Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Ágynemű szettből mennyi kell...

Ágynemű szettből mennyi kell egy csecsemőnek?

Figyelt kérdés

Mennyit vegyek? Első baba lesz. Kell mindegyik takaróhoz hozzá illő fejvédő is, vagy az lehet más? Nálatok hogy van? Miből mennyi van (fejvédő, baldahin, takaró, párna)?

Köszönöm a válaszokat!

27+2 hkm


2013. jún. 3. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem csak 2 fejvédöm volt, és 2 lepedö, ennyi.

baldachint nem szeretem csecsemöknél, takaró meg párna eleve nem kell, majd kb csak 2 éves kortól.

2,5 éves lányom már takaróval takaródzik, de 2 garnitura van neki.

2013. jún. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Három gyerekem van.

2-3 hónapos korukig mózeskosárban aludtak mellettem, abban volt egy textilpelus alattuk, rajtuk meg takaró, amíg picik, nem takaróznak ki.

Baldahin sosem volt.

A 120X60-as kiságyhoz van egy rácsvédő körbe. Azt nem kell olyan gyakran mosni, télen fűtőtestre tettem, nyáron a napra, két alvás között is megszáradt. (Amíg nem tud forogni, addig egyáltalán nem is kell, mert nem megy neki a rácsnak, később meg max. napi kétszer alszik már.)

Párnája még az 5 évesemnek sincs, de pici babának kifejezetten nem ajánlott.

Másfél-két éves korig én hálózsákban altattam őket, abból volt mindig legalább kettő az évszaknak megfelelően.

Később felnőtt méretű takaróra váltottunk egyből, az nagyobb eséllyel rajtuk maradt mint a kis gyerek méretű.

4 éves koruktól már betakaróztak, ha fáztak alvás közben is.

2013. jún. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja, a lepedő lemaradt: felnőtt méretű lepedőt hajtottam ketté, az ment a kiságyba, és amikor szobatisztaságot tanultak, akkor vízhatlan lepedő is ment alá.
2013. jún. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy lepedő kell, meg egy lábzsák. Minden más fulladásveszélyes. Semmit nem szabad még odarakni, se plüssállat, se alvóspelus. Persze, mindenki azt csinál amit akar, de legyen vele tisztába, hogy életveszélyes.
2013. jún. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
két lepedőnk van és két vízhatlan alátét. Hálózsákban alszik. Takaró, fejvédő, baldachin, párna szerintem teljesen felesleges.
2013. jún. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Négy lepedőnk van. Egyszer egy nap alatt elhasznált hármat, úgyhogy ezt nem bántam:-) A feje alá tettem pelust, amíg nem mozgott a baba, de a második babánál ez csak pár hétig tartott, mert ő már akkor ráncigálta, meg beakadt alá a keze. Körben rácsvédő van, ez hasznos nekünk, mert mindkettő gyerek a rácshoz bújva szeret aludni. Később meg tud nagyokat koppanni a kis buksijuk. Az első kb. két hónapban takaróval takartam (sima kis polár pléd), aztán hálózsák. A két és fél éves fiam is hálózsákban alszik, éjjel néha keresztben fekszik az ágyon, lelóg róla, átfordul a másik irányba. Takarónak, párnának semmi értelme. A baldahin szép lehet, de nekem az jut róla eszembe, hogy textil, ami gyűjti a port, és pont rárázom a babára, amúgy meg eggyel több mindent kell mosni:-)
2013. jún. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy szett ágynemű+rácsvédő+baldachin. Amikor vendég jött azt használtam. Ezen kívűl még kell másik takaró is 1-2 db, hogy legyen mit cserélni, de ez nekem már nem "ment" a rácsvédőhöz. Csak annyit néztem, hogy nagyjából a színe hasonló legyen. Ez is szép volt, csak nem egyforma. Párna nem kell picinek, később használtuk csak azt a nagyon laposat, ami csak egy kis vékonyka. Lepedőből jó, ha van 3-4. Én most varrattam párna+takaró huzatot, nagyobbat és 2500ft lett varratással együtt. Érdemes szerintem megnézegetni az anyagokat is méterárú boltban.
2013. jún. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem csak egy baldahinos szetem volt ,lepedöböl 2-3 is volt de mihelyt nagyobb let a lányom a takaron kivül mindent elraktam a szettböl .
2013. jún. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!