Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Kaphatok egy kis lelki támogat...

Kaphatok egy kis lelki támogatást? Már belefáradtam az állandó vitatkozásba és győzködésbe...

Figyelt kérdés
Anyósom állandóan piszkál a fiam súlya miatt. Mert az ő gyerekei meg a testvérei gyerekei már 3 hónaposan 6 kilósak voltak, és akkor kezdték a hozzátáplálást is. A mi fiunk 5 hónapos, és 5,5 kg, 6 hónapos korára meglesz 6, és kereken 3 kilóval született. A férjem eddig mellettem állt, de már mintha beszippantotta volna ez a folyamatos piszkálódás, hiszen az előző korosztály is felnevelte a saját X gyerekét akiknek nem lett semmi bajuk. Már hiába mondom hogy az ellenkezőjével van tele az internet, a who ezt ajánlja, a védőnő, a gyerekorvos is ezzel ért egyet, sőt a mi családunkban is lassabb súlygyarapodás volt jellemző, illetve egy csecsemősnővér ismerősöm is alátámasztja, mindez már semmit nem jelent. Úgyhogy már a férjem is piszkál, hogy szoptassam többet, adjak neki más kaját is, hogy hízzon. Persze eszemben sincs, tudom hogy jól csinálom, csak azt nem tudom hogy állítsam újra magam mellé a férjemet. Úgy érzem egyedül úszom az árral szemben és bár megtörni nem fognak tudni, de az idegeimet kezdik felőrölni.
2022. júl. 12. 00:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Pont ez a célja szerintem. Könnyű mondani, de egyik füleden be- másikon ki. Viszont az tényleg nincs rendben, hogy a férjed is hibáztat. Ezt meg kellene beszélned vele.
2022. júl. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

Semmit nem tehetsz. Kozlod, hogy majd ha letesz egy gyerekorvosi diplomát ő vagy az anyja akkor talán meghallgatod őket,de addig fejen is állhatnak te akkor sem fogod előbb etetni vagy többet szoptatni. Ha szeretne békében élni fejezze be,mert te ezen úgy sem fogsz változtatni,sőt addig nem mész át anyóshoz amíg nem áll le.

Akár hangosan mondd ki Doktornő ,védőnő előtt az egészet úgy hogy férjed is ott van, hátha helyre teszik.

2022. júl. 12. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne mondd, hogy fáradt vagy, hiszen még az elején vagy. Ne magyarázkodj, hogy mit miért teszel. Te vagy a gyerek anyja és te tudod, hogy mi kell neki és hogy akarod nevelni, pont. Ezt ismételgesd, amíg meg nem unják és azután is, akárhányszor bele akarnak szólni abba, amit csinálsz.
2022. júl. 12. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
A férjeddel ülj le, és beszéld meg. Konkrétan mond meg neki, hogy ez nem disznónevelde, hogy hízásra megyünk, hanem egy kisgyerek, akinek az egészsége az első. (Bocsi ha kicsit durva a megfogalmazás, de a férjednek szerintem valami határozott beszélgetés kell hogy észhez térjen)
2022. júl. 12. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem is értem anyósodat... Hiszen meglesz a "nagykönyv" szerinti súlya is, bár ugye az se lenne probléma ha nem lenne meg, minden gyerek más ütemben fejlődik és nyilván az orvos, védőnő is szólna ha valami nem oké. Fél éves korára megduplázza, 1 éves korra meg háromszorozza a születési súlyát (elvileg)

Mindent jól csinálsz, esetleg ha férjed megint szól megkérdezném a helyedben, hogy mégis mit szeretne hány kg legyen a gyerek, félévesen 10? Illetve lehet jó lenne ha ő is elmenne veletek a védőnőhöz aki megnyugtatná, hogy minden rendben.

2022. júl. 12. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
Sokszor látom hogy 4-5 éves gyerekek már kövérek nem is kicsit .csak nem akarja férjed hogy gyereke kövér gyerek legyen óvodás korára.
2022. júl. 12. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Anyósodat tudod ignorálni, de ha a férjed is elkezdi szajkózni az anyja hülyeségeit, az baj. Ültesd le megbeszélni ezt, mert ez nagyon nem jó jel. Nem disznónevelde, ez nagyon találó, pontosan erről van szó.

Például az én fiam elképesztően kövér csecsemő volt. Most lassan 2 éves, nem túl jó evő, vaspótlást is kell kapnia. Öcsémék gyereke pici súlyú volt mindig, alsó határon ingadozott. Most ő is 2 eves, mindent eszik, amit elé tesznek, és rengeteget. Nem kell kövérre hizlalni egy gyereket ahhoz, hogy egészseges legyen.

2022. júl. 12. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nézd. Ezek csak szokások, nem szentirasok, a baba így is úgy is egészségesen felnő.

Itt most nem a babáról van szó, hanem arról hogy anyós rátok akarja erőltetni az akaratát, ráadásul inkompetensnek akar beállítani téged meg a férjed előtt is, ami úgy fest sikerült neki.

Most uljetek le beszélni a ferjeddel, hogy ti hozzátok a szabályokat, és az anyós max javasolhat, amit ti vagy elfogadtok, vagy nem.

De egyébként vannak viták amibe nem érdemes beleallni (pl hogy 5.5 vagy 6 hónaposan kezded el a hozzataplalast), de az elv a lényeg.

2022. júl. 12. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem reagálsz semmit csak csinálod úgy ahogy te akarod, akkor egy idő után abbahagyja. Anyósom is csinálta anno, aztán már neki is fura volt, hogy harmadszorra mondjanel ugyanazt a mondatot és nincs reakció.

Tudod, mint a sulis szekálásnál.

2022. júl. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Az anyós véleményét le kell tojni. A férjeddel meg beszélgess el, hogy doktor anyucikán kívül mire alapozza a véleményét, hogy nem jó a súlygyarapodása a gyereknek? Ha akar menjen el veled a védőnőhöz, ő az, akinek a szava számít és amíg te is azt érzed minden rendben, addig minden rendben.
2022. júl. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!