Egy cm-el kell nagyobbnak lennije a cipőnek mint a baba talpa?11,5cm most a talphossza akkor 12,5cm legyen a cipőcskének?

Figyelt kérdés
Szeretnék rendelni első lépés cipőt kislányomnak.
2020. okt. 26. 07:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Én sose mértem, de kb ennyi ráhagyás szokott lenni a fiamnál is.

Esetleg egy most jó cipőjéből (kocsi cipő ha nincs más) vedd ki a talpbetétet és nézd meg a lábával milyen.

Vagy próbáljatok egy tök mindegy milyen cipőboltban cipőt (nem megvételre), hogy lásd a jó méretet - talpbetétet nézd szintén - és akkor biztos lehetsz a ráhagyás mértékében.

2020. okt. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az első cipőt jobb boltban venni, bemenni,megnézni, hátha magas a lábfeje és a többi.Gondolom rendben van a lába nem kell spéci cipő neki.

De amúgy igen,1cm mondanak.

2020. okt. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nincs magas lábfeje és nem is széles,de amit kinéztem benne van a leírásban hogy jó magas labfejre is.
2020. okt. 26. 09:09
 4/5 anonim ***** válasza:
72%

Én úgy veszem még mindig a cipőt a lányomnak, hogy :


1: félbehajtom. Ha nem lehet,akkor túl merev a talpa, nem veszem meg.

2: az ujjam beférjen a sarka mögé.

A lányom 4.5 éves.

2020. okt. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
66%

Nem. Totyogóknak 0,5-,0,8 elég. 1 centi túl nagy a lábukhoz viszonyítva.

25-ös méret felett ajánlanak 1-1,2-t. De ez is olyan, hogyha keskeny a lába és a cipő normál szélességre van, akkor nem igényel ennyit.

+ a megadott belső talphossz sokszor nem a valós, annál még jellemzően 0,5 centivel nagyobb a cipő talpbetéte. Legalábbis pl: a Táncsics cipőnél a Superfit, Szamos, Geox.

2020. okt. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!