Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Milyen extrákat szereztetek...

Milyen extrákat szereztetek be az újszülötteteknek?

Figyelt kérdés

Ahogy nézegettem pár kérdést itt babaholmikról, babakelengyéről, azt vettem észre, hogy sokan nagyon minimálra veszik, "csak ami feltétlen szükséges" szinten.

Pl. hogy nem kell pelenkázó, mert átpelenkázhatod a földön, vagy az ágyon is. Minek pelenkakuka, jó a sima a konyhában.


Szóval az lenne a kérdésem, hogy nektek mi volt az, ami hatalmas favorit lett később, de nem tartozik a "must have" babakelengye termékekhez? (pl. nekem nagyon tetszik az Adamo hinta és a 4moms Mamaroo, vagy a tápszerkészítő gép)


2021. szept. 29. 11:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%
Szia!mi kb 2 honapos korában vettünk egy graco elektromos hintat. Hát maga volt a megváltás hogy végre el tudtam menni mellőle mondjuk pisilni... Nekünk nagyon bevalt.
2021. szept. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
57%

Nekem a cumisüveg melegítő ilyen, ott van az éjjeli szekrényen sok éve, tápszert, teát, anyatejes abban melegítettem ha kihűlt, már 3 éves a fiam de még mindig használjuk mert valamiért a mikroban uberforró lesz, vagy meg sem melegíti az innit.


Nem tudom must have vagy sem, de a pocakpárna és a pihenőszék is nálunk ilyen volt, illetve amikor tanult járni a gyerek, kapott muffik szőnyeget, nekünk nagyon nagyon tetszik azóta is.


Más hirtelen nem jut eszembe, egyébként pelenkázó asztalkánk nekünk is volt, de max 2szer használtam, ágyon, kanapén, földön pelenkaztam, kB kacatosnak volt jó 😃 második gyereknél már össze se szereltük, vettem egy puha pelenkázólapot oszt csókolom. 😃

2021. szept. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
47%

-Babafészek: nagyon szeretett benne aludni, mozgatható volt az alvó baba a szobák között, vittük magunkkal nagyszülőkhöz is és bárhol elaludt benne. Ebből érdemes nagyobbat, tágasabbat venni különben hamar kinövi, vagy később cserélni xxl verzióra. Nekünk kókuszbetétes volt amit csak kihúztam és a huzata mosható volt.

-Pelenkázólap hasznos, kb sosem pelenkáztam a földön vagy a kanapén hanem mindig csak a lapon, érdemes könnyen tisztíthatót venni mert az elején sok a baleset.

-4moms hintánk volt és az egyik babacucc amit a legjobban megbántam, el is adtuk hamar és a második gyereknek tuti nem ilyet veszünk. Lesz hintája mert amúgy a koncepció nem rossz, de a Mamaroo rohadtul nem éri meg, 4 hónapot használtuk összesen, a gyerek sosem volt tőle elragadtatva, egyszer sem aludt benne, alkalom adtán 15 percet elnézelődött és ennyi, ezt egy fele annyiba kerülőben is megtehette volna mert a 4moms semmi extrát nem nyújtott és a végén ki is mászott belőle már és nem is maradt meg benne.

-Adamo hintánk is volt, ezt sokkal jobban szerette a 4moms hintánál, sokat aludt benne, az egyetlen baj vele, hogy fix, jól jön mellé egy mozgatható verzió is

-Pelenkakuka: bárki bármit mond a babapelenka rohadt büdös, nem árt elzárni hermetikusan, nem is értem azokat akik képesek a konyhakukába dobni pl és aztán azt szagolni napokig…

-Összecsukható Stokke kád, eredetileg állványos Luma kádunk volt, na az egy nagyon szerencsétlen koncepció, sokkal praktikusabb az összecsukható kád.

-Tápszerkészítő az jó, de nem mindegyik, olyat érdemes venni ami megfelelő hőfokú vizet adagol, van olyan ami lefőzi a tápszert mint egy kávégép pl Babybrezza, na az a fajta nem jó, lehetetlen takarítani és emiatt egy idő után nem csinál megfelelő sűrűségű tápszert.

-Monello kiscsillag, nagyon jó, könnyű a babát ki/be bugyolálni orvosnál pl, sokkal egyszerűbb vele bánni mint egy overállal vagy bundazsákkal

2021. szept. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem ez mindenkinek más. Mondjuk a tápszerkészitö gép az teljesen értelmetlen. Ne vállaljon gyereket aki, nem tud egy cumisüvegben vizet melegíteni és pár kanál tápszert belerakni.
2021. szept. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
95%

Én pelenkázó nélkül már megbolondultam volna, ha valahol voltunk és ágyon kellett tisztába tennem a derekam kb kiment a divatból mire végeztem.

Adamonk van, hát nem mondom,hogy megdolgozott az áráért.

Ami viszont hasznos a hordozókendő. Nem sokszor használtuk de akkor életét mentett kb. Idegen helyen abban tudtam elaltatni 2 perc alatt, mikor már babakocsiban nem akart, olyan kb fél éves kora után.

Pihenőszékünk is volt, az megérte. Mikor pici volt tudtam pl reggelizni, wcre menni, hajat mosni míg benne volt.

Amúgy ez nagyon egyéni, minden gyerek mást kedvel, előre nem lehet megjósolni.

2021. szept. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Nekem az adamo hinta abszolút jó befektetés volt, pedig a férjem nagyon húzta a száját rá, hogy minek ez, most meg ő a legnagyobb hintáztató. :) én vettem hozzá rugót is, azt a gyerek imádja, mindig lenyugszik a rugózástól, ha nyűgösködik. A másik az elektromos gőzsterilizáló, mivel brutál sok tejem van, sokat fejek, nem bírnám a fejőt napi szinten több alkalommal forró vízben főzőcskézni. (ezt is feleslegesnek gondolta a férjem, azóta megkövetett).

A pelenkakuka lehet, hogy valakinek felesleges, de mifelénk a nyarak pl nagyon melegek, (dél-Alföld) amikor a nővérem gyerekei még pelenkásak voltak és hazalátogatott, ő is a sima szemetesbe dobta a pelusokat és a melegben bődületes szagok voltak az érlelt pelusok miatt, pedig egyesével zacskóba csomagolta őket, este kivitte a kinti kukába őket, de akkor már mindegy volt. A pelenkakuka nekem nyáron nagyon jól teljesített, semmi szag nem jön ki belőle.

Viszont nagyszülőktől kaptunk rezgős pihenőszéket, na az feleslegesnek bizonyult, nem szereti csak az elektromos hintát meg az adamot. A pihenőszékben öt-tíz perc után feszeng, unatkozik, szerintem azért mert az a pici rezgés nagyon kicsi extra mozgás neki, nem igen hatja meg. De ő ilyen kis mozgékony gyerek, mint a sajtkukac, úgy en block a mozgásfejlődése nagyon gyors, nem igen tud meglenni egy helyben, ha nem mozgolódik, akkor kézben akar nézelődni a lakásban. (Ezáltal a hordozókendőért is hála a feltalálójának, hogy szabad kezekkel tudom hurcolni magammal a gyereket itthon)

A babatornàztatós játszószőnyeg az első pillanattól nagy siker nála, mostanában szundizni is szokott rajta. (Talán mondanom sem kell, hogy a férjem azt is felesleges úri huncutságnak gondolta :D )

Szerintem a gyerek habitusától is függ, hogy mi neki a “must have” és mi nem. A sógornőmtől pl kaptunk babafészket, az ő gyerekei nagyon szerettek benne szundikálni, pihengetni, na az enyém nem szereti, pedig a sógórnőm esküdött rá, hogy a fészek pótolhatatlan csodatermék. :) Szóval erre nincs recept, minden gyerek más.

2021. szept. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
92%

Nálam a must have az a fit labda. Nagyon nehezen büfizett a kisfiam, pattogtam vele párat a labdán és ki is jött. Altatásnál is nagy segíség volt amíg még nem aludt el egyedül. Pár perc pattogás alatt álomba szenderült. Most jön a foga és éjjel, ha felkel akkor a labdán nagyon hamar visszaalszik. Meg nem utolsó sorban nem szakad le a derekam a sok ringatástól.


Nálam a pelekázólap is nagyon hasznos cucc. Le is szakadna a derekam mire az ágyon/kanapén bepelenkázom főleg most, hogy már egy küzdelem a dolog és nincs meg 1 per alatt. A földön pelenkázás sem opció mert ott még annyira sincs el mint a lapon.


Pihenőszék is életmentő volt sokszor.


A hordozókendő is jól jött.

2021. szept. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
92%

Pelenkázó szerintem kell, nem életszerű, hogy a padlón pelenkázod a gyereket. A derekadnak sem jó, sokkal kényelmesebb, hogy állva, egyenesen pelenkázol/öltöztetsz.

Zárt, kazettás pelenkakukánk nincs, a pelenkázóhoz vettünk IKEA-s kiegészítőket, és az ahhoz lévő kuka nagyon jó, kéznél van. 10L szemeteszsák fér bele, pont jó méretű.

Babafészket imádta kicsiként, nagyon jókat aludt benne.

Adamo hintánk volt, de nem szerette.

Liliputi rugalmas hordozókendőt nagyon akartam, sokat sétáltunk vele, könnyű, praktikus, azt ajánlom esetleg.

2021. szept. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Babafészek, pihenőszék, szoptatós párna, amin nem csak szoptatni lehet, hanem cumisüvegből etetni, babakádhoz állvány. A pelenkázó komód szerintem alap. Én legalábbis nem tudtam volna az ágyon görnyedve pelenkázni, öltöztetni.
2021. szept. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Speciális pelenkázókomód mint olyan nem feltétlenül kell, nekünk egy sima Ikea Hemnes komódunk van a gyerekszobában és azon egy feltét, nem lesz örökké pelenkás egy gyerek és nem akartunk bútort cserélgetni, de valami pelenkázó alkalmatosság nem árt, amikor pelenkázás közben pl sugárban fosikázott egy kanárisárga anyatejes áldást a gyerek akkor nagyon örültem volna ha az a kanapéra vagy a fehér szőnyegre megy, nem beszélve arról, hogy állandóan hurcolni a cseréhez szükséges eszközöket is szívás, illetve ha ruhát kell cserélni az sem árt ha kéznél van.
2021. szept. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!