Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Mennyi idő után adtátok el a...

Mennyi idő után adtátok el a babacuccokat?

Figyelt kérdés
10 hónapos a lányom, eddig úgy volt, hogy lesz testvére majd, de minél többet gondolkodtam azon, hogy mennyivel könnyebb lesz vele egyedül, és hogy mennyire nem akarom még egyszer végigcsinálni ezt az egészet, annál inkább nem akarok többet szülni. Ti mennyi idő után mondtátok azt, hogy na jó, mostmár tényleg eladom a ruhâkat, pihenőszéket, ilyeneket?
2021. jan. 2. 12:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az az első gyerekünk 2,5 éves koráig úgy voltam vele, hogy nem lesz testvére, ennek ellenére valahol motoszkált, hogy mégis, mert nem adtam el semmit. 3,5 év korkülönbség van köztük, 2 a kicsi és most kezdtem eladogatni, de rengeteg dolog még vár a szekrényben, pedig tuti nem lesz 3. (nincs méhem se már hozzá).
2021. jan. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Én nem adtam el. Már végigjárta a családot. Három gyerekem van. Sógornőméktől nemrég jött vissza. A kiságyat és a babakocsit eladtuk, és a többi minden megvan. A legidősebb gyerek 27 éves, nemsokára újra kelleni fog. Fent van minden a padláson bedobozolva meg bezsákolva. Csecsemő ruha sokáig jó, mert nem kopik el egy-két gyereken.
2021. jan. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

3 éves volt a lányom mikor éreztem h szeretnék egy babát még (a férjem mindig is akart mégegyet)

Én 1,5 éves korában eladtam mindent (költöztünk és a fene se akarta áthurcolni azt a sok ketyerét ruhát stb...

Tehát mindent vehettem meg megint.

De legalább volt tapasztalatom h mit és milyet szeretnék. Mi az ami felesleges.

De még így is volt olyan amit a lányomnál sokat használtuk, most pedig csak porosodik a sarokban

2021. jan. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

Én folyamatosan ahogy nőtt adtam el a cuccokat. Hordozókendő, rácsvédő, babaruhák, a babakocsit is pár hónapja adtuk el. Néha megfordul a fejemben a tesó gondolata, de mindig meggyőzöm magam hogy a meglévőhöz is éppen elég türelmem van.

Most 20 hónapos.

2021. jan. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Eladni nem adtam el semmit. Elajándékoztam, vagy adományba adtam őket. Mindent, amit már nem használt. Mindig is egy gyereket akartam, semmi értelme nem volt tartogatni bármit is
2021. jan. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kislányom után sokmindent tovább adtam családon belül, mert két éven belül született több lány is, mondtam, hogy esetleg akkor kérem vissza, ha lesz még egy lányunk, de fiunk lett. Így mindenből újat kellett venni, a nagyobb dolgokat (babakocsi, pihenőszék stb), eladtam, a ruhákat elajándékoztam, ami drágább, márkás, azt adtam csak el.

Most azt csinálom, hogy mind a két gyerek cuccait eladom vagy elajándékozom, ahogy kinövik, vagy pedig a következő szezonban. Nem tartogatok semmit sokáig.

Lehet, hogy lesz majd harmadik babánk is egyszer, de azok évek. Addigra úgyis más fog tetszeni, úgyis neki is újat veszek, de az sem biztos, hogy lesz harmadik.

2021. jan. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nálunk sajnos padlás sincs, kicsi a ház, így nem akarom tartogatni. Lehet, hogy én is inkább elajándékozom... Most raktam fel pár cuccot, de senkinek nem kell 1000-1500ért kád meg ilyenek..
2021. jan. 2. 13:26
 8/10 anonim ***** válasza:

A ruháktól, legalábbis kb. 90%-uktól akkor szabadultunk meg, amikor kiderült, hogy lány lesz a kistesó (a nagyobbik gyerekünk fiú). Ami elmegy uniszexnek, és jó állapotú, azt megtartottam, a többit pedig egy helyi családok átmeneti otthonának vittük el.

A többi cuccot, pl. kiságy, babakocsi, etetőszék és társai, akkor tervezem eladogatni, amikor a lányom kinövi őket, mert több gyereket nem szeretnénk. Hacsak nem lesz addigra terhes a férjem húga, mert ők már próbálkoznak egy ideje, és persze ha bármelyikre igényt tartanak, akkor ők kapják.

2021. jan. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hugi 6 hónapos, ahogy növi ki a cuccok adom/ajándékozom el. Nem lesz több gyerek.
2021. jan. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kistesó 5 hónapos. Amint kinövi már ajándékozom is el.
2021. jan. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!