne 5 pontosba rakni. Olyan gyerekülés amiben biztonságosan utazhat egy 10-12 éves is és 5 pontosba van. Szerintek jobb lenne? És itt most nem arra gondolok hogy a gyerek hisztizne vagy sem mert szerintem szigorú nevelés mellett beültethető egy 12 éves is az 5 pontosba. Szerintetek?
2017. aug. 5. 23:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Az 5 pontos arra valo, hogy ne tudjon kimaszni, kiszabadulni a gyerek. Egy 12 eves nem fog kimaszni ...
2017. aug. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az egyes írja. Semmivel nem biztonságosabb. 12 éves gyerek már gyerekülésben sincs.
2017. aug. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
Egyszerű sport ülés kell a kocsiba ahoz meg a hozzá való öv még élné is a 12 éves is az :D
2017. aug. 6. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
sok gyerek a sima gyerekülben is kibújtatja a karját az övből. Ezért gondoltam arra hogy ha 5 pontosba szíjazzák akkor valószínűleg moccanni nem fog nem még hogy kibújtassa a kezét.
2017. aug. 6. 00:24
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Neked nincs gyereked, igaz ?

Mi a jo feneert kene egy 12 evest ugy bekotni, hogy ne tudjon moccani ?? Elmenetek otthonrol ?

2017. aug. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

De miert kellene igy bekotni egy ekkora gyereket, hogy ne dugja ki a karjat? Ha nincs komolyabb baj a gyerekkel, akkor erre semmi szukseg.

Nekunk a kisebbik gyerek 7 eves, autista es o is tokeletesen erti, hogy nem szabad kicsatolni az ovet ut kozben, vagy kibujni helole. Ha megis megteszi (pl ut kozben veszi le magarol a pulovert es emiatt ki kell bujtassa a kezet), akkor is magatol visszadugja amint vegzett a dolgaval. Ez elott pl 2 evvel is eleg volt, ha szoltam neki, hogy bujjon vissza, amint fel/lekerult a pulcsi/kabat.


Egy 11-12 eves egeszseges gyerek az autot is kepes lenne darabokra szedni alattad, ne gondold, hogy egy 5 pontos ovvel ott tarthatnad az ulesben, ha nem akarna ott lenni. Kikapcsolna es kesz.

Nem visszatarto ero.

Ertelmesek es addigra mar boven megertettek, hogy menet kozben ovben maradunk es kesz. (Kiveve persze ha a szulonel ez nem elvaras.)

2017. aug. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem szó szerint értettem. A lányomat én 5 pontosba szíjazom ameddig csak lehet mert sokkal jobban tart. Tudom hogy sokkal kényelmetlenebb de fegyelmezetten is ül benne. A sima gyerekülésben amiben az autó övével van becsatolva ott elalvásnál oldalra fordul és az nem biztonságos. Az 5 pontosban meg nem tud túl sokat mozogni de nem is kell.
2017. aug. 6. 07:37
 8/17 anonim ***** válasza:
91%
Jézusom..Egy több óràs autóútnàl,is mozdulatlanul üljön egy nagy gyerek??Ezt nem hiszem el,hogy ilyen van...Nekem 7 éves,és magasítóban ül.
2017. aug. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
szerintem ha kiskorátol be volt szoktatva az 5 pontosba akkor ez 10-12 évesen se lenne gond.
2017. aug. 6. 07:51
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére nem létezik olyan ülés, amiben egy 12 éves kényelmesen beleférne, így nem tudod ezzel kínozni. Azzal meg remélem tisztában vagy, hogy csak a neki megfelelő méretű ülés a biztonságos.
2017. aug. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!