Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Mennyiért "éri meg" meg egy 9...

Mennyiért "éri meg" meg egy 9 éves kislánynak téli kabátot venni? 20. 000 ft tényleg sok? Nem a márkát kell kifizetni szerintem ennél a kabátnál, hanem a minőséget.

Figyelt kérdés

Erről a kabátról van szó: [link]


Szerintetek megéri az árát? Ti vennétek ilyet?


Tegnap ilyet vettünk a lányomnak, neki is tetszett. Elmentünk anyósomékhoz. Persze a lányom rögtön megmutatta mit kapott. Erre az anyósom elkezdte, hogy: "túl drága; fölösleges ekkora gyereknek ennyiért kabátot venni, mert egy szezon alatt kinövi", meg hogy "fiús, igazán vehettünk volna lányosabbat".


Tényleg nem éri meg az árát? Tényleg "fiús"?


2019. nov. 4. 07:31
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem meg ha megvan erre az anyagi keret, akkor tovább kell ezen lépni. A mamik már csak ilyenek néha.
2019. nov. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem is fiús, de te ismered a lányod. Ha neki és nektek tetszik és megengedhetitek magatoknak, akkor kit érdekel anyósod ;)
2019. nov. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
69%

Nem mindegy, hogy álltok anyagilag, és mennyire használja ki.

Mondjuk ha 200 ezerből éltek, vagy kocsival viszitek suliba, akkor nem éri meg.

Ha van rá keret, nem hiányzik az ára, akkor oké. Akkor is, ha sokat fog a gyerek gyalogolni a suliba, rendszeresen mentek a szabadba télen is, és nem mindegy, hogy 10 perc alatt átfázik vagy sem.

Ezt a márkát konkrétan nem ismerem. De ha tényleg jó minőségű és tartós, akkor ha kinövi, még viszonylag jó áron el is tudod adni a kabátot.

2019. nov. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
70%

Ha tetszik neki, bele fér a keretbe, akkor senki véleménye ne érdekeljen!

Én tavaly a 2 évesemnek is vettem 18ezer forintos kabátot, amit egy szezonon keresztül sem tudott hordani, mert kinőtte🤷🏼‍♀️ De annyira tetszett😁

Személy szerint nekem ez a kabát nem tetszik, meg a lányom sem venné fel, azt mondaná, hogy fiús. De ez csak az én egyéni véleményem!

2019. nov. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
65%

Ha nektek belefér, akkor nem drága.

Növésben lévő gyereknek én kicsit finomabban bánnék sz árral.


Másrészt nem releváns, de ezt a kabátot nem venném meg 5000-ért sem lánynak. . Kifejezetten ronda nekem....😅

2019. nov. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
63%
Élőben néztem én is, úgy szebb. Valóban egy növésben lévő gyereknek drága, de ha megtehetitek akkor semmi gond. Szerintem amúgy sincs anyósodnak közé hozzá.
2019. nov. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kicsit elbizonytalanodtam benne. Azon gondolkodtam reggel, hogy ma visszaviszem.

Eddig a lányomnak tetszett, de reggel Ő kérdezte, hogy "anya, tényleg fiús?".

Igazából Ő egy elég aktív lány, nem kifejezetten "királylányos" típus. Kosarazik, úszik, rengeteget túrázunk, télen is. Az öltözködés még nem érdekli. A mai napig szólás nélkül felveszi a ruhát, amit kikészítek neki. Magának nem hajlandó. :-)

Ezért gondoltam, hogy nem árt, ha kicsit melegebb a kabát.


Az ára annyiból zavar, hogy ez az eddigi legdrágább kabátja. De szerencsére megengedhetjük magunknak. Ennek ellenére nem szeretek ész nélkül költeni.


Bocsánat, csak kicsit lelkis, túlaggódós/túlgondolós típus vagyok.

2019. nov. 4. 07:54
 8/29 anonim ***** válasza:
71%

Anyosod elég bunkó. Egyrészt elvette a gyerek önbizalmat, másrészt meg miért turkál a pénztárcádban?

Azt még hozzátenném, hogy el lehet adni, ha kinövi. Persze bukni fogsz rajta, de valamennyi úgyis visszajon.

Az meg minden pénzt megér, hogy ne fázzon fel/meg.

Szerintem nem fiús egyébként.

2019. nov. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
71%
Megéri, ha van rá pénzetek. Viszont tényleg fiús. A fazonja, színe, minden.
2019. nov. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
44%

Hát ennyi pénzért nem vennék semmit egy növésben lévő gyereknek. Idén jó, jövőre lehet újat venni. Akkor sincs értelme, ha bokron nő otthon a pénz.

A pénzét akkor meg, ha ki van használva. Gondolom a gyerek nem jár túl gyakran túrázni. Iskolába menni, az udvaron rohanni felesleges ilyen kabát.

Valóban fiús is, egy kislánynak nem való.

2019. nov. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!