Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Tapasztalt anyukák! Milyen...

Tapasztalt anyukák! Milyen babakocsit tudnátok ajánlani? Nektek melyik márka, tipus vállt be?

Figyelt kérdés

Első babánkat várjuk és lassan neki kell állnunk vásárolni.

A babakocsi az egyik nagyobb költségek közé tartozik. Nem zárkozunk el a használt dolgoktól.

Nézegettem már őket és nekem nagyon praktikusnak tűnik a 3in1-ben babakocsi. Szerintem maradunk ennél a tipusnál,de a márkában, minőségben nagyon eltérőek.

Természetesen olyat szeretnénk,ami a baba szempontjából a legjobb,legkényelmesebb.

Nagy segitség lenne ha adnátok pár támpontot,hogy mit érdemes szem elött tartani, mik azok a szempontok,amiket választáskor mindenképp figyelembe kell hogy vegyünk. :)

Köszönöm a válaszokat!



2019. jún. 22. 15:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
62%
Igen, mi is 3in1-bent vettünk és nagyon jól ki lehet használni a szülés után mózeskosarat, az autósülést és a babakocsit, ami átalakítható. A legolcsóbb talán a Baby-Merc, ami jó is!
2019. jún. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
65%

Hát ez eléggé eltérő.

Nem mindegy, hogy jártok-e autóval, azzal vinnétek-e a babakocsit is, mert akkor a szétszerelhető/kicsire csukható a jó.

Ha nincs liftetek és emeleten laktok vagy tömegközlekedsz stb, akkor a minél könnyebb kocsi a jó.

Városban, kicsi boltokban keskenyebb kocsival könnyebb manőverezni.

Falun vagy rossz terepen a nagy kerekű, szélesebb kocsik a praktikusabbak.

Sok szempont van, nézelődj, fogd meg, emeld meg, szereld szét majd össze ami tetszik, úgy könnyebb dönteni.

2019. jún. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Az életkörülményeiteket.

Hol éltek, milyenek a terepviszonyok (terepgumis vagy jó a kicsi), kell-e emelni, lift-/csomagtartó-méret (fontos a méret vagy jó az olcsóbb batár), tömegközlekedés, hova jártok vásárolni (kisboltokba nem mind fér)...

2019. jún. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

De márkat tekintve mit ajanlanátok még?

Egyébként városközpontban lakunk, 1 emeleten, de a földszinten van tárolónk.

A városban sétával könnyen el tudunk majd jutni bárhova.

Fontos hogy kocsiba tudjuk majd tenni, Toyota Yarisunk van, tehát hely nem sok 😬😁 de ahogy néztem ezekben a 3in1 kocsiban az a jó hogy a kerekeket küldök tök jól le lehet venni és össze lehet hajtani.

2019. jún. 22. 15:49
 5/19 anonim ***** válasza:
10%

1-es vagyok: igen, a kerekeket is le lehet szedni és összehajtogatni a babakocsit. Sétához nagyon ideális! :)


Viszont tömegközlekedéshez, kisboltokhoz nem, tehát ez nem egy esernyőre csukható kis konstrukció! Ilyen esetekben kengurut, bébihordozót ajánlok Babybjörn márkát, ami szerintem az egyik legjobb!!

2019. jún. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
77%

"a kerekeket küldök tök jól le lehet venni és össze lehet hajtani"


Kérdés, hogy kinek van "gusztusa" minden kocsiba pakolgatáshoz levenni a koszos, sáros kerekeket. Akkor már egy ponyva a csomagtartóba. Ezért fontos hogy férjen be.

A 3in1 kocsik többségének jellemzője, hogy az ülőrész nélkül csukható össze a kocsi. Na az szintén rémálom. Pl: a népszerű stokke is ilyen. Ekkor konkrétan dupla hely kell neki.

Babybjörnt pedig messziről kerüld! Egészségtelen bugyikenguru. Neked is kényelmetlen.

Jó márkák pl: maxi cosi, peg prego, maclaren, thule, nuna, joie, britax, bugaboo...

Nekem személyes kedvencem a cybex.

Menj el egy bababoltba. Na nem azért hogy rögtön rád dumáljanak valamit, hanem azért hogy legyen némi fogalmad.

2019. jún. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
62%

A 3in1 kocsik mózese akkora, hogy tele lenne vele a Yaris hátulja, illetve olyan nehéz, hogy vázzal, gyerekkel sosem emeled fel.


Szerintem sokkal jobb konstrukció a 2in1, aminél a sportrész egyben puhafalú mózes is, én most második gyereknél emellett döntöttem, újonnan is olcsó (nekem ez fontos, hogy legyen rá garancia, egy használt babakocsinál ez nincs meg, hasonlóképp gondolkodom bébiőr és légzésfigyelő ügyben is.) Sok márkának van ilyenje Pl Chipolino Terra, Fama, Mamakiddies stb. Külön kapható hozzá autós hordozó, szintén nem drágán.


Másrészt jönnimennitömegközlekedni én kendővel fogok, annál kényelmesebb nincs. A mózes elsősorban azért kellett, mert a nagyfiam is tologatni akarja az öccsét.

2019. jún. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

Nekünk csak jó tapasztalatunk van a BabyBjörn kenguruval és gerinckímélő kialakítása révén nem fáradunk el babahordozás közben, ráadásul a kicsi is nagyon élvezi és kiválóan tartja - nem véletlenül olyan drága.


Nyilván ebben is vannak különböző modellek és az Active nevezetűt ajánlom gerinctámasszal, ami kb. 12 kilóig jó és nem fáradsz el vele a hordozásban.


Én úgy vélem, hogy nem érdemes több százezres babakocsikat venni, mert úgyis gyorsan kinövi és azért bármely szgk csomagtartójába be kell-ene, hogy férjen összecsukva egy babakocsi, ellenkező esetben javaslom az autó mielőbbi lecserélését, ha már család használná....

2019. jún. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

Ja, és nekünk a mózesunk simán összehajtogatható, pedig 3in1-eshez kaptuk, szóval szerintem nem kellene általánosítani és ár-érték arányban mindenképpen jobban jártok egy gazdaságosabb csomaggal.


A mózesről még annyit, hogy amíg pici volt a babánk, addig még a babakocsiban is jó hasznát vettük.


De a legfontosabb, hogy olyat vegyél, ami neked tetszik és ne hallgass senkire!:)

2019. jún. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Attól még, hogy valami drága, nem feltétlenül jó vagy egészséges. A kenguru kifejezetten egészségtelen bármilyen korú babának. Nincs olyan ortopédus aki kiállna mellette.

[link]

2019. jún. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!