Kisbaba egy hónal múlva kibújik,első gyerek lesz.Mosás-ügyben mit tanácsoltok?60 fok mosószódával és vasalással elég?Mennyire kell steril körülményeket teremteni az első időkben?Kaptunk sok használt babaruhát,törölközőt.

Figyelt kérdés
Ha némelyiken folt van és nem tudom eltávolítani,azt inkább ne használjam?

#Babaruha, tisztítása
2020. jún. 18. 17:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sima sensitive mosószer, 60 fokon kimosás, még mosószóda sem kell. Illetve ami olyan, azt átvasalod. Ennyi bőven elég. Használt ruha esetében is. Amin meg folt van, nyilván nem mindegy, hogy milyen folt. Ha body-n kakis folt van, nyilván azt nem adnám rá a gyerekre, de amin mondjuk répapüré landolt és nem jött ki, az otthon azért, hogy majd hozzátáplálás idején újra répapürés legyen, nagyon is jó. Esetleg az olyan foltos ruhákat, ha nem színes ruháról van szó, kiteheted nappal szemben a szárítóra és a nap is segít valamennyit.
2020. jún. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%

A mosás hőmérséklete az anyagtól függ. Vasalni csak azt kell, ami gyűrődik. Mosószoda helyett én normális mosószert használtam.

Foltos ruhát, törölközőt akkor használj a gyereknel, ha te magad is felveszed foltosan a ruhádat vagy foltos törölközőt hasznalsz

2020. jún. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha 60 fokon kimostál valamit, akkor már fertőtlenítő céllal nem kell kivasalni. Csak ha gyűröttnek látod.

Én sensitive mosószert és öblítőt használtam, és nem is mostam külön a babaruhákat. Egyáltalán nem voltak steril körülmények, normálisnál picit gyakrabban takarítottunk, de nem igazán sterilizáltunk. Szinte sosem volt beteg.

2020. jún. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell steril környezet egy kisbabànak sem. Első alkalommal, amit lehet 60 fokon kimosni elèg, ha màr bent van a hàztartàsban,akkor elèg a 40. Vasalàs elhagyhatò. Mosòszert ha nem adagolod tùl ès nincs a babànak egyèni èrzèkenysege, akkor mindegy milyet hasznàlsz.
2020. jún. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!❤️Újszülött babaruhákról van szó,amik közül némelyiken tejfolt,vagy visszabukott tej foltja van.Ha nem tudom eltávolítani,akkor azokat a darabokat inkább ne használjuk,ugye?
2020. jún. 18. 21:59
 6/9 anonim ***** válasza:
13%
Ha te magad felvennék valamit, ami foltos, akkor add rá a gyerekre. Ha nem venned fel, akkor ne add rá.
2020. jún. 19. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 khniki ***** válasza:

Én 30°-on mosok Ariel Babyvel és mindent kivasalok.

Sajnos a kajás böfifoltok nem jöttek ki nekem 60°-on, folttisztítóval sem, pedig 3 félét is kipróbáltam.

2020. jún. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én Domestos-szal tudtam csak a mástól kapott ruhák foltjait kivenni, a kakifoltokat igen, a gyümölcsfoltot nem, de újszülöttnél nem Domestos-oztam, csak mikor már elmúlt fél éves, akkor is csak pár ruhát, mert egyébként tök jó minőségűek voltak. Hozzátáplálás óta 60 fokkal mosok, mert ott vannak az előkék, amik ételfoltosak, és ha pár napig állnak a szennyestartóban a többi babaruhával, akkor jobbnak érzem a 60 fokot. Amíg csak anyatejes volt, 40 fokon mostam ki mindent, a legelső mosást is, bár én kivasaltam a ruhákat először. De csak először, aztán úgysem lesz ideje rá az embernek :).
2020. júl. 14. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2020. júl. 15. 00:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!