Most 9 hónaposnak milyen overallt vegyek télre?

Figyelt kérdés
Épp most nőtte ki a meleg bundás ruháját. 68 cm jelenleg. Szeretném ha egész télen jó lenne rá, mekkorát vegyek? 74 vagy 80 cm-set? Illetve nem tudom hogy lábasat vagy láb nélkülit keressek? Még nem jár, fel se állt, így egyelőre hordozókendővel és babakocsival sétálunk, nem túl vastag ez? Be fogja tudni hajlítani benne rendesen a lábát? Milyen más szempontok alapján válasszak?
2022. nov. 15. 20:44
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Kisfiam 8 hónapos, 74 cm, 80-as pufi overallt vettünk neki télre. Belül puha, bélelt, kívül “kabát anyagú”, bocsi, nem jut eszembe a neve :D. Nekünk lábfejes és kesztyűs, így kevésbé kell babrálni az alá/mellé öltöztetéssel. De egyelőre még ha babakocsizunk, akkor pufi kabátban, bélelt,vastag nadrágban van bundazsákkal, az overallt tényleg az igazán hidegekre terveztem.
2022. nov. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hordozáshoz nem jó a csúszós anyagú overál. Ahhoz a softshell vagy a plüss/polár anyagú a legjobb. Melegíti a hordozó is, a hordozós pulcsi is jó találmány.

Babakocsihoz mehet a síoverál. Majd ha hidegebb lesz.

A méret márkafüggő. Pl: a hm-es 74-es még akkor is jó volt, amikor 80-as hm-es bodyt hordott a fiam.

A lidl-ös 74/80-ast 83 centiig hordta a lányom.

Ha most 9 hónapos és még nem áll, akkor a babakocsiba szántból mehet lábfejes, valószínűleg max. a szezon végén fog járni.

Lehet kapni visszahajtható kézfejű/lábút is.

Hordozáshoz overálból se jó a lábfejes.

2022. nov. 16. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A fiam 6 hónapos, 70 centi és 8 kiló. Most 74-es ruhákat hord már 3 hete. Így én 80-as overált vettem télre. Most van egy 74-es átmeneti pamut overálja, az még ebben az időben bőven jó. De a hideg időre nagyobbat vettem. Annak alá lehet öltöztetni. A 74-esnek már nem tudnám.
2022. nov. 16. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a gyereked most 68, akkor egyéves korára nem lesz 74 se. Ha normális méretezésű overált veszel, tél végére fog belenőni a 74-esbe is.

Szintén normális márkánál nem kell nagyobbat venni a hordott ruháinál overálból sem, mert eleve belekalkulálják az aláöltöztetést.

2022. nov. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
56%
Én ilyenkor már 80-as méretű overált adtam mindegyik gyerekre. Amúgy ha hordozni akarod, érdemes nagyobbat venni, mert felhúzódhat a lábán és ha pont akkora méret, kint lesz a lába. És kevésbé kényelmes neki.
2022. nov. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!