Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Anyukák! Veletek már éreztetté...

Anyukák! Veletek már éreztették, hogy mások vagytok, mert ti nem bababörzén vettetek ruhát, vagy új cipőt vettetek a gyereknek és nem használtat a facebookon?

Figyelt kérdés
Néha már annyira őszintén tudnak lenni más anyukák,amikor a szemembe mondják,hogy mit nem vettem jó áron használtan,mert hogy újonnan is kapok annyiért, csak ugye nem márkásat,mert hogy én használt angol ruhát adok a gyerekemre, amit 1-2 ezerért veszek meg (szemben azzal hogy a körülöttem lévő anyukák pár száz forintért vesznek ruhát, használt cipőt). Utána én eladom a ruháimat,ha nem használtuk,szóval én se bukok azért túl sokat rajta. De a Brendonba még nem vásároltam ruhát a gyereknek,szóval mindennél van drágább szerintem..de nem értem,miért baj,ha új cipőt adok a gyerekre..miét szúrja ez sok anyuka szemét..vagy ha én nem 200 Ft-ért veszek meg egy felsőt..Néha nagyon elegem van a kéretlen tanácsokból,meg hogy más anyuka ennyire őszinte velem, a saját dolgával meg nem foglalkozik, a kedvencem amikor konkrétan a gyerek nevelésembe szólnak bele..

2014. szept. 11. 21:39
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
Nem jó érzés nyelni,főleg hogy a gyerek miatt szükségem van ezekre a kapcsolatokra..mert szeretném hogy szocializálódjon,de nem tudom,hogy az ilyen okoskodó anyukákkal akik beleszólnak a dolgaimba,szóval összeveszni nem akarok,egyik fülemen ki a másikon be, meg mindig mondom,hogy én másképp csinálom...de néha annyira bosszantó..
2014. szept. 11. 21:41
 2/36 A kérdező kommentje:
Az egyik anyuka a vezér, azt követi a többi és mindenki ugyanúgy csinál mindent...ugyanazt isszák a gyerekek, ugyanúgy fegyelmezi őket, és ugyanazt a járművet használják,ugyanott vásárolnak..ezt hívják klikkesedésnek? Lehet,hogy én csak látszólag fogok..nem akarok mindent ugyanúgy csinálni..
2014. szept. 11. 21:43
 3/36 anonim ***** válasza:
95%

nem tudom mi a gond,felnőttek vagyunk,ne tartózz közéjük,nem kell mindenkinek egyet értenie mindennel.

ha játszóról van szó keress másikat, ha oviról akkor egyszerűen legyél kedves de távolságtartó velük szemben.

2014. szept. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Amúgy én elég tökös lány vagyok,szóval vissza szoktam szólni, de azért a gyerek előtt nem nagyon akarok konfliktust se,meg kiközösített se szeretnék lenni,szóval olyan nehéz azért nyelni,vagy megtalálni a módját annak,hog helyesen kommunikálja le az ember..nem tudom ilyenkor ki mit szokott mondani vagy reagálni az okoskodásokra.. persze nyugodtabb lennék az ilyen társaság nélkül,sőt lehet a gyerek is megérzi ha nem vagyok az..de néha olyan jól megy az idő ha más anyukákkal vagyok..
2014. szept. 11. 21:48
 5/36 anonim ***** válasza:
91%

Egyszerűen válaszold ezt: "Mert megtehetjük!"


Nyilván az vásárol olcsón, akinek kevesebb a pénze.

Aki megteheti, az legtöbbször újat vesz.


De azt is válaszolhatod, hogy "Azért, hogy legyen mit megvennetek jó állapotban használtan...!" Csak ezen lehet, hogy megsértődnek.

2014. szept. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

szerintem túl sokat foglalkozol ezzel. ha nagyon zavar, keress más társaságot. nem kell neked velük lógni meg a gyerekednek rajtuk szocializálódni, ha ennyire kiborítanak, h ezen filózol utána


nem, velem még nem volt ilyen. mondjuk én a legkülönbözőbb helyeken vásárolok

2014. szept. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Azért ott nem tartunk,hogy el kell tőlük szigetelődnöm,sajnos a legtöbb anyuka ilyen körülöttem..tanácsokat oszt,kéretlenül..most akkor senkivel se beszélgessek?:)
2014. szept. 11. 21:49
 8/36 A kérdező kommentje:
Nem kiborítanak,csak nem voltam még ilyen helyzetben..én is ember vagyok, azt meg nem mondom hogy megtehetjük stb..mert mi se vagyunk eleresztve, de nem gondolom,hogy csak a tehetősek vesznek 1000 Ft-os ruhát a gyereknek..ami ráadásul használt..ha többezer forintos ruha lenne az más..
2014. szept. 11. 21:51
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

akkor fogadd el, h ez van és dolgozd fel valahogy, mert az se állapot, h ragaszkodsz hozzájuk, közben meg a saját állításod szerint is feszült vagy és a kérdéseden is az látszik, h teljesen rá vagy pörögve a dologra és nem tudsz mit kezdeni vele.


szal két választás: kezeled a problémát v ejted őket

2014. szept. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Nem menekülhet az ember el mindenhonnan,hiszen úton-útfélen ilyen helyzetekbe ütközik..én inkább abban kérek segítséget,mit lehet ilyen helyzetekben reagálni, vagy ti hogy szoktatok..attól még azt gondolom,mert a gyerekeink együtt vannak,nem kell nekünk jó barátnőknek lennünk az anyukákkal..
2014. szept. 11. 21:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!