Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Mit gondoltok a mai, modern...

Mit gondoltok a mai, modern eldobható pelenkákról?

Figyelt kérdés
[link]

2013. jún. 24. 12:08
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Nos, hát éppen ezért tettem fel a kérdést. :) Mert első ránézésre nem tudtam megítélni, kellően objektív-e a cikk, vagy inkább piacorientált.

Egyelőre úgy fest, az utóbbi. Persze jöhetnek ellenvélemények is, indokkal.

2013. jún. 24. 12:40
 12/24 anonim ***** válasza:
66%
Nagyon szemezgettem a mosható pelusokkal. Aztán kiszámoltam, hogy marhára nem éri meg. Noname pelust használunk, max 5 ezret költök rá havonta, és teljesen jól bírja. A moshatóhoz ha hozzászámolom a papírbetétet, vizet, mosószert, áramot, meg még a saját energiámat, hát köszi... Kis lakás, állandó teregetésre meg áztatásra nincs módom, meg kedvem sem. Lehet, hogy ha több gyereknél valaki végig kihasználja a pelusokat, akkor oké, de amit én néztem, egy normál készlet kb 80 ezer ft, plusz a papír betétek. Pedig alapvetően szeretek környezetbarát lenni. Ha lényegesen olcsóbb lenne, talán itthonra bepróbálkoznék vele.
2013. jún. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Csak ilyet használunk... Mivel a babánk bőre ugyanolyan érzékeny, mint a miénk, csak ettől nem kiütéses, égővörös (én is mosható betétet használok, azóta szűntek meg az allergiás panaszaim, amit a betét okozott)... Igaz, hogy a kezdő készlet sokba kerül (mondjuk még így is feleannyiba, mint az eldobható, csak ott ugye x időnként adod ki rá a pénzt, nem egészben), de minőségi pelussal (tehát nem gagyi kínai minőséggel) ugyanannyit bír, mint az eldobható. Sőt, lehet kicsit trükközni, lehet beletenni un. "kakifogót", ilyen vékony, bársonyos tapintású papírt képzelj el, ami elbomlik (le lehet húzni a wc-n), így a pelusra alig jut a kakiból. Nem vesz el több időt, mint az eldobhatós, hiszen csere után nem kidobod (csak max a papírbetétet lehúzod a wc-n), kis átöblítés, és mehet a tárolóba/mosógépbe, kisbaba mellett úgyis sok a mosnivaló. Mivel eleve környezetbarát mosószert használunk (szintén allergia miatt), ezért még azt sem lehet rá mondani, hogy ezzel szennyezzük a környezetet (de az eldobható gyártásához is rengeteg víz megy el...). Nincs az a pénz, amiért visszaszoknánk az eldobhatóra, nem érte meg!
2013. jún. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

mi mossuk .nagyon szeretjük. nem igaz, h. egy vagyon, olcsón is meg lehet oldani, nekünk egy itt megismert anyuka varrta őket, plusz külsőket vettem hozzá 3-at, meg 2 doboz kakifogó papírt,összesen 30e ft volt. sztem a terhesség 9 hónapja alatt egy szegény családnak sem nagy cucc ennyi pénzt összegyűjteni, és utána semmibe nem kerül.

folttisztítózni nem kell, sima szappannal kijön a kaki. vasalni nem kell. 40 fokon mosom, teafaolajjal vagy ecettel öblítek. nekünk a víz nem kerül pénzbe, így esetünkben ez sem szól ellene. nem igaz, h. nem bír annyit a baba fenekén. nekem a libero örökké átázott reggelre, ez nagyon ritkán. egyébként nem kell kizárólagosan egyik mellett letenni a voksot ,hosszú útra,éjszakára, lehet a babára eldobhatót adni,ha valakinek az szimpi.

az biztos, h. mi a pelenkakiütést nem ismerjük.

és nem szeretnék belekezdeni ,abba, h. vajon mi az az anyag, ami több deci pisit megfog az eldobhatóban...

csak azt utálom, ha valaki úgy hurrogja le a moshatót, h. még sosem használta. majd még úgy is jönnek a "rohad benne a gyerek feneke" és társai válaszok.

2013. jún. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén én eldobhatót használok. De le a kalappal azok előtt akik bevállalják a moshatós verzió, mert én biztos hogy nem fogom.


12 évvel ezelőtt a nagy gyerekemnél is eldobhatót használtam, és most is a 6 hónaposomnál.

Soha nem volt egyiknek sem pelenkakiütéses a feneke, sem semmi baja az eldobható pelenkától.


Senki sem lesz jobb vagy rosszabb anya azáltal hogy milyen pelenkát használ. Mindenkinek szíve-joga eldönteni.

2013. jún. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
75%

Azt azért nem gondolnám, hogy ugyanaz a 3 pelenkakülső kiszolgálja a babát nullától kb. két, két és fél éves korig, mire szobatiszta lesz... Nem beszélve arról, hogy addigra extrém csúnya lesz szerintem.

Nem vagyok moshatóellenes, sok barátnőm, ismerősöm használja, ahogy írtam, én is nagyon sokat gondolkodtam rajta, de arra jutottam, hogy ha nem akarok állandóan mosni, meg tényleg jó márkát választok a moshatóból, akkor a kezdő készletet 80 ezer alatt nem úszom meg. Havi ötezres pelusszámlával számolva 80 ezer Ft árú pelenka 16 hónapig kitart. És akkor nem számoltam bele a papírbetétet, a mosás költségét és a saját melómat.

Másik: télen így is probléma, hogy hová teregessek, hát még ha a pelenkákat is folyamatosan mosnám-szárítanám... Aki úgy érzi, neki megéri, hát rajta, én maradok az eldobhatónál.

Másik, amin lamentáltam, hogy vannak az egy- és többméretes mosható pelusok. Nos lehet, hogy az egyméretest rá lehet adni az újszülöttre is és a kétévesre is, de nekem ez nagyon fura, akárhogy nézzük is, hiszen kizárt, hogy tökéletesen illeszkedjen egy három kilós újszülöttre, meg egy két és fél évesre, ráadásul a pelenka igénybevétele is egész más az újszülött, mint a totyogó, majd rohangáló kisgyerek esetében. A többméretesnél meg sokkal többe fog kerülni, hiszen minden méretből meg kell vennem a csomagot....

2013. jún. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Gabka77, szerencsére a jó pelenkák ezt is megoldják :)

Nálunk az abszolút kedvenc a fuzzibunz, igaz, nem olcsó, de ott pl. nem csak elől állítható patentokkal, hanem a comb résznél, konkrétan a gumit tudod állítani (ráadásul adnak pótgumit), szóval az illeszkedése tökéletes :) Igaz, mi nem az olcsóságra törekedtünk, hanem a baba bőre indokolta a moshatót...

2013. jún. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Na ezt a márkát már csak kíváncsiságból is megnézem. :-) Mondom, sokáig lamentáltam a dolgon, bár úgy érzem, nem választottam rosszul. :-)

Az én babáimnak sose volt gond a bőrével (mi Huggiest használtunk egészen idáig, mindegyik gyereknél, csak most hogy nehezebb beszerezni, mert kivonták, kellett keressek másfajtát és a babylove jól beválni látszik) de szerintem ennek nem elsősorban a pelus az oka, hanem a fürdetőnk és a popsikenőcsünk. Forevert használok mindenre, mert az adalékmentes és természetes. Nagyon bevált. :-)

2013. jún. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
76%
Minden tiszteletem annak, aki használja, de én semmi pénzért nem kínlódnék vele. Mellesleg mi ugye eldobhatót használunk és a pelenkakiütést mi sem ismerjük még hírből sem, pedig már 1 éves a fiam.
2013. jún. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
50%

Van olyan eldobható pelenka, ami lebomlik hamar.


Nem egy ismerősöm van, aki moshatózik, de utazáskor, éjszakára, nyárra (nagy melegre) mégis eldobhatót használnak, mert az nem ázik át és nem pállik be a gyerek feneke.

2013. jún. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!