Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Mikortól kell cipő a gyereknek?

Mikortól kell cipő a gyereknek?

Figyelt kérdés

Jövő hónapban lesz 1 éves ,bútorok mellett már szelsebes, egyedül eddig 6 lépés volt a max, inkább mászik, de kitartóan próbálkozik a járással.

Egyelőre ilyen pepcos , puha talpú szivacs cipője van,inkább babakocsi ciponek használnám.

Kint a kertben szoktam csak raadni, de ha rajta van, nem teszi le rendesen a lábát, csak lábujjhegyen. Ugye abszolút nem tartja a kis lábát. Vagy ilyenkor még elég ilyen? Úgy olvastam akkor kell rendes, bokat tartó cipő, ha már egyedül , stabilan jár, de gondoltam megkerdezem Tőletek is, akik tapasztaltabbak



2022. szept. 15. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Én akkor vettem amikor már kint az utcán is (játszótér pl.) felnyomta magát és állt. Szerintem amúgy otthon sem hülyeség egy otthoni szandi ha már sokat áll és járkál, persze megfelelő arányban, nem kell mindig abban lenni
2022. szept. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Lassan kelleni fog, főleg, hogy jön a hűvösebb idő. Így a kinti pár lépéshez is kelleni fog.
2022. szept. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Amikor màr kint is lépeget rendesen. Addig csak kocsicipő, hogy ne fázzon a lába (a babakocsiban)
2022. szept. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Nekem most lesz 1 éves a lányom.

10hónapisan indult el, és kb 1 hónapja jár stabilan. (Kb 1 het leforgása alatt teljesen elhagyta a mászást és csak sétál).

Most adtam rá a napokban rendes cipőt. Eddig benn mezitláb/zokniban volt, az udvaron pedig puhatalpúban.

2022. szept. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Nekem is 1 éves a kislányom, még csak kapaszkodva lépeget, nem adok még rá cipőt, nem kell!
2022. szept. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Amíg csak felállt bútorok mellett, csak kocsi cipőt adtam rá, játszótéren is.
2022. szept. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
Én egy puhatalpú cipőt vettem 1 éves fiamnak, mert azért kint is feláll és kapaszkodva lépeget párat, de ennél komolyabbat még nem akartam, amíg nem tud rendesen járni.
2022. szept. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Keményebb talpú cipőt csak akkor kapott, amikor már segítség nélkül és sokat járt. Addig puhatalpú cipőben vagy mezítláb volt. Igazából most is leginkább csak az utcára adom rá a kemény talpú cipőt, bár lassan már hűvös/nyirkos lesz a kertben a puhatalpúhoz.
2022. szept. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem augusztus végén lett egy éves, de június közepén/végén amikor vettem neki szandált akkor már normális talpút vettem neki ( olyat ami tartotta a lábát). Egész nyáron azt adtam rá ha mentünk valahová vagy kint voltunk az udvaron. Igaz még csak egy két lépést tett kapaszkodással nyár közepén. Születésnapján már ügyesen sétált úgy hogy tolta a bébitaxit. Viszont látszott hogy nem támaszkodik rá hanem csak fogja. Nemrég vettem neki egy rendes kondi cipőt ami nagyon tetszett neki. Hozzá teszem hogy mostmár 2-3 hete minden kapaszkodás nélkül sétálgat. Napközben is ha otthon is vagyunk akkor is 90%-ban feláll és sétál. Bent viszont nem adok rá cipőt. Én azt vettem észre ha kocsicipőben próbálkozott akkor sokkal nehezebb volt neki.
2022. szept. 16. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!