Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Maxi Cosi mellé kell pihenőszék?

Maxi Cosi mellé kell pihenőszék?

Figyelt kérdés

Multifunkciós babakocsit vennénk, amihez van Maxi Cosi.

Annak az alja fixálható, de ringatható is.

Ilyen esetben vegyek még pihenőszéket a babának? Lehet csíptetni rá játékot akár, ezért fordult meg a fejemben.

Vagy annyira mégsem helyettesíti mint gondolom? :)



2019. ápr. 23. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem felesleges. Ugyanaz a funkciója.


Mi a pihenőszéket is csak azóta használjuk mióta elkezdtük a hozzátáplálást. Ha nem eszik, akkor utál benne lenni.

2019. ápr. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor a pihenőszék árát megspórolhatom :)
2019. ápr. 23. 15:15
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

Hordozóban nem jó fél óránál többet aszalni egy újszülöttet, míg egy pihenőszék kialakítása olyan, hogy akár hosszabban aludhat is benne (felügyelet mellett). Tehát nem helyettesíti.

De ettől függetlenül, meg lehet lenni pihenőszék nélkül. Nekünk Adamo van ilyen célra.

2019. ápr. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Én is úgy tudom, hogy nem ajánlott hosszabb ideig bennehagyni a gyerkőcöt, funkcionálisan ugyan hasonló, de azért nem ugyanaz. A pihenőszék nem is olyan zárt, tud oldalra is nyúlkálni, plusz kényelmesebb is hosszú távon. Nekünk is olyan maxi cosi van, de nem szereti annyira, utazáskor elviseli, mert zötyög alatta az autó, de ha kiveszem hordozóstól, az már nem annyira tetszik neki. Én örülök, hogy van pluszban pihiszék. De persze te döntésed.
2019. ápr. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Mit tanácsoltok akkor ha hosszabb útra indulok vele?

Meddig lehet egyáltalán a MaxiCosit használni? Tudom centi-kiló kérdése, de úgy kb mégis?

Más autósüléseket sem fél órára használnak, vagy mégis?


2 óra autóútra laknak a nagyszülők, időnként levinném őt hozzájuk.

vegyek inkább fixálót/tartót a mózeshez és abban autózzunk messzire?


Otthon gondoltam játszószőnyegre fektetem és néha a maxicosiba, attól függ mit csinálok és hogy látok rá jobban..

Már egyáltalán nem tudom mi mire és mikor kell :(

2019. ápr. 23. 15:56
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A Maxi Cosi egy márka, van babakocsijuk, hordozójuk, gyerekülésük nagyobbaknak, stb. Értem, hogy itt a babahordozó mrgfelelőjeként használod ezt a szót, de nem az. Ez olyan, mintha csak azt mondanám a porszívómra hogy a Samsungom, pedig egy csomó más Samsung termék is létezik.

Na de hogy a kérdésre is válaszoljak, nekem az első gyereknél nem volt pihenőszékem, a hordozót használtam erre a célra (nekem is Maxi Cosi hordozóm és babakocsim volt), de ugye csak keveset tehettem bele a babát. Akkor nem éreztem a pihenőszék hiányát, de a másodiknál viszont kaptam egy pihiszéket és tök jól jött, sokkal kényelmesebb a babának, így gyakrabban tudtam letenni bele pihenni, mint a hordozóba anno.

És igaz, hogy a hordozót nem ajánlják hosszabb időkre, de azért az alkalmi hosszabb utazásoktól semmi baja nem lesz, utazáshoz biztonságosabb, mint a rögzíthető mózes. Az ajánlás inkább arra vonatkozik, hogy egyrészt ne abban pihentesd a babát otthon, másrészt ne utazgasson benne naponta sok órát, nem pedig arra, hogy mostantól csak fél órás távon belül mozoghattok egy évig :)

Amúgy kb. 1 éves korig szokták használni, utána jöhet a rendes gyerekülés. Mi azt hiszem, 14 hós korig használtuk mindkettőnél.

Szóval összesítve: utazzatok nyugodtan a hordozóval, otthonra viszont egy olcsó pihenőszék jól jöhet (sokat áldozni rá szerintem kár, mi sosem használtuk az extra funkciókat, mint pl. rezgés).

2019. ápr. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!