Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Kemény vagy puha talpú cipőt...

Kemény vagy puha talpú cipőt vegyek? Vagy mindegyiket?

Figyelt kérdés
Oldalazva elég gyorsan szedi a lábát kanapé mellett. Most puha talpú van és nagyon szereti. Kellene már kemény talpú? 9 hónapos
2013. szept. 8. 09:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Annak a babának, kisgyereknek, aki tanul járni, vagy aki éppen, hogy elkezdett járni, mindenképpen puha talpú cipője legyen. Az a legkényelmesebb és legjobb a számára.
2013. szept. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hű, nagyon nem kellene még ilyenkor cipőt adni rá!!!

A védőnőd nem figyelmeztetett mikor meglátta?

Tilos cipőt adni a gyerekre amíg önállóan, kapaszkodás nélkül nem jár és akkor is csak utcára.

Ha már önállóan lépeget többet egymás után, akkor lehet először puha talpú, bokafogós cipőt venni neki.

Ha nekem nem hiszel, kérdezz erről egy ortopéd szakorvost és kérlek, még ma tedd el a szekrénybe azt a cipőt, ha nem akarod, hogy később sokat szenvedjen szegény a gerincével (ami pl. a lúdtalp következménye lehet).

2013. szept. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Épp emiatt van most puhatalpúja, ami olyan, mintha nem is lenne rajta, ortopéd orvosok is javasolják.
2013. szept. 9. 08:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Normális ortopéd orvos semmilyen cipőt nem javasol amíg nem képes önállóan járni!

De a te gyereked, úgy teszed tönkre ahogy akarod.

2013. szept. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát ha a kérdező egy Liliputi, v hasonló puhatalpúra gondolt, na az a zoknival egyenértékű, csak nem esik pofára (bocsi) fél méterenként a padlón, miközben járni tanul.

Az ajánlás, amikor már tud járni: egyenletes talajon (lakásban, aszfalton): kemény (de nem merev!) talpú, bokafogós

egyenetlen talajon: mezítláb (tehát a puhatalpú cipő is)

Még nem kell neki "rendes" cipő sztem.

2013. szept. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Puha talpúval nem teszem tönkre a gyereket, hisz tényleg egy zoknival ér fel, csak ezt nem akarja levenni és nem csúszik el. Kemény talpú esetén is egy pediped fajtájúra gondoltam. Sok babán látni keménytalpút ennyi idős korában, ezért is kérdeztem, hogy kellene-e, én csinálok-e valamit rosszul, hogy még csak puhatalpút adok rá.
2013. szept. 9. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!