Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Február végén születő babának...

Február végén születő babának kell bundazsák?

Figyelt kérdés
Elvileg február 22.-én fog születni. Mire hazahozzuk és lényegében kivihetem, már március lesz. Persze ettől még lehetnek akár fagyok is, de azon gondolkodom, kell-e erre a néhány hétre bundazsák? Mivel még nem tud nagyon mocorogni, nem lehet megoldani pléddel a melegen tartást?
2017. nov. 12. 23:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%

Én vennék neki, ugyanúgy, ahogy a december eleji lányunknak is fogok, ha már látom, mekkora méret kell addigra. Idén még májusban is fagyok voltak. Ráadásul az, hogy február 22-ére vagy kiírva, semmit nem jelent, simán szülhetsz január végén is makk egészséges, érett babát. 36. betöltött hét után bármikor jöhet. :)


Egyébként mi az, hogy mire kiviheted? Meddig tervezed bent tartani? Ha nincs mínusz 20, erős szél, durva köd, akkor bátran kiviheted 1-2 hetesen télen is. :)

2017. nov. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Pont februar 22-re voltam kiirva. Nekunk a mozesre csatolhato labzsak volt, a mozesbe a babam ala meg fole tettem takarokat, es arra jott a racsatolhato labzsak, bar eleg keveset volt benne, mert sirt, ha beleraktuk, max. 20 percet aludt benne egyhuzamban nagyon ritkan, igy en inkabb hordoztam kendoben, es kozos kabat volt folottunk. A masodik gyerekemnel nem veszunk ujszulottbabakocsit. Ha te mindenkepp szeretned a babakocsit, akkor erdemes szerintem marciusra meg bundazsakot venni, en a 1,5 evesemnel is hasznalok mar szeptember vege ota, ha hidegebb van.
2017. nov. 13. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
71%

Valoszinuleg kelleni fog.

Az en fiam februar masodik feleben szuletett kozel 8 eve. Eleve amikor szuletem epp ho volt es nagyon hideg, a korhazbol is bundazsakban hoztuk haza. Kb egy hetes koratol rendszeresen vittem ki, mert volt mar nagyobb gyerek is, igy mennunk kellett, de egyebkent sem kell sokaig varni a levegoztetessel.

Temlik, hogy marcius elejen volt egy felmelegedes, de csa par napig tartott, majd ujra teli hideg lett faggyal, hoesessel es ki is tartott a honap vegeig. Aprilisban volt csak tavaszias idojaras, de reggelente meg akkor is igen huvos volt.


Mivel nyilvan kabat sem lesz, amit raadhatnal, igy szerintem a takaro nem lesz eleg.

Nekem mondjuk volt bundazsak a nagyobb gyerekrol, de h nem lett volna, akkor veszek egyet, hiaba csak jo egy honapra kell. Ha kell, akkor kell.

Esetleg keress hasznaltat, ez pont az a ruhadarab, amit nagyon keveset hasznalnak es altalaban kituno allapotban marad egy baba utan.

2017. nov. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
70%
Kell.
2017. nov. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%
Igen kell :)
2017. nov. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
18%
Mózeses gyereknek minek? A bundazsák a sportrészre való. [link] Pont elég a mózes orkán lábzsákja, ami tartozék.
2017. nov. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
39%
Ezt én se értem. Nekünk se volt bundazsákunk, míg a mózesrészt használtuk. Volt overálja, takaró, plusz a mózes teteje (ami vékony, de az eső és szél ellen véd, így alatta meleg van).
2017. nov. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
68%
Felénk bundazsáknak hívjàk a pici babákra való overált, aminek nincs lábrésze, olyan mint egy vastag hosszú ujjú hálózsák. Mi azt használtuk a mózesbe.
2017. nov. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Bár pléddel elvileg meg lehet oldani a melegen tartást, de kell valami arra az esetre, ha elered az eső, szállingózik a hó vagy csak csöpög a fákról, ereszről vagy pláne, ha menet közben ki kell venned (mert büfizik, csuklik vagy csak nem szereti a babakocsit és ordít, ami pláne "jó" hidegben), végső esetben :) előállhat az is, hogy ölben viszed, miközben tolod a kocsit. Na meg egyébként sem biztos, hogy mindenhová - pl. autóig - csak babakocsival mentek és ez halmozottan igaz, ha olykor hordozni is szeretnéd. Többféle megoldás is jó lehet bundazsák/lábzsák/overál és ezek kombinációi fronton, nézz körül, neked melyik a szimpatikusabb.

Nekünk nem volt mózesünk, így 2 éves korig ugyanazt az esővédő lábzsákot használtuk a babakocsira és bármilyen átmeneti időben jól jött, különböző alábélelésekkel és öltözékkel.

2017. nov. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Szuper, ha eleg a mozes minden kimozdulasnal es van hozza zsak.

De pl hordozohoz mibe oltoztetitek?

Mar eleve a korhazbol is autoval vittuk haza, plusz napi ketszer autoztunk, mert a masik gyereket nem gyalogos tavolsagra vittuk/hoztuk. Nem tudtuk csak mozesben vinni mindenhova.

2017. nov. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!