Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Meddig használtátok elöl a...

Meddig használtátok elöl a hordozókendőt?

Figyelt kérdés

3 hónapos a kisfiam és most kaptunk ajándékba egy Close Caboo márkájú hordozókendőt. Írják, hogy kisebb babát elöl, nagyobbat oldalt (csípőn) lehet hordozni benne, viszont ez háton hordozásra nem alkalmas.

Meddig hordoznátok egy ilyen típusban elöl a gyermeketeket? Őszintén szólva kipróbáltam és nekem már most 3 hónaposan olyan nagynak tűnik a baba a hasamon, hogy szerintem nem sokáig lenne már kényelmes.

Viszont csípőn meg sokkal idősebb gyerekeket szoktak csak hordozni, nem?


2019. jún. 1. 23:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kor


7kg felett nagyon terhel

A gátnak sem tesz jót


A lányomat pocit rovább hordoztam ugyanilyen kendővel elől. ( 7 hónapos koràig)


Csípőn nem szabad huzamosabb ideig ( 30 p pl) mert gerincferdülést okoz az oldalirányú terhelés.


Viszont a lányom először 2,5 hósan volt el kendőben.

Megérte.

Megszerettük a hurcit. Váltottunk csatos hordozóra

2019. jún. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Hordozási tanácsadó vagyok. Akkor érdemes hátra kötni, ha már tud ülni.
2019. jún. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Öhm, ahhoz képest, hogy hordozási tanácsadó vagy, nem annyira vagy képben. Hosszú szövött kendőben újszülött kortól lehet hátrakötni batyuban egy babát. Egyéb eszközben valóban ülni tudástól.

Én a lányomat 7 hós koráig vittem elöl, kb ekkor lett 7 kg, kis súlyú volt. A fiam most 5 hónapos, már kötöm hátra batyuban, mert nagyon nézelődne, amit háton jobban tud, elöl mindig nagyon kidől oldalra, hogy lásson. A lányom ezt nem csinálta, mert ő 90 százalékban aludt a kendőben.

2019. jún. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Ugyanilyen hordozónk van,imádom.5 hónapos a kisfiam,7-8kg között lehet(kedden méreckedik),csak elöl hordozom még.Kb 2 hónap múlva tervezem,hogy hátra veszem,addig nézelődök,mit válasszak a hátihurcihoz.

2019. jún. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!