Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Egyes anyukák miért adnak...

Egyes anyukák miért adnak méregdrágán használt/turkálós ruhákat?

Figyelt kérdés

A facebookon is számos adok-veszek csoport tagja vagyok, vaterán is szoktam nézegetni gyerekruhákat és némelyik anyuka pofátlanul drágán ad nyilvánvalóan turkálós márkájú (next, george stb.) ruhákat. Vateráról is rendeltem már újszerű agyonmosott, szakadt ruhákat.

Miért kell átverni egymást?

Én azon vagyok kiakadva, hogy nálunk például a Hádában is van pár anyuka, akik mindig jönnek, amikor árucsere van, és zsákszámra viszik a ruhákat, aztán töltik fel Vaterára háromszoros áron.



2013. okt. 1. 15:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert vannak anyukák, akik a Next-es cuccokért ölni tudnának. Az tény hogy minőségi és több használat után sem néz ki agyonhasználtnak, és tényleg vannak ezen a márkán belül keresett ruhák/kollekciók, amik még használtan is többet érnek valakiknek mint más új ruhák. De van aki ezek után azt gondolja, van egy next ruhám, akkor biztos méreg drágán megveszik még ha 8-10 éves is és 5-6 gyerek hordta legalább.

Én is néha elájulok hogy egyesek mennyit képesek kiadni egy 4-5 éves használt ruháért és megy az öldöklés érte a vaterán. A múltkor 28 ezerért láttam árulni egy 3 évesre való használt kabátot.

2013. okt. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, én még nem vettem használt ruhát.A nextből rendelek, mert ugyanannyiba kerülnek, sőt olcsóbb ak a rucik, mint pl. itthon venném meg csak sokkal szebbek és ingyen házhozszállítják. Ezek után nem is értem, hogy használt ruháért hogy kérhetnek és hogy adhatnak sok pénzt.
2013. okt. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én is le vagyok döbbenve, hogy sokszor ugyanannyiért kapnék meg használtan egy márkás ruhát, mint az új ára. Mondjuk ez főleg a nagyobb méretekben (3 évtől felfelé) van így, mert azokból már jóval kevesebb marad meg jó állapotban, mint a babacuccokból.

Tavasszal-nyár elején voltam úgy, hogy a 6 éves fiam kinőtte szinte mindenét, így szokás szerint szétnéztem az aukciós oldalakon és totál ledöbbentem, hogy 1000-1500 Ft-ért mentek a pólók, rövidnacik. Még szerencse, hogy jókor mentem a H&M-be, mert előtte nem sokkal érkezhetett a nyári kollekció és 1290 Ft volt a pólók és a rövidnacik darabja és ezek színes, mintás, jó minőségű pamut, na meg persze új és garanciális darabok!

Szóval konkrétan olcsóbban vettem meg az újat blokkal együtt, mint amennyiért a használt, kétes eredetűt adták!

Ja és én is láttam már 12e Ft-os használt kabátot, amiből az új 9900 Ft a boltban... És az elvetemült anyuka meg is vette, mert milyen tutijó vétel!

2013. okt. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert van olyan hülye aki megveszi.
2013. okt. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nézetek rá a next őzikés kislányos télikabátra. Mindig jókat röhögök, hogy huszonixezer forintokat kiadnak használt göncökért, egy rávarrt őzike miatt.
2013. okt. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyetértek veletek, túlzásnak tartom ezeket a használt ruhás árakat.

Azért a Next és George nem nyilvánvalóan turkálós márka- (Bp-en next a westend üzletben van- hát nem egyszerűek az áraik) George's cipők pedig pl. a Premierben vannak, lehet tudatlan vagyok, gyermekruházati boltjukról nem tudok Mo-on/Budapesten valóban :)


Nekünk van pár ilyen darabunk, de a külföldi férjem (aki kint is dolgozik) néha nagy rábeszéléssel rávehető, hogy ugyan hozzon már valamit (akciósan:)- tényleg megdöbbentő, hogy olyan árakon lehet külföldön is kifogni ezeket, mint amennyiért tesco-s basic holmikat vagy a kínaiakat lehet.

Én nagyon szeretem inkább a C&A, H&M márkájú ruhákat, ahogy itt valaki írta, érdemes nézni az akciókat, C&A kuponokat pl.


Nekem az is megdöbbentő, amikor a külföldről nagy tételben általában adományokból összevásárolt cuccok vannak a többezrekért felcímkézve a hádában (és nekem is van olyan kolleganőm, aki tiszta boldog, hogy a fiának 3-4-5 eFt-ért vett egy 2-3-4 évvel ezelőtti kollekciós használt, ismeretlen eredetű holmit)... sőt úgy is gondolja, hogy menőbb a gyermeke másoknál, pl. nálunk- de ez engem nem zavar.

A háda gondolom nem 3* árréssel dolgozik, sőt :)

Van az a használt ruha kategória is, amit gyakorlatilag ingyen hoznak el, mégis gazdára talál nálunk- gondolom ami nem krém, nem 1. osztályú- az külföldön már inkább tényleg a kiválogatott adomány vagy géprongy.


Nincs bajom a használt dolgokkal, ha valakinek ez tetszik vagy erre futja. Attól ezek a ruhák is kimosva, vasalva lehetnek normálisak, szépek- de az ebből való "menőzés" és "utolsó divat szerinti"-zés nekem egy kicsit visszatetsző.


Persze mindenki azt és annyiért vesz, amennyit a jóízlése és a pénztárcája elbír :)

2013. okt. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%

A turkálóban található George nem ugyanaz mint mint a George's cipő.

A George márka Angliában tescos márks ugyanúgy mint az F&F vagy Chereoke.

2013. okt. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi is kulfoldon elunk,itt a hasznalt ruhat nem lehet ertekesiteni,nincsenek turkalok,a markas ruhak viszont a fizeteshez kepest teljesen logikus,elerheto arakon vannak.A teljesen ujszerueket haza kuldom Magyarorszagra rokonoknak,a tobbi pedig megy adomanyba,vagy ha hallok szegenyebb csaladrol, akkor odaadom nekik ismeroson keresztul.

Valoban felhaborito,ha tenyleg 20 ezer ft feletti osszegeket kernek egy hasznalt Next kabatert,mikor egy uj Ralph Loren gyerek kabat 60 euro korul van,amit en ingyen adok tovabb.

Masreszt soha nem vettem meg Nextet,nem ismerem,nem ertem ezt az oruletet.(Mexx-et ismerem,de nem a legjobb minoseg)Itt a sport markak es a Benetton ,na meg persze nagyobb tervezok termekei nepszeruek.

2013. okt. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Itt van ez egy a sok közül és akkor is ha új...az eszem meg áll:


[link]


A múltkoriban ilyen playsuit használtan már is már 15e ft fölött volt a licit és még nem volt vége.


A multkoriban olvastam,hogy a Moonson márka még nyugaton sem tartozik a könnyen megfizethetők közé..

és látok szép darabokat fillérekért,amig sz@rrá nyúzott Next-ért ölre mennek...tiszta vicc..


Engem is felháborit egyébként,kedves kérdező a téma,amiről írsz,de amig van piaca a méregdrága "rongyoknak",addig nincs mit csodálkozni,sajnos!!!

2013. okt. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Én is az őzikés kabátra gondoltam, azt láttam 28 ezerért használtan. És ugyanaz az eladó árulta, mint amit az utolsó válaszoló belinkelt.
2013. okt. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!