Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » A testvérek nálatok a cipőt...

A testvérek nálatok a cipőt is megöröklik egymástól?

Figyelt kérdés

Két kicsi lányunk lesz, a nagyobbik is még csak most 2 éves, a kicsi most születik majd jövő hónapban. A nagy ruháinak jó része értelemszerűen megöröklődik a kicsinek is, na de a cipővel mi a helyzet? Most nem a babakocsis mamuszra gondolok, ami télen melengeti a babalábikat, hanem a rendes cipőre, amiben járt. Alapvetően nem ellenzem a használt ruhák újrahasznosítását, de a használt cipő, főleg egy járni tanuló/frissen megtanult gyereknél nekem valahogy furcsának tűnik, nem tudom, ártok-e ezzel. De közben meg vettem azért pár igencsak jó minőségű és drága cipőt is, amit természetesen a nagylányom kinőtt egy szezon alatt, szóval egy kicsit sajnálnám is megválni tőlük.


Szóval nálatok a cipők is ugyanúgy öröklődnek, mint a rugdalózók?


2022. okt. 3. 09:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

Volt amit megörökölt, de volt amit kidobtam.

Mondjuk a nagyon pl a hótaposók kb 5x voltak a lábán, akkor is szánkóval húztuk őt 😅 Azokat megkapta a kicsi.

De a bakancson pl már lehetett látni h a csúszdától a sarokrész el vam kopva. Azt már inkább nem adtam rá a kicsire. Edző cipő megint csak láthatóan elnyűtt volt. Balerina cipőről tudtam h szintén 3x volt a lábán, azt megkapta a kicsi.

Én a belsejét is megnéztem h ki van e taposva a betét. Onnan tudtam a legjobban megállapítani

2022. okt. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is van amelyik igen, van amelyik nem.

Elsőszülöttem fiú, a kicsi lány. 2.5év különbséggel.

Szoval emiatt sem tudok mindent ráadni. De ami olyan állapotú,azt simán eltettem a kicsinek.

Lanyom most 1 éves és most hordja azokat a cipőket, amiket a fiamkb fél évesen kapott "dísznek"

2022. okt. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
51%
Nem.
2022. okt. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%
Amit alig használtunk,azt igen,amit a nagyobb kitaposott,azt nem.Akkor sem,ha kívülről nem kopott.Én az ilyet a védőnönek adom,ő meg olyannak,akinek ha adományból nem lenne, akkor semmilyen cipője nem lenne.
2022. okt. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is, amit pár hétig használt, az oké, amit kitaposott, azt már nem adtam rá. Szerintem azért látszik egy cipő állapotán, hogy mennyire tartotta meg a formáját.
2022. okt. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
52%
Cipőt nem
2022. okt. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

A nagy részét igen. Kapott azért sajátokat is, de itthon, udvarra jók voltak a kopott orrúak is. Utcára/elmenni bárhová a jobbakat, illetve az újakat adtam rá.

Sokat csak azért nem örökölt meg, mert szezonálisan teljesen eltért a méret. (Egyik téli, másik nyári gyerek.)

2022. okt. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%
Megörökölné, ha egyneműek lennének. Ebből a szempontból rossz, mert több olyan lábbelije is volt/van a lányomnak, ami teljesen jó, szinte alig hordott állapotú.
2022. okt. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%
Simán ráadom, nem testvérét (az nincs) hanem ismerősöktől, amit kapunk, nyilván a jó állapotút.
2022. okt. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nehézkess, hiába van 3 egynemű gyermekünk.

A nagy tavaszi, a 2 kicsi téli.

Így a középső mire belenött, már más szezon volt. 3 év van közöttük, de a középső már majdnem utolérte a nagyot cipő méretben, alig 2 méret választja el őket.

A legkisebbnek meg olyan magas a lábfeje, hogy az 1 számmal nagyobb cipők se mennek fel rá. 🤦‍♀️

2022. okt. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!