Mekkora ruhákat vegyek?

Figyelt kérdés
Januárra várom a kislányomat, szerintetek mekkora ruhákat vegyek? És mekkora overált?
2013. nov. 13. 19:21
 1/9 anonim ***** válasza:
56-os kell egy átlagos méretű újszülöttre.
2013. nov. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56-62 méret. Overálnál jobb a bundazsák, ebből jobb a 62-es.
2013. nov. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56-62-es,mondjuk a lányom 52cm született 2860gr a (37.héteten),így még az 56-os ruhák is lógtak rajta,barátnőm fia hosszra annyi volt mint a lányom viszont 4kg lett,így feszes volt nagyon az 56-os.Így érdemes ebből,is abból is készülni.overálból szerintem is kell a 62-es
2013. nov. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

én nagy babára készültem, tele voltam 62-es cuccokkal, elvétve 56-ossal...

aztán 2,5 kilós, 50 centisemnek vehettem 46/50-es ruhát, hogy valamiben "mutasson" :)

amúgy már a 36. heti ultrahangon látszódott, hogy kicsi, de azt hittem, még sokat hízik 4 hét alatt... aztán 38. hétre jött (most olvastam egy cikket, hogy többnyire 38. héten születnek a babók)

szóval még akár 50-es ruhát is lehet, hogy hordani fog a kicsi...

2013. nov. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kisfiam 3350 gr-mal és 51 cm-rel született, hetekig hordta azt a kevés 50es ruhát, állandóan mostam.

Overállból mi is 62es vettünk, de mikor haza akartuk vinni a kórházból és beletettem, konkrétan eltűnt benne :) Végül pokrócokba kellett bugyolálnom, hogy ne fulladjon meg a hordozóban.

Szóval szerintem várj még egy kicsit, mekkorára becsülik, és vesd össze, hogy ti mekkorák vagytok.

2013. nov. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én pont úgy jártam mint a 4-es válaszoló.Nagy babára készültünk,ez helyett nem várta meg a kiírt időpontot a kisasszony.(3 héttel előbb jött.)Úgy hogy volt rohangálás kissebb rucikért :) Szerintem készülj kissebb és nagyobb méretből is,nehogy úgy járj mint mi :)
2013. nov. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56 overált és 62 overált is vegyél .
2013. nov. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :) Akkor még várok egy kicsit, hogy mekkorára becsülik a kisasszonyt! :)
2013. nov. 14. 10:41
 9/9 anonim ***** válasza:

56-os ruha jó lesz egy normál nagyságú babára, de ne sokat vegyél, hamar kinövi úgy kb 3 hét. Nyilván nem lesz passzos rajta :) de kb 3 hét alatt kinőtte a fiam, pedig normál nagysággal született. Örültem is, hogy nem vettem sokat belőle. De volt olyan ruha amiből alapból 62-est vettem pl zippzáros kardigán, ezalá úgyis jön body, így ha nagyobb is jó lesz.

Én overálból vennék egy vastagat és egy vékonyabbat.

Vastagot mert január, februárban eléggé hideg van, de márciusban már kicsit jobb idő van, bár tavaly hó volt húsvétkor :) .

Vastag overált 62, de akár 68 is lehet, hiszen úgyis aláöltözteted valamennyire és ha januárban 56-os a mérete, utána februárban már 62 lesz, lehet jobban jársz egy 68-as overállal, mert abba pici hely még lesz és úgyis össze-vissza számozzák ezeket. Én a fél évesemre 80-asat kaptam és kicsi volt 5 hónaposan.... az overáll ami cunda-s volt, pedig nem hordott akkor akkora ruhákat.

És egy vékonyabbat is vennék azt meg 68-asba, hogy márciusba még legyen mibe tenni, aztán elvagy egy pokróccal.

2013. nov. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!