Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Május végi babának milyen és...

Május végi babának milyen és mennyi ruhával készülnétek?

Figyelt kérdés

Mindent újonnan veszünk, illetve vintedről rendeltem pár ruhát, de igazából nem tudom miből mennyi is kellene, hogy ne legyen se sok, se kevés. Van már 17db rövid ujjú body, 12db hosszú ujjú body, 8db rugdalózó, 3db kisnadrág, 3db vékony sapka. A legtöbb 56-os méret, de van jópár 62-és, és pár db 50-es is. Amit még tervezek beszerezni: vékony hálózsák, pólya, textilpelus. Szerintetek miből kellene még vennünk? Az időjárást pontosan nem tudhatom, de mivel május végén-június elején fog születni, így inkább melegebb időre készülök, vastagabb ruhákat nem is vettem.

Ti mennyi ruhát vettetek kezdésnek, és tapasztalatod szerint mennyi, amire valóban szükség is van?


febr. 2. 15:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a mennyiség kb elég kezdésnek.
febr. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Ha a 8 rugdalózó 3 különböző méret, akkor az kevés lesz. Még 1-2 vékony pulcsit, vagy kocsikabátot vennék.
febr. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

Halozsakbol kettot vennek a balesetek miatt, vizallo lepedo is hasznos, legalabb 2 db, de ha tobb, nem gond. Textilpelusbol szerintem ne vegyel sokat kezdesnek, mert nem tudhatod, hogy kell-e egyaltalan.Az en kisfiam nagyon bukos baba volt, mi elhasznaltunk naponta vagy 6-7 darabot, de unokatesomek meg mondjuk hetente kettot, nalunk nem bukott a babo.

Overalt is beszereznek azert, aprilis vegi kisfiammal hasznaltuk szerintem vagy juniusig biztos setahoz, nem volt azert annyira meleg. De mi sokszor estenkent is setaltunk, mert mashogy nem aludt, szoval ahhoz jol jott nagyon.

Pulcsi, kabat abszolut nem praktikus egy ujszulottnek, en azt biztosan nem vennek.

10 rugi, 10 bodyval kezdtuk 56-os meretbol, erre emlekszem, de ez igy eleg is volt nekunk. Aztan havonta nott egy meretet, szoval szinte folyamatos volt a vasarlas 🤣

febr. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az is kérdés milyen gyakran szeretnél mosni. Én azt mondanám elég mindenből 6-7 darab, majd ha kitapasztalod mit szeretsz ráadni és valami kevés, vesztek még.

Június elején született a kislányom, rengeteg ruhát örököltünk, de gyorsan meglettek a kedvenc darabok, így nem használtunk túl sokat belőlük.

Érdemes még venni egy-két vékony kardigánt, az nyáron is jól jöhet, plusz nekem bevált az a módszer, hogy volt egy vékony takaró fixen a babakocsiban (a babakocsi meg mindig ott volt, ahol mi). Ezt tényleg csak mosni vettem ki onnan, így nem volt az, hogy elfelejtem, bent is kéne, de koszos lett, kéne sétánál, mert elbújt a nap hortelen, de nincs nálunk, ennyi. Szerintem nyári babát öltöztetni a legkönnyebb! :)

febr. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
32%

Még 1-2 vékony pulcsit, vagy kocsikabátot vennék.


Újszülüttnek teljesen értelmetlen dolog pulcsit és kis kabátot venni, mert felcsúszik a nyakába.

Egy polár overál, pl Monello sokkal hasznosabb.

febr. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is írtam kis kardigánt, mi használtuk, sosem volt vele gondunk. Szerintem a polár overál túlzás nyárra. Ősszel már használtuk, nyáron sosem.

4 voltam

febr. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%

Nem csak polar overal letezik..:) Es termeszetesen melegben nem is kell hasznalni. De bizony eleg szeszelyes az idojaras meg juniusban is sokszor.


Egyebkent nektek sose csuszott fel a pulcsi, amikor felemeltetek a babat? Nekem allandoan a nyakaban volt, abszolut nem valt be.

febr. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amijenek a júniusok az utóbbi években, simán kellhet egy polár overál egy újszülöttre.
febr. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!