Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Gyapjú pelenkakülsőt lanolinna...

Gyapjú pelenkakülsőt lanolinnal kell kezelni. Helyettesithető-e a lanolin vmi mással esetleg?

Figyelt kérdés

2013. júl. 16. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is csak a lanolinos megoldást tudom, pont ezért nem is szeretem a gyapjú külsőket. PUL anyaggal tudod csak helyettesíteni szerintem, amiből a pelenka külsők készülnek, vagy zsebes pelenka külsőt tudsz még ráadni, esetleg pelenka védőt. De ezek ugye mind mind eltakarják a gyapjú pelust. Azért ha rábukkansz valami megoldásra akkor írd meg.
2013. júl. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én sem ismerek más megoldást, pedig elég sokat kutakodtam anno a témában, de nem találtam alternatívát.
2013. júl. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nekem volt 1 tippem és ki is próbáltam.A lanolint helyettesitettem igazi házi DISZNÓZSIRRAL.Ezt ugy csináltam ,h felolvasztottam kis vizben 1 kanál zsirt majd langyos vizhez adtam,kis sampon,kiöblitettem benne a pelust,hagytam,h megszivja magát,kifacsartam ,száritottam.Ma pedig teszteltem a gyereken délutáni alvás során.Hihetetlen de a belsö tetra pelus nagyon pisis lett,a külsö viszont csontszáraz maradt.Bár nem tudom hosszútávon hogy fog müködni,de sztem jó megoldásnak látszik.
2013. júl. 18. 22:14
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez tényleg jól hangzik :)

Arra gondoltam mint esetleg felmerülhető probléma, hogy biztos más egy picit a disznózsír a lanolinhoz képest, arra figyelj oda, hogy nehogy a belsőre is menjen, ezzel rontva a nedvszívását. Lehet, hogy tényleg működni fog hosszútávon, de jobb "kételkedni" is egy picit. Ugyanilyen kísérletező voltam én is egyébként, csak már túl vagyunk a pelusos koron :)

Miért keresel egyébként alternatívát? Lanolin ára miatt, vagy esetleg nehezen tudsz hozzájutni?

2013. júl. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!