Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Használt babacuccok illedelmes...

Használt babacuccok illedelmes visszautasítása?

Figyelt kérdés

Vagy fogadjam el, köszönjem meg, és kész?


Részletesebben: ezek nem jó állapotú ruhák, 3 gyerek hordta már őket. Némelyik kaki-foltos (tudok mosni, és az enyém is kakil, nem az a lényeg). Már kaptunk egy csomaggal, elvileg most jön a következő szállítmány. Illetve volt benne nem működő mellszívó, és repedt bébikomp.


Igaz, én is kicsit hárklis vagyok, szeretem ha a gyereken új ruha van. Félreértés ne essék, nem Guccit hord, van közte pepco-s és f&f-es is bőven, de nekem jobb a közérzetem is attól, ha szépen fel van öltözve a gyerek.


A lényeg a lényeg, itt van és lesz egy rakat holmi, amire nincs szükségem, és még érezzem is lekötelezve magam...? Mert gondolom viszonzásképpen adni kéne valamit, mondjuk egy ebédmeghívást, vagy hasonlót. Ezt is túléljük, de akkor még úgymond fizessek is azért, ami nem kell? Inkább vennék rajta akkor már egy társast, vagy bármit.


Közeli ismerősök, valahogy nagyon finoman kéne lerázni őket, de fogalmam sincs, hogy hogy.


2017. nov. 16. 13:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
99%
Amikor adni akarnak valamit, megmondod, hogy köszönöd, de már megvan minden a babának, ha nekik nem kell, ajándékozzák oda rászorulóknak.
2017. nov. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Anno en azt mondtam, hogy mivel első gyerek és esélyes, hogy nem lesz több, én szeretnek neki mindenből újat venni és nekem az, hogy a párommal megyek kivalogatni a dolgokat a felkészülés része.
2017. nov. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

Nekem nem adni, venni próbáltak használtakat, megmondtam mindenkinek hogy nem adok használt ruhát a gyerekre.

El is fogadták, ha esetleg volt egy miért reakció megmondtam én se veszek fel használtat, gyerekre miért adnék akkor?

Ha valakinek meg van erről a véleménye legyen, mond meg hogy köszönöd de már rengeteg ruhátok/holmitok van nem tudod hova rakni.

2017. nov. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%

Jaj nagyon rendes vagy köszönöm de már mindenünk megvan. Add olyannak akinek nincs meg vagy próbáld eladni.

Mond ezt mert gáz ilyen holmit elfogadni. Ne hozzád vigye már a szemetét.

2017. nov. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%
Vagy mondd azt, hogy minden megvan és nincs szükség rá, de ez nem biztos, hogy bejön... Mivel ragaszkodni fog hozzá, hogy hátha találsz benne valamit. Vagy mondd meg, hogy ne haragudjon, de az előző adagban nem találtál olyasmit, aminek hasznát vennéd, jórészt az állapotuk miatt sem, így ne hozzanak inkább többet, mert te se szeretnéd ide-oda rakosgatni, nincs helyetek olyasminek, amit vélhetően sose fogtok használni.
2017. nov. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%

en egy ideig finoman celozgattam...aztan kerek perec megmondtam,hogy nem kerunk tobbet...

Nincs bajom a hasznalttal,de egyreszt nagyon nem egyezett az izlesunk,masreszt tudtam,h csak azert kapjuk,mert o is szabadulna tole...mondtam,hogy vedononel,anyaotthonban tuti orulnenek neki.tudom en,hogy joszandek meg minden..de van egy hatar...

2017. nov. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%
Illedelmesen utasítsd vissza. Aztán remélem én nem járok így, mert én is mindenből újat vettem és, van egy rakat lényegében tök új ruhám, egyszer, kétszer volt használva, jobb lett volna nem elkölteni százezreket erre.
2017. nov. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%

Ahogy az elöttem válaszolok is írták h köszönöd szépen de mindent megvesztek a babának és inkább tényleg a védőnőnek v rászorulóknak adni.

Monduk a kakis ruha az már eleve kuka én úgy gondolom!mi használt ruhákat hordunk(a gyerek is meg én is a Férjem nem :P) de amikor rokontol kaptam kakis rucikat gondolkodás nélkül ment a kukába!nem is értem azért ezt csak észre veszi az ember,meg azt h törött a bebikomp v a mellszivo nem működik.nem is értem.

Szépen utasítsd vissza és ha erőszakosak akkor határozottnak kell lenni ;) gondolom nem sok kedved van kerülgetni őket ha nem használjátok!;)

2017. nov. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
53%

Nálunk is ez volt,én is megmondtam,hogy köszönjük,de nincs rá szükségünk.


Én is "undorodom" a használt ruháktól,semmi pénzért nem vennék fel olyat,amit előtte már más hordott,így aztán a gyerekre meg főleg nem adok ilyen cuccokat.


A másik nagy problémám pedig az volt a kapott ruhákkal,hogy nagyon más stílusúak voltak,mint amiket én veszek,és nekem nagyon fontos,hogy a gyerekem minőségi és stílusos ruhában járjon.

2017. nov. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
72%

Illedelmesen utasítsd vissza mindenképp, ne legyél olyan mamlasz, mint amilyen én voltam pár éve ... Hasonló kaliberű ruhákat kaptam (kérdezés nélkül küldték), szakadt, bolyhos, ócska darabok voltak, sosem voltak a lányomon. Arról, hogy mikor adjam vissza, egy szót sem szóltak, hanem egyszer csak kaptam egy másik családtagon keresztül a felháborodott üzenetet, hogy ugyan, küldjem már vissza a cuccokat, mert kellene már nekik is...


Az ilyen segítség nem segítség, mondd meg udvariasan, hogy köszönöd szépen, de már mindent beszereztetek a babának, nincs szükséged semmire.

2017. nov. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!