Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Kisebb ovis gyerekedre adsz...

Kisebb ovis gyerekedre adsz az oviban olyan ruhát, ami picit pecsétes?

Figyelt kérdés

#ovis ruha
2020. aug. 31. 13:48
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
46 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Nem, nem adok rá. Nekem fontos, hogy tiszta ruhában menjen a gyerek.


Ami foltos lesz és nem jön ki, az jó lesz otthonra.

2020. aug. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Nem, én sem lépnék így utcára és ménnék így közösségbe akkor a gyerekemet miért küldeném így? Azért mert nem szól érte még megilleti a jog, hogy kulturált ábrázattal jelenlen meg emberek között.
2020. aug. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Nem.
2020. aug. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Nem adtam rá, de el tudom képzelni, hogy a kedvenc ruhái közül valamelyiken van egy pici folt és ragaszkodik hozzá, ilyen esetben ráadnám.
2020. aug. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%
Ha csak 1-2 apró folt nem feltűnő helyen, ráadom. Ha konkrétan virít, nem.
2020. aug. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2020. aug. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem adnék koszfoltos ruhát a gyerekeimre nyilvános megjelenésnél. Az ilyen ruhadarabok otthoni játszáshoz, kertészkedéshez, alkotójátékhoz (pl. festés) valók. Ellenben, az óvodában, iskolában is szoktak alkotni. Ha kellően figyelmes, önálló a gyerek, akkor belehet tenni neki egy-egy koszolható ruhadarabot az ilyen alkalmakra. (a kicsik vagy átveszik vagy sem) Ahová a mi csemetéink jártak, külön javasolták az óvónők, legyen váltóruha, köpenyszerűség. De udvari homokozáshoz is megfelelő. (látni kéne, néha micsoda mosdatás van az udvari játék után az oviban. Sokszor mi szülők is megmosdattuk, lezuhanyoztuk őket, mielőtt hazaindultunk velük. Persze, nem minden oviban van erre lehetőség.

(Mi két kisebb gyerekünk már iskolás (5-es, 7-es lettek idén) Két külön iskolába járnak. Egyik iskolában nem csak úszás, hanem tornaóra után is szokás lezuhanyozni, míg a másik intézményben nincs egyáltalán zuhanyzó.)

Visszatérve a pecsétes ruhákra. A kisgyerekeknél előfordul, hogy összekoszolják, leeszik a ruhát. Ez nem újdonság a pedagógusoknak. Ha alapvetően tisztán járatják a gyereket, senki nem fogja megszólni, ha néha mosás után ott mard egy-egy apró folt némelyik ruhadarabon. Ráadásul, nem mindig a precíz szülő öltözteti, viszi be a gyereket reggel. Ha az apuka, nagymama vagy nagyobb testvér, akkor örülni kell, ha az aktuális időjárásnak megfelelően van felöltöztetve a kicsi. :-) Hiszen, hányszor megesik, nincs rajta sapka, harisnya, felemás a zokni, a tegnapi ruha kerül a csemetére újra, vagy éppen nem kerül haza egyik, másik ruhadarab. :-) Ekkor az utolsó, ami eszébe jut az anyukának, hogy esetleg pecsétes ruhában volt a gyerek bölcsiben, óvodában. ;-) (Amit én mai napig nem értek, férjemnek, hogy volt mindig ideje kislányunknak szebbnél szebb frizurákat varázsolni szinte minden reggel? :-o)

Még egy tipp: Ha a ruhadarab szép állapotú, de nem lehet kimosni az ételfoltot, vagy kisebb szakadás esetén, általában rá lehet tenni (varrni, vasalni) szép, mintás ruhafoltot. :-)

2020. szept. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!