Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti, akik rosszak voltatok,...

Ti, akik rosszak voltatok, nem féltek, hogy a gyereketek is "megörökli" ezt?

Figyelt kérdés

Égetnivaló gyerek voltam, úgy kb 15-16 éves koromig. Pedig kicsinek hatalmas nagy kék szemek, szőke loknik, senki nem hitte el eleinte, milyen borzalom vagyok... De belegondolva, csodálom, hogy anyukám nem adott intézetbe, és mondta mindenkinek, hogy külföldön tanulok.:D Igazából hisztis is voltam, még 8-9 évesen is simán a földön fetrengtem, vagy toporzékoltam, esetleg addig nem szólaltam meg, amíg az nem volt, amit én akartam (a rekordom 4 nap). Később jött a kamaszkor, a bulizások, visszaszólások. A férjem is a "rossz gyerek" kategória volt, csak ő azért, mert mindig pörgött, mindenhová felmászott, anyósom élete teljesítményének tartja, hogy sikerült életben tartania. Esett bele aknába, kimászott a 2.-on az ablakon, volt, hogy felmászott a villanypóznára és a tűzoltók szedték le, stb. 6 éves korától 15 éves koráig nem volt olyan év, hogy ne került volna kórházba valami miatt (csonttörés, rándulás, szalagszakadás, stb).


Bevallom, félek, hogy a gyerekeink is ilyenek lesznek, aztán én leszek heti szinten az iskolaigazgatónál "vendég", vagy engem hívnak kétségbeesetten, hogy kiszökött a gyerek az óvodából. Mi a tapasztalat, ahol a szülők gyerekként rosszcsontok voltak, később ez öröklődött? (kicsit megnyugtatásra vágyom, őszinte leszek:D)


2019. aug. 24. 19:02
 1/8 anonim ***** válasza:
98%

Ezt nevezik karmának. :D

Viccet félretéve, egy gyerek viselkedésére ezerféle dolog van hatással: gyerek alaptermészete, szülők nevelési módszerei, szülők természete, otthoni alaphangulat, környezet hatásai stb. Szóval van esély, hogy annak ellenére, hogy égetnivaló kölyök voltál, a gyereked ötöst kap majd magatartásból. :)

2019. aug. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Nincs rossz gyerek csak eleven. Az én gyerekem még kicsi nincs tapasztalatom.

Viszont unokaöcsém 3,5 éves eszméletlen hisztis makacs, ellenszegülő.. VOLT míg be nem iratták judora.

Ha az enyém is "rossz" lesz (eleven) biztos beiratom vmi sportra, ami jól lefárasztja.

Vissza gondolva én is iszonyat rossz gyerek voltam, akkor amikor nem sportoltam. Biztos van benne valami.

2019. aug. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hú ettől én is tartok! :D Olyan rossz gyerek voltam, hogy azt nehéz szavakkal kifejezni, nem is csodálom, hogy apukámnak agyvérzése is volt... Konkrétan szerintem minden szülőnek a rémálma egy olyan gyerek mint amilyen én voltam, le sem merem írni miket műveltem. :D

A kislányom egyenlőre egy kis angyal de kezdi ő is a földönfetrengős hisztiket de én azt mondom magamból kiindulva, hogy ez legyen a legrosszabb. :D Mindent próbálok, hogy ne legyen olyan mint én, nálunk a szüleim is sok sok helyen elrontották a dolgot sajnos amilyen hibákat én igyekszem nem elkövetni. :)

2019. aug. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is nagyon rossz voltam, olyannyira hogy több, mint 20 éve hallgatom anyáméktól, hogy: " Remélem legalább a felét visszakapod" :)


Férjem annyira rossz volt, hogy plusz lapokat kellett betűzni az ellenőrzőjébe mert teli volt rovásokkal


Másfél éve megszületett a lányunk és égetni való. A játszótéren még a nagyobb (5-6 éves) fiúk is elmenekülnek tőle XD

Anyáméknak mondtam hogy megátkoztak a mantrájukkal :D


Én egyébként azt vettem észre játszón, védőnőnél, hogy a lányok harciasabbak illetve, ha unatkoznak - legalább is az enyém, akkor szokott nagyon rosszalkodni vagy hisztizni.


Sok mindentől függ milyen lesz, nyilván a szülök temperamentumától is. Ha nagyon rosszalkodna és még kicsi foglald le. Hagyd pakolászni természetesen a fiókokat meg szekrényt, mert a játékai nem fogják érdekelni :)


Ha már nagyobb beírathatod sportolni, ahogy előttem is írták. Le kell vezettetni vele a fölös energiát.

2019. aug. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azzal h milyen természetet örököl, nem tudsz mit kezdeni. De ha tudod v sejted rola h olyan lesz mint te, akkor megprobálhatod ugy nevelni h ez kevésbé ütközzön ki rajta. Férjem és én is borzaszto aktiv, kiváncsi és sokszor rossz gyerekek voltunk. A lányaim ugyanilyen nyughatatlan természetüek, iszonyat önfejüek is. Náluk a legelején kell megfogni 1-1 szitut, mert ha hagyom bele menni akkor nagyon elszalad velük a ló..ennit tudok tenni, ismerem öket ha pl nem szolok rájuk minden egyes alkalommal a játszon h ne szaladjanak a nagy dombra, akkor tudom h a következö az lesz h majd biciklivel akar felmeni és leszántani onnan és összetöri magát.

Más szülök meg hülyének néznek miért vagyok ilyen szigoru h nem engedem a dombon szaladgálni. Nem értik meg h a lányaimnak ez nem lesz elég és továbbfejlesztik a dlgot vmi veszélyessé..

2019. aug. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Haaat,nekem anyám mindig mondja, hogy reméli olyan gyerekem lesz, mint én voltam. Én erre mindig azt mondom, hogy én is! Pedig nem voltam hisztis, sokkal kifinomultabb eszközökkel dolgoztam...Inkább kreatív gyereknek mondanám magam 😄Szóval nem bánnám, ha olyan lenne, plane, ha fiú (én mondjuk lány vagyok). Ha viszont tényleg olyan lesz, a kamaszkorarol nem akarok tudni. Egyáltalán semmit! Attól durván kiborulnek.
2019. aug. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Háát...a férjem és én is amolyan "langyos vizek" voltunk világ életünkben, kisfiunk 4 éves- mint a tűz.:-)Fogalmunk sincs, kire hasonlít, de ezzel az erővel a fordított eset is igaz lehet..
2019. aug. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez igy van.Igen,en tudom bizonyítani. :D

A férjem anno maga volt a pokol fajzat,az összes rosszasàgban benne volt,verekedett sokat,már kis iskolàsnak is.(amit nem nagyon értek mert anyosom bölcsis dajka,komolyan mondom nagyon jo asszony,minden téren,szuper nagymama) szóval nem hiszem hogy a neveléssel lett volna a gond.Mindig mesélték a sztorikat hogy milyen rosszasàgokat csinált a férjem,és majd megtudom ha gyerekünk lesz.Ekkor még csak nevettem hogy ilyen nincs meg én amúgy is egy tündéri gyerek voltam,nem nagyon volt rám panasz meg hát ha lesz gyerkőc majd ràm fog hasonlítani.

Majd megszületett a fiunk,aki nem elég hogy külsőre 100 szàzalék apja,ha orvoshoz megyünk (ugyan az a dr nö van még akihez a férjem járt anno meg én) elvan hüledezve minden alkalommal hogy ez a gyerek tiszta apja!!!Volt hogy megkérdezte hogy biztos én vagyok az anyja mert hogy én rám nem is hasonlít.Mindig olyan jókat nevetünk ezen.Akivel olyan a helyzet annak azt szoktam mondani hogy az én làbam között nem "az" van hanem egy fénymàsolo.😂

Na de itt jön a fekete leves,személyiségre is tiszta apja,olyan égetni valóan rossz (eleven) hogy anyosom meg aposom többször a fejüket fogtàk és rám,ránk néztek hogy kislànyom ez a gyerek MÀR rosszabb mint az apja,meg hogy màr túltesz az apjàn.Meg köseem fel a felkötni valót.:D

Azt hiszem lesznek gondok ahogy egyre nő.

Megprobàlom ràncba szedni még addig.😅

2019. aug. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!